Kollase värvi erksate varjundite kasutamine oma kodu energia andmiseks

Using the Vibrant Shades of the Color Yellow to Energize Your Home

Kasutage oma sisekujunduse noorendamiseks kollase värvi säravaid ja rõõmsaid omadusi. Kollane värv annab meile kohese positiivsuse tunde, alates rikkalikest ookritoonidest kuni särava butterciparini ja kahvatu võikreemini. Arvestades selle jõulist olemust, läheneb enamik sisekujundajaid kollasele värvile kõhklusega. Selle valdav erksus võib kiiresti ületada iga ruumi. Kuid kui kasutate kollast õigesti, on see tõhus värv, mis võib teie sisekujundust määratleda ja täiustada.

Mis muudab värvi kollaseks?

Using the Vibrant Shades of the Color Yellow to Energize Your Home

Kollane värv on osa valguse nähtavast spektrist, mis asub rohelise ja oranži vahel. Kollane on värv, mida me näeme suures looduses; see on mitmekesiste lillede, nagu nartsisside, päevalillede ja rooside värv, puuviljade nagu banaanide värv, erinevate kalade ja lindude värv ning paljude mineraalide värv. Karotenoidid, looduslik pigment, vastutavad suure osa puuviljade, köögiviljade ja taimede kuldkollase värvuse eest. Nende eesmärk on kaitsta taimi kahjulike UV-kiirte kahjustuste eest.

Me tuletame kollase ingliskeelse sõna vanast ingliskeelsest sõnast ge0lu. Sellel sõnal on sama alus kui sõnal "kuld" ja see tähendab säravat ja säravat.

Kollase värvi sümboolika

Läänemaailmas ei ole kollane üldiselt armastatud värv. Paljude jaoks on see liiga hele, ülekaalukas ja võib tunduda vastuoluline. See on rõõmu värv, kuid võib tähendada ka armukadedust ja haigust. Idas on kollane väga armastatud värv, mis sümboliseerib õilsust ja tarkust.

Optimism ja õnn

Kollane tähistab optimismi meie assotsiatsioonide tõttu tõusva päikesega uuel päeval. Samuti ühendame kollase kollase rõõmsa loomuliku ilminguga, sealhulgas kevade esimesed õied, nartsiss ja krookus ning lopsakad puuviljad, nagu ananass ja sidrun.

Reklaamijad kasutavad seda ideed, kasutades oma pakendil kollast värvi. Nad kasutavad kollast, et köita publiku tähelepanu ning luua rõõmsat optimismi ja rõõmu.

Ettevaatust ja nähtavus

Lääne kultuurides tähistavad kollased sümbolid vajadust vaadata tulevikku. See on ka üks kõige nähtavamaid värve pikkade vahemaade tagant. Seetõttu kasutavad linnaplaneerijad ja arhitektid kollaseid silte ja tulesid, et tähistada vajadust aeglustada. Ameerika Ühendriikide koolipiirkonnad nõuavad ka koolibusside kollaseks värvimist, et suurendada nende nähtavust ja hoiatada juhte ettevaatusele.

Rikkus ja aadel

Kollasel on positiivsed assotsiatsioonid idapoolsetes kultuurides, kus see tähistab lisaks rikkuse ja aadli esindamisele ka tarkust ja au. Kollane, Hiina kultuuris, esindas keisrit. See oli värv, mida ta sai ainult kanda. Kollased katused olid veel üks aadli märk, kuna need piirdusid pigem keiserlike kui tavaliste hoonetega.

Argus ja haigus

Lääne kultuurides on kollasel värvil vaieldamatult negatiivne varjund. Keskajal seostati kollast sageli reetmisega. Tänapäeval seostavad paljud läänes kollast argpükslikkuse või reetmisega, mida tähistab sõna „kollane” või „kollase kõhuga” halvustav kasutamine inimese puhul, keda me näeme oma kohustuste eirajana. Me kasutame kollast ka kellegi käitumise kirjeldamiseks, kui ta on haige või halb.

Kollase värvi psühholoogilised mõjud

Püüdlus mõõta värvide mõju meeleolule on olnud populaarne teema alates Goethe (1810) teaduslikust uurimusest, mida nimetatakse värvide teooriaks. Paljud on väitnud, et kollasel on meeleolule negatiivne mõju, kuid enamik teadusuuringuid on näidanud kollase üldist positiivset mõju.

Seostus rõõmuga – Teaduslikud uuringud näitavad, et paljud inimesed seostavad kollast rõõmuga. See kehtib rohkem, kui elate riigis, kus on vähem päikesevalgust. Suurenenud stimulatsioon – Teatud teaduslikud uuringud on näidanud, et soojad värvid, nagu punane, ja värvid, võrreldes külmade värvidega, nagu hall, võivad suurendada õpilaste õppimist, kuna need suurendavad nende kognitiivset stimulatsiooni. Kõrgendatud tähelepanu – Kollane on üks tähelepanu köitvamaid värve. Seetõttu kasutavad paljud ettevõtted kollast värvi reklaamikavade või logode kujunduses.

Kollase värvi kasutamine sisekujunduses

Using the Color Yellow in Interior Design

Mõned inimesed armastavad kollase soojust ja erksust, samas kui teised arvavad, et see on liiga valdav. Ükskõik millises laagris satute, on tõhusaid viise kollase värvi kasutamiseks sisekujunduses.

Muutke tuba heledamaks

Kasutage kollast, et heledamaks muuta pimedat tuba, millel on vähe aknaid või pole neid üldse. Valides erksa kollase, loote ruumi, mis annab kindla avalduse. Kasutage kahvatukollast, kui soovite anda ruumile pigem sooja tausta kui julge kuva.

Looge fookusmärk

Kollane värv sobib ideaalselt fookuspunkti loomiseks. See strateegia töötab hästi, kui soovite oma ruumi energiat anda, kuid ei soovi ruumi üle koormata. Kasutage kollast, et luua fookuspunkt ruumis, kus on aktsentseina või alusmööblitükk.

Lisage Pop of Color

Kasutage oma kodus väikseid kollaseid vihjeid, et saada kasu kollase soojendavatest omadustest, ilma et peaksite kogu värviskeemi muutma. Lisage kollane vaas, kollaste patjade komplekt või kollase teemaga pilt. Üks silmatorkav viis tuppa kollase tooni lisamiseks on värvida lagi kollaseks. See soojendab ja muudab ruumi heledamaks, ilma et see ületaks.

Avastage erinevaid kollase varjundeid

Nagu iga värv, on ka kollaseid toone hämmastavalt palju ja need erinevad toonid loovad igaüks erineva hõngu. Pehmed ja kahvatud võikreemikollased annavad ruumis soojust ja energiat, kuid võivad jääda tagaplaanile. Need loovad hea tausta tumedate kontrastsete värvide jaoks. Erksatel ja sügavkollastel on kindel esinemine. Need värvid sobivad hästi tumedate esiletõstmistega ja paistavad silma neutraalsete esiletõstetega.

Kombineeri teiste värvidega

Tõhusa sisekujunduse saamiseks ühendage kollase erinevad toonid paljude teiste värvidega.

Rohelised, heledad ja tumedad toonid Sinised, heledad ja tumedad toonid Heledad neutraalsed nagu valge ja kreem Tumedad neutraalsed nagu must ja hall Muud soojad värvid nagu punane, oranž ja lilla erksa välimuse saavutamiseks

Ideaalsed toad kollase värvi jaoks

Looge positiivsem õhkkond, lisades oma kodu erinevatesse ruumidesse rohelisi toone.

Magamistoad – kollane sobib hästi täiskasvanute või laste magamistoas, et muuta ruumi heledamaks ja elujõuliseks. Valige kahvatukollane toon, kui soovite heledat neutraalset varianti peale valge või kreemika. Treeningsaalid – Teaduslikud uuringud on näidanud, et kollane värv suurendab vaimset stimulatsiooni. See omadus on kasulik treening- ja joogaaladel. Köök/pesuruum – olmeruumid, nagu köögid ja pesuruumid, vajavad sageli taaselustamist. Kasutage kappidel kollast värvi või looge fookussein, mis animeerib kogu ruumi. Vannitoad – Kollane muudab väikesed ruumid heledamaks, seega sobib ideaalselt vannituppa. Isegi väike kogus muudab ruumi soojaks ja tervitatavaks.

Parimad kollase varjundid

Yellow Couch

Avastage kollase erinevaid toone ja kasutage neid oma sisekujunduses. Kaaluge kollase sünonüüme, kui otsite kollaseid värvitoone, sealhulgas võikreemi, kulda ja ookerit.

Helekollase varjundiga

Standish White (HC-32) Benjamin Moore'ilt – see kahvatukollane värv toimib nii kollase kui ka sügava kreemina. Sellel on soe virsiku ja koore alatoon. Moonraker (6701) Sherwin Williamsist – Moonraker on pigem sidrunroheline kui päriskollane. See kahvatu toon on ideaalne, kui soovite kollast, mis toetub rohelisele küljele. Farrow's Cream (nr 236) firmalt Farrow

Keskmise kollase toonid

Maple Taffy (3004-3C) Valsparilt – Maple Taffy Valsparilt on särtsakas keskmise tooniga kollane värv sooja kuldse säraga. Hawthorne Yellow (HC-4) Benjamin Moore'ilt – Hawthorne Yellow on rikkalik heleda kuni keskmise tooniga värvitoon. See on tasakaalustatud kollane kergelt rohelise alatooniga. Dayroom Yellow (nr 233) Farrow'st

Tumekollase varjundid

India kollane (nr 66) Farrow'st

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook