Kuidas kasutada punast värvi oma sisekujunduse noorendamiseks

How to Use the Color Red to Rejuvenate Your Interior Design

Punase värvi võimas sümboolika on üks parimaid viise oma sisekujundusse uut energiat tuua. Me seostame punast värvi tugevate omadustega nagu kirg, jõud ja julgus. Õigetes kohtades kasutatuna on punane värv ideaalne vastumürk igapäevastele interjöörivärvidele, sest eluiga on liiga lühike, et mitte kunagi oma interjööri värvilahendusega riske võtta. Isegi kui te pole kõikehõlmavaks punaseks ruumiks valmis, on siiski võimalusi tuua silmatorkavad punased toonid, et teie kodu sisekujundust täiustada.

Mis on punane värv?

How to Use the Color Red to Rejuvenate Your Interior Design

Punane on nähtava värvispektri pika lainepikkuse otsas. Traditsioonilises värviteoorias on punane üks kolmest põhivärvist ja üks muudest värvide komponentidest, nagu oranž ja lilla. Punasel on palju erinevaid toone, millest igaüks sisaldab erinevaid teisi värve, sealhulgas kollast või sinist ja valget või musta. Näiteks roosa on punane toon, mis on toonitud erineva valgega. Mõned teised kõige populaarsemad punased toonid on vermillion, karmiinpunane, helepunane ja Burgundia.

Me näeme punast värvi kogu looduses. Punast värvi on näha sügislehtedel, paljudel puuviljadel ja marjadel ning looduslikel pigmentidel nagu punane hematiit ja kinaver.

Ingliskeelne sõna punaseks pärineb vanaingliskeelsest sõnast reade ja on üks vanimaid sõnu, mis on lisatud värvi kirjeldamiseks pärast valget ja musta. Selle sõna tähendus on jäänud muutumatuks alates selle loomisest. See viitab vere ja tule värvile.

Punase sümbolism ja psühholoogilised mõjud

Punane sümboliseerib võimsaid emotsioone ja tegusid paljudes kultuurides ja läbi aegade.

Armastus ja romantika

Punane on värv, mis meelitab silma, sest selle julge toon paistab teiste värvide seast silma. Teaduslikud uuringud on näidanud, et punase värvi kandmine muudab teised sind atraktiivsemaks. Samuti seostame punast südamevärviga, nii et läänes tähistame punast sõbrapäeva punaste südamete ja punaste roosidega. Need võivad olla vaid mõned põhjused, miks me seostame punast värvi armastuse ja romantikaga.

Ohverdus ja julgus

Punane on vere värv. Läänes seostame verd sageli ohvriteoga. See on religioonis levinud idee, kus inimesed surevad oma usu pärast või loobuvad oma elust, et teised saaksid elada. Samuti seostame ohvritegusid tugevate emotsioonidega, nagu armastus ja kirg millegi väljaspool meid. See armastus võib nõuda julgust endast suurema hüvangu nimel loobuda.

Tugevus ja domineerimine

Tavaliselt tähistatakse tugevust ja jõudu punase värviga. Hilli ja Bartoni 2004. aastal läbi viidud teaduslik uuring näitas, et punast värvi kandnud tippsportlased võitsid rohkem matše kui teisi värve kandnud sportlased. Teised uuringud on nende tulemusi sarnaste tulemustega korranud. Mõned teadlased selgitavad seda nähtust sellega, et inimesed tunnevad end punast kandes tugevamana, mis võib esile kutsuda suurenenud stimulatsiooni, nagu kiirem südame löögisagedus ja hormoonide tõus.

See seos tugevuse ja punase värvi vahel on üks põhjusi, miks paljud sõjaväevormid on punased. See on ka põhjuseks, et punane on kõige levinum värv riigilippudel ja teine populaarseim mittevalge värv spordisärkidel.

Energiat ja põnevust

Kui inimesed näevad värve, on teadlased väitnud, et see kutsub esile teatud vastuseid. Kogeme punast ja muid pikalainelisi värve oma meeli ergutavana. Paljud teaduslikud uuringud on leidnud, et punast nägevatel inimestel on kiirem liikumiskiirus, kõrgenenud vererõhk, hingamisliigutused ja ainevahetus. Need koos tähistavad kõrgemat energia- ja põnevuse taset.

Ettevaatust ja oht

Punane värv on ohu sümbol loodus- ja ehitatud keskkonnas. Mõned teadlased selgitavad seda seetõttu, et punane on värv, mis eristub maavärvi taustast. Inimesi uurivad teadlased märgivad punase sisemist mõju. Ohu lähenedes tuleb tegutseda kiiresti ja otsustavalt ning punane värv kutsub esile kõige tugevama reaktsiooni.

Punase kasutamine sisekujunduses

Red lounge chairs

Punane on julge ja dramaatiline värv, mida saate kasutada mitmel viisil oma siseruumide energia andmiseks.

Seinavärv – saate kasutada punast seina täisvärvina, et luua dramaatiline ja soe tuba. See värv võib muuta ruumi kutsuvamaks, eriti sügavatel talvekuudel. Värvige fookuspunktiks ainult üks sein, kui kõik ruumi seinad tunduvad punasega liiga ülekaalukad. Aktsentvärv – punane on aktsentvärvina suurepärane. See toob neutraalsetesse toonidesse erksuse vaid väikeste puudutustega. Kasutage punast kaunistuste, mööbli või ruumiaktsentide (nt patjade, seinakunsti ja vaipade) jaoks. Uurige punaseid varjundeid – punane on muude värvide lisamisel põhinev muutuv toon. Mõelge sellistele toonidele nagu rikkalik Burgundia, summutatud telliskivipunased, vananenud terrakota ja särav vermillion. Loo tasakaal – ei saa eitada, et punane on tugev värv, seega on selle kasutamise võti sisekujunduses tasakaalu loomine. Tasakaalustage punane, ühendades selle lahedate täiendavate toonidega, nagu sinine ja roheline. Samuti saate tasakaalustada punase erksat olemust, sidudes selle neutraalsete, nii heledate kui ka tumedate värvidega.

Värvid punasega sidumiseks

Tasakaalustage energiat andvad punased toonid värvidega, mis aitavad visuaalset intensiivsust vähendada.

Punased ja neutraalsed

Punase ja neutraalsete toonide, nagu valge, kreem, beež, hall, pruun ja must kombineerimine on viis saavutada parim harmoonia intensiivsuse ja rahulikkuse vahel.

Punased ja jahedad maatoonid

Punane koos jahedate maapealsete toonidega, nagu roheline ja sinine, loob kontrasti, mis loob ka harmooniat. Võidukombinatsiooni saavutamiseks katsetage punase, rohelise ja sinise erinevate toonide kasutamist. Ärge jätke tähelepanuta punaseid toone, mis on vähem erksad või sügavad, kombineerituna rikkalike ja küllastunud siniste ja roheliste toonidega.

Punased ja punased/roosad

Kaasahaarava välimuse saamiseks kaaluge punase sidumist teiste punaste ja roosade toonidega. See on dramaatiline välimus, mida saate pehmendada neutraalsete ainete ja looduslike tekstuuridega, nagu puit ja rohelus.

Punased ja soojad toonid

Neutraliseerige punase intensiivsus teiste soojade erksate värvidega, nagu kollane ja oranž. See skeem võib tunduda liiga soe, kuid kujutage pehmeid summutatud punaseid koos virsikuoranži või võikreemikollasega ja võite hakata nägema võimalusi.

Ideaalsed toad punasele

Söögituba – punased värvid sobivad ideaalselt suurtesse meelelahutusruumidesse, nagu söögituba, kuna need võivad stimuleerida vestlust ja söögiisu. Elutuba – tekitage dramaatiline, kuid kutsuv õhkkond, värvides oma elutuba uhke punase värviga. Magamistuba – kuigi punane on värv, mida seostame kirega, tunnevad paljud inimesed, et punane on magamistubades kasutamiseks liiga energiline. Kasutage punast magamistubades säästlikult, kuid see sobib ideaalselt hubase ja intiimse ruumi loomiseks. Köök – punane on optimaalne värv teie köögile energia andmiseks. Tehke seda punaste aktsentidega, nagu plaat, kangas või värvitud kapid, või seinavärvina. Mängutuba – looge punast värvi kasutades põnev ja energiline mängutuba.

Punase parimad varjundid

The Best Shades of Red

Oleme kokku kogunud mõned kõige mitmekülgsemad punase toonid, mida saate oma sisekujunduses kasutada. Võtke arvesse iga värvi alatoone, et veenduda, et see sobib teie kodus teiste värvidega.

Helepunase/roosa varjundid

Coral Bronze (1298) Benjamin Moore'ilt – Coral Bronze on rikkalik helepunane/roosa. Sellel värvil on tugevad oranžid alatoonid, mis suurendavad värvi soojust. Begonia (6599) firmalt Sherwin Williams – Begonia on erk roosa/helepunane, kergelt virsiku ja violetse alatooniga. Setting Krohv (nr 231) firmalt Farrow

Keskmise punase varjundid

Ladybug Red (1322) Benjamin Moore'ilt – Ladybug Red on rikkalik ja tõeline punane tasakaalustatud alatooniga. Värv on vähem küllastunud, säilitades selle keskmise tumeda tooniga. Foxy (6333) firmalt Sherwin Williams – Foxy on elegantne ja summutatud punane värv. Sellel värvil on soojad alatoonid, kuid halli lisamine peseb värvi erksuse välja. Punane maa (nr 64) Farrow'st

Tumepunase varjundid

Flamenco (CSP-1195) Benjamin Moore'ilt – Flamenco on täidlane punane värv, millel on sügav küllastus. Sellel on tasakaalustatud alatoonid, kuid see kaldub sinise poole. Showstopper (7588) firmalt Sherwin Williams – Showstopper on rikkalik ja erk punane sooja alatooniga. See punane on summutatud hallide alatoonidega, et hoida värvi rafineerituna. Söögituba Red (nr 43) Farrow'st

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook