Kui palju maksab betoonplaadi valamine?

How Much Does It Cost to Pour a Concrete Slab?

Betoonplaadi paigaldamise keskmine hind on 4–8 dollarit ruutjala kohta. 900 ruutjalga plaadi eest võite eeldada, et maksate 3600–7200 dollarit.

Betoonplaadid on betoonist valmistatud lamedad horisontaalsed konstruktsioonid, mis on aluseks või vundamendiks hoonetele, põrandakatetele kodudes ja kontorites, lautades, loomakasvatushoonetes ja laoruumides, luues väliruume, nagu siseõued, kõnniteed ja sõiduteed.

Olenemata sellest, kas soovite paigaldada uusi betoonplaate või tugevdada olemasolevaid, leiate siit ülevaate sellest, kui palju võite projekti eest maksta.

How Much Does It Cost to Pour a Concrete Slab?

Betoonplaadi maksumust mõjutavad tegurid

Kui kavatsete töötada oma sissesõidutee või siseõue põrandakattega, arvestage sellega, et betoonplaatide paigaldamise üldkulusid võivad mõjutada paljud tegurid.

Plaadi suurus

Betoonplaadid on erineva suurusega; mida suuremad need on, seda kallimad. Siin on plaatide suuruste loend, nende katmine ja keskmine hind:

8 × 8 (64 ruutjalga) ― 422 $ 10 × 10 (100 ruutjalga) ― 600 $ 20 × 20 (400 ruutjalga) ― 2400 $ 30 × 30 (900 ruutjalga) ― 5400 $ 40 × 40 1600 ruutjalga (1600 ruutjalga)

Eelvalatud plaadid vs kohapeal valatud

Eelvalatud plaadid on valmistatud väljaspool ehitusplatsi betoonplaate. Nende keskmine maksumus on 20–30 dollarit ruutjala kohta. Kuna neid toodetakse kontrollitud keskkonnas, on neil suurepärane vastupidavus ja kvaliteet. Eelvalatud plaate saab kiiresti paigaldada, kui need asetatakse ja kinnitatakse ainult ehitusplatsil.

Kohapeal valatavad betoonplaadid hõlmavad betooni otsest valamist ja kõvenemist ehitusplatsil. Selle protsessi keskmine maksumus on umbes 6 dollarit ruutjala kohta, sealhulgas tööjõud. See on kulutõhus valik väiksemate või ainulaadsete nõuetega projektide jaoks, kuna need välistavad monteeritavate plaatidega seotud transpordikulud.

Plaadi paksus

Paksemad plaadid vajavad suurema mahu katmiseks rohkem betooni. Kuna betoon on projekti maksumuse põhikomponent, toob paksuse suurenemine kaasa suurema materjalikulu ja sellest tulenevalt ka kulud. Siin on keskmiste hindade loend plaatide paksuse järgi:

2 tolli: 4–5 dollarit ruutjala kohta 4 tolli: 5–6 dollarit ruutjala kohta 5 tolli: 5,50–6,50 dollarit ruutjala kohta 6 tolli: 6–7 dollarit ruutjala kohta 8 tolli: 7–8 dollarit ruutjala kohta

Betooni klass

Betooni klass mõõdab materjali tugevust ja kvaliteeti. Betooni liigitatakse tähega M, millele järgneb number M5 kuni M70. Mida suurem on see arv, seda rohkem on segus täitematerjale ning seda suurem on selle vastupidavus ja kõrgem hind.

Kõrgtugevaid betoonisegusid kuni M70 kasutatakse tavaliselt kaubanduslikel eesmärkidel ja need on kallimad kui madalama kvaliteediga valikud. Kuid enamik elamuprojekte kasutab M10 kuni M25 betooni.

Täiustused

Kui vajate oma betoonplaadile uuendusi või lisafunktsioone, nagu dekoratiivne viimistlus, tembeldamine, värvimine või teatud mustrid, võivad need suurendada projekti üldkulusid.

Tööjõukulud

Betoonplaatide paigaldamise tööjõukulud on umbes 2–3 dollarit ruutjala kohta. Tööjõukulusid mõjutavad peamiselt paigaldise keerukus, sealhulgas plaadi suurus ja kuju, kalded või ebaühtlane maastik, keerukad kujundused või mustrid ning täiendavad tugevdused või konstruktsioonielemendid. Keerulisemad paigaldused nõuavad kvalifitseeritud tööjõudu, lisaaega ja erivarustust, mis võib suurendada üldkulusid.

Arvutame, kui palju betooni vajate

Plaadiprojekti jaoks vajaliku betooni koguse määramiseks peate arvutama vajaliku betooni mahu. Betooni maht arvutatakse plaadi pikkuse, laiuse ja paksuse korrutamisel. Betoonikalkulaatori abil saate end aidata.

Suuruse järgi

Siin on betoonplaatide erinevatel suurustel ja paksustel põhinevate keskmiste kuluprognooside loend:

200 ruutjalga plaat, paksus 4 tolli: 800–1600 dollarit 500 ruutjalga plaat, paksus 6 tolli: 1500–3000 dollarit 1000 ruutjalga plaat, paksus 8 tolli: 2000–4000 dollarit

Projekti järgi

Kuigi betoonplaatide suurus ja paksus võivad varieeruda, mõjutades projekti üldmaksumust, saab prognoosida kõige tavalisemate ehitusprojektide eelarvet. Siin on nimekiri mõnest projektist ja nende keskmisest betoonplaadi paigaldamise hinnast:

Shed Base (80 kuni 300 ruutjalga) ― 480 dollarit sõidutee (160 kuni 400 ruutjalga) ― 3000 dollarit siseõueplaat (100 kuni 144 ruutjalga) ― 3100 dollarit garaaži põrand (240 kuni 400 ruutjalga) ― 3 460 dollarit

DIY maksumus

Majaomanikud võivad betoonplaatide paigaldamisel maksta keskmiselt 2,55 dollarit ruutjala kohta. Kui soovite oma projekti pealt raha säästa, sobib isetegemine, eriti kui tegemist on väikese projektiga, millel on lihtsad plaadid ja ilma keerukate kujundusteta.

Kui aga tegemist on suurema projektiga, mis hõlmab betooni valamist, võite vajada professionaali abi.

Betooniga töötamine on pikk protsess, mis hõlmab koha ettevalmistamist, vormimist, segamist ja betooni valamist, kellutamist, viimistlemist ja kõvenemist. Usaldades need keerulised protsessid professionaalile, võite olla kindel, et neid käsitletakse asjatundlikult, kasutades sobivaid tööriistu, mille tulemuseks on projekt õigeaegselt.

Kuidas säästa raha betoonplaatide kulude pealt

Betooni peetakse selle vastupidavuse ja pikaealisuse tõttu sageli kuluefektiivseks põrandakatteks. See on võrreldes teiste põrandakattematerjalidega suhteliselt soodne, eriti suuremate pindade jaoks. Lisaks võib betoon olla mitmekülgne disainilahenduste osas ning seda saab peitsida, tembeldada või poleerida, et saavutada erinev esteetika.

Kui soovite siiski oma põrandaprojektiga raha säästa, on siin mõned näpunäited:

Töötage betooniseguga: kasutage kohapeal saadaolevaid materjale ja kaaluge tsemendisisalduse vähendamiseks täiendavate tsemendimaterjalide (SCM) kasutamist, nagu lendtuhk või räbu. Raketise optimeerimine: vältige keerulisi kujundeid või liigset raketist, mis võib suurendada tööjõu- ja materjalikulusid. Valmistage ette: saidi nõuetekohane ettevalmistamine on ülioluline, et vältida hilisemaid kulukaid probleeme. Puhastage ala prahist, taimestikust ja mis tahes takistustest, mis võivad betooni valamist segada. Olge betooni ületellimisel ettevaatlik: arutage tarnijaga, et määrata kindlaks kõige kuluefektiivsem partii suurus ja tarnevõimalused.

Betoonplaadid pakuvad tugevust, vastupidavust ja mitmekülgsust, muutes need populaarseks erinevate ehitusprojektide jaoks. Nende võime taluda suuri koormusi, taluda kulumist ja tagada stabiilne pind muudab need sobivaks paljudeks rakendusteks nii elamu- kui ka ärikeskkonnas.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook