Kui palju maksab köögikappide värvimine?

What’s the Cost to Paint Kitchen Cabinets?

Köögikappide värvimise keskmine maksumus jääb vahemikku 2000–6500 dollarit. See keskmine arvestab professionaalseid töötunde ja materjale. Samuti on DIY projektide jaoks keskmiselt 200 ja 774 dollarit. Köögikappide värvimine on kiire viis köögi välimuse parandamiseks.

What’s the Cost to Paint Kitchen Cabinets?

Värvitavate köögikappide maksumust mõjutavad tegurid

Köögikappide värvimise koguhind on köögi ruumi, kapi seisukorra ja materjalide kvaliteedi tõttu väga erinev. Siin on ülevaade, kui palju köögikappide värvimine maksab.

Värvi tüüp ja kvaliteet

Kuigi galloni kapivärvi keskmine hind on umbes 20–100 dollarit, sõltub lõplik maksumus teie valitud värvitüübist. Pidage meeles, et üks gallon katab 350–400 ruutjalga kappe.

Sõltuvalt puidu tüübist ja valitud värvist võib töö jaoks vaja minna kahte või enamat kihti, mis suurendab köögikappide värvimise lõpphinda. Kui puit on värvi imamiskindlam ja teil on hele värv, võib maali viimistlemiseks kuluda mitu kihti.

Lateks/akrüülvärv: veekindel, hingav ja kergesti puhastatav. See maksab keskmiselt 20–60 dollarit galloni kohta. Alküüdvärv: vee- ja plekikindel, vastupidav ja ideaalne kõrge niiskusega ruumide jaoks. See maksab keskmiselt 25–70 dollarit galloni kohta. Pihustusvärvimine: Pihustusvärvimine annab sileda viimistluse ning katab kitsad praod ja detailsed puidutööd. See maksab keskmiselt 40–100 dollarit lineaarse jala kohta.

Pindala ja kapi disain

Erinevatel ettevõtetel ja maalritel on oma tööde eelarvestamiseks erinevaid viise. Nad saavad mõõta kappe järgmiste meetmetega:

Ruutjala kohta – 3–15 dollarit lineaarse jala kohta – 30–70 dollarit ukse kohta – 70–125 dollarit sahtli kohta – 30–110 dollarit kapi kohta – 120–190 dollarit

Köögi suurus

Teie köögi paigutus on muutuja, mida köögikappide värvimise hinna puhul arvestada. Kui disain on keerukas, palju nurki ja erineva sügavusega kappe, tõuseb töötundide hind. Kui teil on suur köök, oodake ka kõrgemat hinda.

Väikese köögi jaoks (70 ruutjalga või vähem) – 1000–3500 dollarit keskmise köögi jaoks (100 ruutjalga) – 2000–6500 dollarit suure köögi jaoks (üle 200 ruutjalga) – 5000 ja 10 000 dollarit

Kappide seisukord

Korduv värv, määrdunud pinnad ja lõhenenud puit takistavad kapi värvimist. Kui köögikappidel on kahjustusi, mis tuleb enne värvimist parandada, võib see remont maksta 120–600 dollarit.

Tööjõud ja materjalid

Sõltuvalt teie piirkonna elukallidusest on professionaalsete töötundide hind erinev. Professionaalse maalri töö keskmine hind on umbes 20–100 dollarit tunnis.

Projekti eeldatav lõpuleviimise aeg on umbes 10–20 tundi. Jällegi sõltub see teie köögi suurusest ja paigutusest ning kappide seisukorrast. Muud teenused, nagu kappide remont ja viimistlemine, tõstavad üldist hinda.

Muud kulud, millega arvestada

Lisaks tööjõu- ja materjalikuludele võivad köögikappide värvimise lõpphinda tõsta ka muud teenused.

Saidi ettevalmistamine

Enne värvimist tuleb kõik köögi- ja riistvarapinnad katta. See hoiab ära soovimatute värviplekkide teket lehtpuidust põrandatele, tööpindadele, valamutele, seadmetele või tuulutusavadele.

Uste ja sahtlite eemaldamine

Kuna paigal olevate sahtlite ja nende uste värvimine võib olla keeruline, on nende eemaldamine osa protsessist. See tagab parema lihvimise ja hoolikama värvimise. Tööjõukulude vähendamiseks puhastage kapid ja eemaldage sahtlid ja uksed ise.

Seadmete eemaldamine

Teine viis parema maali saamiseks on köögist seadmete eemaldamine. Kui teie köök on keeruka planeeringuga, võib osutuda vajalikuks eemaldada sellised seadmed nagu nõudepesumasin, ahi või külmkapp. See võib lisada kuni kaks või enam päeva värvimist ja suurendada maalrite töötunde ja sellega ka lõpphinda.

Kordusviimistlus vs ülevärvimine

Köögikappide värvimise keskmine hind 2000–6500 dollarit sisaldab juba vana värvi või peitsi eemaldamise ja vajadusel kappide lihvimise tööd. Seega kõrgemad hinnad ülevärvimisel uute puitkappide värvimisel.

Kappide viimistlemine hõlmab uste ja sahtli esipaneelide vahetust, vana värvi eemaldamist ja kappide peitsimist. Selle teenuse keskmine hind on 1500–4500 dollarit.

Köögikappide värvimise hind: isetegemine vs professionaali palkamine

Köögikappide DIY värvimine, sealhulgas värv ja tarvikud, on keskmiselt 200–600 dollarit. Ise kappide värvimisel on eeliseid, nagu näiteks raha säästmine professionaalide töötundide arvelt. Saate eemaldada kapid ja seadmed ning ruumi ette valmistada. Siiski võib see võtta kauem aega ja teil on kalduvus teha vigu või sattuda õnnetusse.

Professionaali palkamisel on kogukulu suurem. Kuid nad annavad oma kogemuse puitkappidega töötamiseks, remondiks ja nende ohutuks eemaldamiseks ja uuesti sisse võtmiseks. Maksate värvi eest, kuid mitte selliste materjalide eest nagu pintslid, rullid, tilklapid või lihvimismaterjalid.

Köök on üks tihedama liiklusega ruume ning kapid panevad pahaks pideva toidujäägi, soojuse, rasva ja vee peale. Nende värvimine on üks kiireid ja soodsaid viise oma köögikappidele ilme andmiseks. Samuti, kui kavatsete oma kööki ümber kujundada, on kapid üks esimesi kohti, kust alustada.

KKK-d

Kas köögikappide värvimine või väljavahetamine on odavam?

Köögikappide värvimine on tunduvalt odavam kui kogu kapi väljavahetamine. Köögikappide värvimise keskmine hind on umbes 2000–6500 dollarit, samas kui kapi asendamise kogumaksumus on 4500 ja 15 000 dollarit. Värvimine ja asendamine sõltub teie kappide seisukorrast. Kui need on vanad, mõlgitud, mõlgitud või kriimustatud, võite vajada väljavahetamist.

Kas köögikappide värvimine on hea investeering?

Jah, köögikappide värvimine on üks soodsamaid viise, kuidas anda neile uus välimus ja lisada oma kodule väärtust. Saate oma köögile uue välimuse värvida, maksmata ümberehituse kogumaksumust (umbes 25 000 dollarit).

Kas professionaalne kappide värvimine on seda väärt? Või on parem ise teha?

DIY on valik, kui soovite köögikappide värvimise eest vähem maksta. Pidage meeles, et see nõuab keerulist ja üksikasjalikku tööd ning vaba aega. Kui teil pole oskusi või kui teie köök on suur või keerulise planeeringuga, kaaluge professionaalide palkamist 20–100 dollari eest tunnis.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook