Kui palju portselanist tööpinnad maksavad?

How Much Do Porcelain Countertops Cost?

Portselanist tööpinnad maksavad keskmiselt 2900 dollarit, võttes arvesse tööjõudu ja materjale. Enamiku projektide tüüpiline vahemik on 1000–4000 dollarit, kuid mõned kõrgema klassi projektid võivad maksta üle 8000 dollari.

Täpsemalt peaksite sõltuvalt kvaliteedist ja disainist maksma 48–103 dollarit ruutjala kohta. Kuna enamik projekte võtab enda alla 30–40 ruutjalga, maksab teie projekt tõenäoliselt 1440–4120 dollarit. Sellegipoolest mõjutavad kulusid mitmed tegurid, seega jagame need osadeks.

How Much Do Porcelain Countertops Cost?

Portselanist tööpinna maksumust mõjutavad tegurid

Lisaks materjalidele on portselanist tööpinna paigalduskulusid mõjutavad ka muud tegurid.

Materjalid

Enamik portselanplaate maksab umbes 50–70 dollarit ruutjalga kohta. Portselanplaatidega on tavaliselt kaasas servatööd, nii et olete nende eest juba tasunud, kuid teie töövõtjate lisaservatööd maksavad umbes 10–25 dollarit lineaarse jala kohta.

Viimistluse osas võib see olla poleeritud või poleerimata. Poleeritud viimistlus maksab rohkem, kuna need nõuavad rohkem tööd, et saada omapärase läikiva portselanist välimus. Poleeritud viimistlus maksab 9–12 dollarit ruutjalga kohta ja poleerimata viimistlus maksab 8–11 dollarit ruutjala kohta.

Tööpinna suurus

Portselanist tööpinnad on kahte tüüpi: tahvlid ja plaadid. Plaadid on üks väga suur plaat, mille paksus on 12 mm. Kuid see on endiselt suhteliselt õhuke, muutes plaadid kogenematutes kätes kuni paigaldamiseni hapraks. Need loovad sujuva välimuse, mis on mõne majaomaniku jaoks väga ahvatlev.

Portselanplaatidega on seevastu palju lihtsam töötada. Need on õhemad kui 6–10 mm paksused tahvlid, kuid neid on lihtsam käsitseda, kuna neid ei pea liigutama suurt portselanitükki.

Plaadid maksavad tavaliselt vähem ruutjalga kohta, kuid nende paigaldamiseks on vaja töövõtjalt täpsemat kogemust.

Asukoht

Hinnad varieeruvad olenevalt sellest, kuhu majas oma tööpinna paigaldate: õues, vannituppa või kööki. Vannitoa paigaldus hõlmab tavaliselt kõige vähem materjali, seega on see tõenäoliselt odavaim koht portselanist tööpindade paigaldamiseks.

Paigaldus ja töö

Portselanist tööpinna paigaldamine nõuab spetsiaalseid käsi, et siduda portselan teie aluspinnaga korralikult. Tööjõukulud jäävad tavaliselt vahemikku 20–100 dollarit ruutjala kohta, olenevalt sellest, kas valite kokkupandavad või kohandatud plaadid.

Mõned töövõtjad võtavad oma töö eest tunnitasu, mis jääb vahemikku 50–100 dollarit tunnis. See meetod on tavalisem keerukate või kohandatud installide puhul.

Arvestada tuleb lisakuludega

Muud üksikasjad mõjutavad portselanist tööpindade paigaldamise lõplikku maksumust.

Kokkupandavad vs kohandatud portselanist tööpinnad

Kokkupandavad tööpinnad on üldiselt odavamad, kuna neid toodetakse masstoodanguna standardsetes suurustes. Paigaldusprotsess on tavaliselt kiirem, säästes teie aega või tööjõukulusid. Lisaks on need koduarenduse kauplustes hõlpsasti saadaval, muutes nende ostmise ja paigaldamise mugavaks. Oodake keskmise suurusega köögi eest maksma 1500–3300 dollarit.

Teisest küljest saab kohandatud töötasapindu kohandada vastavalt teie ruumi täpsetele mõõtmetele ja disaini spetsifikatsioonidele. Nende abil on majaomanikel suurem kontroll materjali kvaliteedi üle ja nad saavad valida kõrgema kvaliteediga viimistluse. Kohandatud valikud võimaldavad unikaalset disaini, mis võib olla köögis või vannitoas fookuspunkt. Oodake keskmise suurusega köögi eest maksma 3000–7000 dollarit.

load

Sõltuvalt teie asukohast võite vajada luba oma köögi või vannitoa ümberehitamiseks. Tõenäoliselt pole teil seda vaja, kui ümberehitusprotsess ei hõlma struktuurseid muudatusi, nagu kogu paigutuse muutmine või seinte eemaldamine või lisamine. Sellest hoolimata on iga mainekas töövõtja teadlik ja omandab kõik vajalikud load, mis maksavad 50–500 dollarit.

Vana töölaua eemaldamine

Kui teil on vana töölaud, mille soovite eemaldada, maksab selle kõrvaldamine tavaliselt 100–300 dollarit.

Valamu ja pliidiplaadi paigaldamine

Ahjust eraldiseisva allapaigaldatud pliidiplaadi lisamine maksab teile umbes 500–1000 dollarit ja täiendavalt 100–200 dollarit iga sisseseade jaoks vajaliku väljalõike eest.

Mõõduga portselanist valamu maksab 250–1000 dollarit. Mõõtmetega portselanist valamud loovad õmblusteta välimuse, mis muudab valamu ideaalselt tööpindadega. Siiski võite alati valida tavalise metallist valamu või jätkata vana kasutamist.

Portselanist tööpinna hind: isetegemine vs professionaali palkamine

Keskmise suurusega köögi konservatiivne hinnang võib olla umbes 2000–4000 dollarit, kui teete suurema osa tööst ise. See võib aga kergesti tõusta kuni 5000 dollarini, kui valite kõrgema kvaliteediga materjalid või professionaalse abi.

Professionaali palkamine võib keskmise suurusega köögi puhul maksta umbes 3000–7000 dollarit. Seega ei ole sääst nii märkimisväärne kui teiste koduparandusprojektide puhul.

Kuigi DIY-projektid võivad pakkuda märkimisväärset kulude kokkuhoidu, ei sobi need kõigile. Portselanist tööpinna paigaldamine nõuab aega ja oskusi. DIY projekt võib olla rahuldust pakkuv, kui olete oma võimetes kindel ja otsite säästmisviise. Professionaali palkamine on aga õige tee, kui otsite probleemivaba kvaliteetset viimistlust ja olete nõus selle eest maksma.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook