Lahedad trepikujundused on garanteeritud, et teie aju kõditavad

Cool Staircase Designs Guaranteed To Tickle Your Brain

Trepid on peaaegu alati nende ruumide fookuspunktid. See on nende olemus. Olenemata sellest, kas see on nende välimus, funktsionaalsus või midagi muud, on trepid alati pilkupüüdvad. Asju, mis võivad trepist välja tuua, on äärmiselt palju ja väga mitmekesised. Oleme esitanud endale väljakutse leida 69 asja, mis võivad muuta trepi eriliseks ja need on meie tulemused.

Sisseehitatud panipaik

Cool Staircase Designs Guaranteed To Tickle Your Brain

Trepid võtavad palju ruumi olenemata sellest, millist tüüpi trepi oma kodu jaoks valite. Seetõttu on nende sees hoiuruumi peitmine suurepärane idee. Neid erksavärvilisi treppe vaadates ei oskaks arvatagi, et seal on midagi peidus.{found on spotless}.

Storage In The Stairs

Sama asi käib siin. Seekord peidavad trepid väljatõmmatavad sahtlid, mis sobivad ideaalselt kingade ja paljude muude asjade hoidmiseks. Las see Zugai Strudwicki arhitektide loodud disain inspireerib teid.

Stairs with storage and understairs storage

Välja nikerdatud pilud näitavad, et nendes treppides on midagi ebatavalist. Lisaks sellele, et nad pakuvad hoiuruumi kõikidele kingadele, on seal ka salajane väljatõmmatav veiniriiul.{found on Elia Barbieri}.

Hidden Storage under stairs

Kui soovite, et trepiastmed oleksid väikesed ja lihtsad, võite trepi küljele peita panipaiga. See võib olla nagu salajane seinanurk, mis sarnaneb sellele, mille Fraher Architects selle trepi jaoks kavandas.

Stair landing with hidden shoe storage

Veel üks võimalus ujuvtreppide või muu sarnase kujundusega treppide jaoks on platvormile integreeritud hoiuruum, mis on põhimõtteliselt lihtsalt piklik alumine turvis.{found on Post Architecture}.

Pull out storage under stairs

Teine võimalus on panna kogu panipaik trepikoja küljele või kõrvalolevale seinale, mis seda toetab. Siin näete väljatõmmatavate riiulite ja avatud sektsioonide kombinatsiooni. L'atelier miel kavandas sellise trepi ühe oma projekti jaoks.

Klaasist trepid

Stair LED Glass

Paljud trepid on valmistatud puidust ja kuigi ka need võivad varjata palju huvitavaid omadusi, kipub klaasist trepp olema intrigeerivam. Need on eriti huvitavad tänu oma origamist inspireeritud disainile.{found in Incorporated Architecture

Geomeetrilised vormid

Geometric Wedge Shape Stairs

White geometric wedge stairs

Need kiilukujulised trepid on samuti üsna intrigeerivad. Nad näevad välja sihvakad ja klanitud, kuid samal ajal on neil kindel välimus. Nende puhtad ja minimalistlikud vormid sobivad ideaalselt kaasaegsetesse sisekujundustesse. See oli 3ndy Studio kohandatud disain.

Tööstuslikud trepid

Industrial Staircase Design for Apartment

Peate tunnistama, et raudtrepp paistab omamoodi silma, olenemata sellest, kus see on. Tööstuslikud trepid on tavaliselt imposantsed, kuid mitte külluslikul moel.

Wood and Steel Industrial stairs

Metallraami laheda ja karmi välimuse leevendamiseks võite valida puidust trepiastmed. Kombinatsioon on tööstuslikes interjöörides üsna tavaline. Taaskasutatud puit sobiks suurepäraselt.{found Giles Pike Architects}.

Sisseehitatud raamaturiiulid

Stairs with books storage

Kui järele mõelda, käivad trepikojad ja raamaturiiulid käsikäes. Saate luua palju huvitavaid kombinatsioone ja üks näide on see maast laeni ulatuv raamaturiiul, mis peidab endas huvitavat omadust: maskeeritud trepid, mis pakuvad juurdepääsu pööningule.{found on Craft Design}.

Traditional stairs with storage library in south korea house

Kui hoiustamisvajadus on suurem kui traditsioonilise trepi vajadus, võib see disain suurepäraselt töötada. Trepid on suured ja nende all on palju ruumi mitme rea raamatute jaoks. See on mlnp Architectsi projekt, mis inspireerib meid mõtlema kastist väljapoole.

Beach house Stairs in Sydney

Treppide ja raamaturiiulite kombinatsioon on siin väga kenasti tasakaalus. Raamaturiiul on seeria erineva kuju ja suurusega avatud geomeetrilisi sektsioone ning trepid ripuvad ja näivad hõljuvat Luigi Rosselli Architects}.

Stairs over kitchen

Siin kuvatakse sarnane kombinatsioon. Erinevus seisneb selles, et trepid toetavad osaliselt pidevaid jooni moodustav riiuliosa, aga ka teisel pool olevad vardad. Leiate veebisaidilt Maxwan Architects}.

Amsterdam house with built in bookcase

Raske öelda, kus see on peamiselt raamatukapp või trepp. Mõlemad funktsioonid on disainiga võrdselt hästi integreeritud. See huvitav kombinatsioon on Marc Koehleri arhitektide töö ja see kirjeldab suurepäraselt kontseptsiooni, mida me silmas pidasime.

Small Loft Stairs

Need on need huvitavad trepid, mis näivad olevat valmistatud üksikutest kastitaolistest moodulitest. Seinte vastu asetatud moodulite rida ei ole tegelikult kahekordne. Teine rida pakub aga õõnsate moodulite sees salvestusruumi.{found on General Assembly}.

Stairs with books storage and slide

Pisut lihtsam on lasta trepid ehitada pikemate astmetega, et nende alla mahuks raamatud. See trepp lisab sellele segule ka liumäe.{found on Moon Hoon}.

Rope staircase wall

See on ideaalne kombinatsioon treppidest ja geomeetrilistest riiulitest. Seade on kujundatud siksakilise kujuga ja osalise kestaga, mis toimib trepina. Trepp on samuti toestatud lae külge kinnitatud trossidega.

Värviline disain

Colorful Rainbow Stairs

Basement Playroom with Rainbow Stairs

Kui soovite, et teie sisekujundus oleks mänguline ja lõbus, on üks viis selle saavutamiseks maalida muidu lihtne trepp. Iga trepp on erinevat värvi ja koos moodustavad kauni vikerkaare. Siin on inspiratsiooniks Andy Martin Architecture'i projekt.

Reelinguteta trepid

White floating stairs without railing

Treppidel on tavaliselt piirded ja selle funktsiooni puudumine tähendab koheselt, et selles on midagi erilist. Sel juhul on trepid piisavalt laiad ja tugevad, et ei vaja piirdeid.{found from Nuca Studio}.

Rio House with Floating Stairs

Võite loobuda trepi käsipuudest, kui kujunduse lihtsus sobib sisekujundusega ja on ruumi teemaga sünkroonis. Näiteks näeb see välja nagu tõeliselt zenist või metsast inspireeritud disain, millel on kaunid maalähedased värvid. Leiate saidilt ESTUDIO 30 51}.

Floating stairs without railing

Nende ujuvate treppide kasutamisel peaksite säilitama üsna hea tasakaalu, kuna puuduvad käsipuud ega muud turvaelemendid. Sellegipoolest on välimus hämmastav.{found on feedback-studio}.

Costa Rica House With Modern Stairs

Piirded oleksid seganud nii selle trepi minimalistlikku ja graafilist kujundust kui ka ümbritsevat sisekujundust, mis antud juhul on väga zenilik ja lõõgastav. Ecostudio Architects kujundas selle konkreetse trepi.

Curved stairs whitout railing

Tehniliselt ei puudu neil treppidel täielikult piirded. Neid kahte taset ühendab pidev ja voolav kujundus ning ainsad sõltumatud turvised on kolm alumist.{found on Arquitectura en Movimiento Workshop.}.

Floating stairs closer to bookshelf and whitout railing

Siin polnud tegelikult vaja piirdeid, kuna trepp on füüsiliselt maast laeni raamaturiiuli külge kinnitatud. Iga turvis on eraldi riiulite külge kinnitatud.{found on Sergey Makhno}.

Concrete and contemporary floating stairs

Pean ütlema, et see trepp näeb ilma piirdeta tõesti loomulik välja. Treppidel on skulptuurne disain ja asjaolu, et need on seina külge kinnitatud, suurendab veelgi nende minimalistlikku võlu. Lisaideede saamiseks vaadake SAOTA inspireerivaid projekte.

Wooden stairs without railing

Kuna need puittrepid on nii seina kui ka põrandaga nii hästi maandatud, pakuvad palju stabiilsust ja muudavad kasutaja oma ohutuses kindlamaks.{found on multiPlan arhitekti}.

Black stairs without railing

See trepp on must nagu sein, millega need külgneb, ja see võimaldab neil olla silmapaistmatud ja vähem ruuminõudvana. Reelingute puudumine aitab seda kindlasti kaasa.{found on Remy Arquitectos ja MYOO}.

India house stairs

Me ei hakka arutlema nende treppide ohutuse üle, sest oleme nüüd rohkem huvitatud välimusest. Meile meeldib disaini avatus ja asjaolu, et piirete puudumine muudab terviku õhulisemaks. See on SDeG disain.

Modern stairs in Sicily house

Kuna reelingud oleksid takistanud suurepäraseid vaateid, ei kaasatud need selle trepi kujundusse. Samal ajal aitab trepi puhas ja lihtne välimus kaasa üldisele väga avatud ja säravale sisekujundusele.{found on Architrend Architecture}.

Trepid lemmikloomadele

Stairs designed for pets

Kui teil on väike koer, võib olla armas ja tore, kui trepp on kujundatud spetsiaalse pikendusega just teie lemmiklooma jaoks. Tegelikult on see armas idee olenemata teie koera suurusest. Kujutlege ennast ja oma koera trepist üles kõndimas, kumbki oma sõidurajal.{found on 07BEACH}.

Liugtrepid

Sliding Stairs Moving

Siin on trepi jaoks huvitav funktsioon: libisev disain. Põhimõtteliselt tähendab see seda, et saate vajadusel või muul põhjusel põrandapinna vabastamiseks libistada treppe vasakule või paremale. See on midagi, mille McLaren.Excell kujundas kohandatud elukoha jaoks.

Sisseehitatud nurgad

Stairs with built in nook

Stairs with storage and nook under

Mõned trepid on piisavalt suured ja vastupidavad, et mahutada nende alla päris suur nurgake. Tegelikult võiks teil olla isegi päris oma kodukontor trepi all, kus on laud, riiulid ja kõik muu. Seal võib isegi olla piisavalt ruumi peidetud kapi jaoks.{found on Hugh Jefferson Randolph}.

Play area under stairs

Teine idee on teha trepi alla hubane istumisnurk. See võib olla ruum, mida saate lugemise ajal kasutada, või ruum, mida lapsed saavad kasutada mängides.

Valged trepid

Beautiful white stairs and glass rooftop

Kuna tegemist on tiheda liiklusega alaga, on trepid tavaliselt projekteeritud nii, et need oleksid vastupidavad. Sellepärast pole valge väga levinud värv. Sellest hoolimata näevad valged trepid hämmastavad välja. Neil on see puhas ja õrn elegants, mis muudab need iga kord ainulaadseks.

White stairs with glass handrail

Valge trepi ja tumepruuni aktsentseina kontrast on väga ilus ja elegantne. Lisaks sobib selle disainiga ideaalselt klaaspiire.

Vertical garden for staircase wall

Siin on veel üks ilus kontrast, kus valget treppi täiendab elav roheline sein. See on eluruumi jaoks üsna oluline funktsioon.

Contemporary white stairs

Selle trepi jaoks valiti väga puhas ja lihtsustatud disain. Sellel on valged trepid ja valge reeling, millel on õhuke must piirjoon ja tõeliselt pehme kaardus.

Small white stairs

Valged trepid võivad osutuda suurepäraseks kujundusvõimaluseks väikeste kodude ja ruumide jaoks, mis vajavad valget tausta, et näha avaram ja avatum välja.

Long white stairs

Valge on ka värv, mis võib muuta trepi kergemaks ja pisut vähem vastupidavaks. See on strateegia, mis töötab pööningukorterite või väikese jalajäljega kodude puhul.

Narrow staircase wall

Arvestades, kui kitsas see trepihall on, tundub valge olevat ainuke sobiv värv, mis võib muuta ruumi vähem klaustrofoobseks. Samal ajal rõhutab kogu valge eredat loomulikku valgust, mis tuleb trepi ülaosas olevast aknast.

Brick wall and white stairs

Need on kiilutud trepid, mida me mõni aeg tagasi vaatasime. Need on samuti valged, nii et vaatame neid lähemalt seoses seda toetava tekstureeritud tellisseinaga.

Floating white stairs

Värv on nende treppide juures tegelikult kõige vähem huvitav. See on rippuv trepp, mis on täiesti maast lahti.

Punased trepid

Red hanging Stairs

Hanging Red Stairs

Punane on võimas värv, mis sobib suurepäraselt treppidele, mis tahavad silma paista ja saada fookuspunktiks. Need rippuvad trepid on ideaalne näide. Need pole mitte ainult erksavärvilised, vaid ka üsna ebatavalised.

Läbipaistvad trepid

See through stairs

Cool See through stairs

Kui soovite säilitada vaadet puutumatuna või tuua kitsasse ja pimedasse trepihalli rohkem valgust, võib olla hea strateegia valida läbipaistvad trepid. Need võivad olla valmistatud klaasist või mõnest muust materjalist, mis laseb valgusel läbi niitide.{founded saidilt Burnazzi Feltrin Architects}.

Kaubanduslikud kujundused

Curved Retail Pictures

Kauplustes või muudes suuremates äripindades, mis asuvad rohkem kui ühel korrusel, on trepp oluline kujunduselement. See võib olla asi, mis eristab ruumi teistest just nagu see. See trepp on kindlasti meeldejääv.

Ujuvad trepid

Floating wood stairs triangle cut

Ujuvate treppide asi on see, et need näevad tõeliselt klanitud välja ja on visuaalselt vähem muljetavaldavad kui muud tüüpi trepid. Need on näiteks kujundatud teise korteri poolt ja nad näevad rohkem välja nagu abstraktne kaasaegne skulptuur kui trepp.

Floating stairs Design

Kahekaupa korraldatud ujuvtrepid on tõeliselt erksa välimusega. Need annavad ruumile tõeliselt keeruka välimuse. Lisaks toovad need sisse elegantse kontrasti.{leitud Kuadra Studio}.

Wood floating stairs

Ujuvad trepid sobivad seinte ja põrandaga ning sobivad seetõttu ideaalselt sisekujundusse. Lisaks näevad laeni ulatuvad vardad ka tõeliselt klanitud välja.

Konsoolsed trepid

Cantilevered Stairs by Nastasi Architects

Komposiitvaigust valmistatud ja torukujulise teraskonstruktsiooniga trepid on seinast konsoolidega välja tõstetud ning näevad tõeliselt lahedad ja pilkupüüdvad välja. Turvised on valmistatud valgest tammest.

Emmentali trepid

Emmental stairs

White Emmental stairs

Emmentali treppide idee oli luua Budapesti elukohaks midagi ainulaadset ja mängulise välimusega. Trepid ise on lihtsad ja huvitav osa on kahte seina nikerdatud ringikujulised augud.{found on Biljana Jovanovic}.

Trepid ehitatud puidust

Frame staircase

Puit on ilmselt kõige sagedamini kasutatav treppide materjal. See on tõeliselt kena ja sooja tekstuuriga materjal, mida hinnatakse enamikus sisekujundustes. Kasutades puitu koos klaasi või metalliga, saab luua palju huvitavaid kombinatsioone. Vaadake seda Francesco Librizzi graafilist kujundust. See on just see, mida me silmas pidasime.

Modern concrete and wood stairs

See on trepp, mis algab spiraalina ja ühendub seejärel vahelduvate astmetega kitsama trepiga. Mõlemad on valmistatud puidust ja üleminek nende vahel on tõesti sujuv.{found Coffey Architects}.

Solid Wood Blocks Stairs

Nende puittreppide kujundus tundub tõesti tuttav. Seda seetõttu, et nad näevad välja nagu hiiglaslikud jenga klotsid. Neil on sisseehitatud riiulid ja panipaigad ning need näevad välja nagu suur skulptuur.{leitud Studio Farrisest}.

Ripptrepid

Black hanging frame and wood accents

Võib tunduda, et need trepid ulatuvad kuni põrandani, kuid tegelikult peatuvad need laua kohal. Alumine konstruktsioon on täiesti sõltumatu, kuigi sellel on sama stiil kui trepil. Haasnoodi disainitud trepi – laua – riiulite kombinatsioon on üks intrigeerivamaid, mida oleme näinud.

Apartment with hanging whtie steel frame

Siin on tõesti huvitav optiline illusioon. Trepid on riputatud, kuid seina muster jätab mulje, nagu jätkuks need alla põrandale. See on päris lahe disain.{found on Parisian arhitektuuristuudio}.

Hanging Steel Stairs

Trepp võib olla suur, ilma et see näeks välja väga vastupidav või võtaks palju põrandapinda. Tegelikult, kui trepid on riputatud, jääb põrand täiesti kasutamata ja see annab üldisele sisekujundusele väga avatud välimuse.{found on Toledano Architects}.

Living room with steel hanging stair

Asjaolu, et need trepid on lae alla riputatud, aitab kindlasti säilitada avarat ja avatud sisekujundust. Lisaks moodustab trepp põrandal istuva puitosaga huvitava kombo.

Keerdtrepid

Spiral staircases with some green plants

See on midagi enamat kui lihtne trepp, mis ühendab kahte ruumi. Selle spiraalne disain on keerulisem ja sisaldab piirdeid koos sisseehitatud istutusmasinate ja istumisnurkadega.{found on London designer Paul Cocksedge}.

Concrete spiral staircase

Keerdtrepid on kõigist tüüpidest ruumisäästlikumad ja see on suurepärane näide. Nurgas istuv trepp on nii ruumisäästlik kui ka peen.{leitud Kazunori Fujimoto Architectilt

Betoonist trepid

Full concrete stairs

Betoonist trepp võib tunduda kodus külma funktsioonina. Siiski ei ole see alati nii. Need betoonist trepid sobivad hästi kaasaegsesse ruumi, milles nad asuvad. Lisaks on ruum väga suur, mistõttu tundub trepp võrreldes sellega vähem vastupidav.

Keeratud kujundused

Twisted designs stairs

Nagu näete, pole see tegelikult keerdtrepp. Tegelikult on see lihtsalt natuke väänatud. See sobib hästi nurka ja võite öelda, et 51 Architecture on selle spetsiaalselt selle ruumi jaoks kohandanud.

Vahelduva astmega trepid

Alternating tread stairs

Trepiastmete vaheldumine on huvitav funktsioon. Need muudavad lihtsa disaini huvitavamaks ja võivad tegelikult olla ka mugavam kasutada.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook