Kui tihti vahetada õhufiltrit ja muid HVAC hooldusnõuandeid

How Often To Change Air Filter And Other HVAC Care Tips

Kui sageli õhufiltrit vahetada, peaksite teadma. Majaomanikuna on teie kohustus tagada, et teie õhufiltrid töötaksid korralikult. Peate oma kütte-, ventilatsiooni- ja kliimaseadme (HVAC-seade) välja vahetama. Tõenäoliselt tuleb teie vana filter välja vahetada.

Teie kliimaseade vastutab teie kodu õhukvaliteedi eest. Kui teate, kuidas oma HVAC-süsteemi õhufiltreid vahetada, säästate raha ja seepärast olemegi siin. Näitame teile, kuidas vahetada õhufiltreid, et saaksite oma kodu õhukvaliteeti kaitsta.

How Often To Change Air Filter And Other HVAC Care Tips

Õhufiltreid tuleb vahetada keskmiselt iga 90 päeva järel. HVAC-filter kestab keskmiselt vaid üks kuni kolm kuud. See tähendab, et peate jälgima nende installimise kuupäeva. Kui ootate filtri vahetamisega liiga kaua, mõjutab see teie siseõhu kvaliteeti.

Kokkuvajunud õhufilter võib kinni jääda teie ventilaatorisse või tekitada suure tühimiku, mille tulemusena hakkab õhk filtri ümber hõljuma, ilma et see filtreeritaks. Kui teie filter ei tööta, võib see avaldada kahjulikku mõju teie tervisele ja põhjustada hingamisprobleeme, eriti neile, kellel on juba mõni haigus.

Millal HVAC õhufiltreid vahetada

Ostetud õhufiltri tüüp võib samuti mõjutada seda, kui sageli te seda olulist seadet vahetate. Kliimaseadmete puhul vahetage oma filter iga 30 päeva järel odavamate klaaskiudfiltrite vastu, et vältida suuremaid energiaarveid. Kõrgema kvaliteediga volditud õhukiudude puhul vahetage neid iga kuue kuu tagant.

Uue õhufiltri ostmisel on pakendil märgitud, kui kaua see eeldatavasti kestab. Siiski peaks filtri aegumiskuupäev olema maksimaalne kuupäev, milleni seda konkreetset filtrit säilitate. Peaksite filtrit vahetama varem, kui pakend soovitab.

See sõltub aga teie kodus elavate inimeste tervislikust seisundist. Allergiaga inimesed vajavad uusi filtreid rohkem kui kord kuus, et tagada maksimaalne tõhusus. Kui teil on lemmikloomi, võivad nad teie siseõhusüsteemile oma osa võtta.

Astma ja allergiad

Kui teil on allergia või astma, peaksite filtreid sageli vahetama. Hingamisteede probleemid muudavad teid õhus lendlevate osakeste suhtes palju tundlikumaks, seega peaksite õhufiltrit vahetama iga kuue nädala tagant, et tagada siseõhu parim kvaliteet.

Kui lasete kõõmal, tolmul ja muudel saasteainetel õhufiltrile koguneda ja teie koju sattuda, võib see teid kahjustada. Sümptomid nagu köha, nohu, aevastamine ja muud ilma ummistunud filtrita.

Ilmastikutingimused

Gripi- ja allergiahooaegadel uuendage oma õhufiltreid maksimaalse efektiivsusega filtriteks. Kui hakkate märkama õhuosakeste või saasteainete sisalduse suurenemist, tuleks filtrit sagedamini vahetada.

Samuti on kodu renoveerimise ajal võimalik, et majas ringlev mustus ja tolm suurendavad ja blokeerivad teie filtri. Sellises olukorras vajab teie kodu täiendavat õhufiltri vahetust.

Lemmikloomad

How often to change air filter

Lemmikloomade omamine võib mõjutada õhufiltri vahetamist. Lemmikloomad põhjustavad teie kodus õhus hõljuva kõõma, karva ja tolmu suurenemist. Need saasteained ühinevad ja blokeerivad õhuvoolu teie filtris.

Kui teil on mitu lemmiklooma, võib olukord veelgi hullemaks minna ning karusnaha, tolmu ja kõõma kogunemine võib teie HVAC-i tööd takistada. Kui olete lemmikloomaomanik, peaksite kaaluma filtri vahetamist iga nelja kuni kuue nädala tagant.

Maja hõivatus

Kui teie maja on puhkemaja, kus veedate aastas vähe aega, on reeglid erinevad. Inimtegevuse puudumise tõttu teatud ajal jääb teie filtrisse vähem saasteaineid.

Mida vähem on saasteaineid, seda harvemini peate õhufiltrit vahetama. Filtri vahetamise vahelisi perioode saate pikendada. Enamasti vahetatakse puhkemajades õhufiltreid iga kuue kuu tagant. Samuti saate õhufiltri vahetamist vähem edasi lükata, kui elate üksi ja ilma lemmikloomadeta. Mida vähem inimesi majas on, seda vähem aega kulub filtri ummistumiseks.

Vähendage remondikulusid

Aja jooksul kogub teie õhufilter mustust, tolmu, karusnahka ja muid saasteaineid, mida teie kodu ümber võib leida. Teie kord uus valge ja puhas õhufilter muutub tolmuseks ja halliks, kui see hakkab kulutama kuude kaupa tagasi. See halvenemine võib teie HVAC-süsteemile negatiivselt mõjuda.

Õhufiltri vahetamine aitab kaasa teie HVAC-süsteemi sujuvale tööle. Määrdunud kliimaseade võib põhjustada HVAC-süsteemi lisatööd.

Aja möödudes põhjustab teie seadme pinge vajalikku remonti või, mis veelgi hullem, lühendab seadme eluiga. Õhufiltri vahetamine aitab hoida kliimaseadme osad puhtana, vältides selle kulumist. Saate säästa raha, kui vahetate lihtsalt oma õhufiltrit rutiinselt.

Säästa elektrit

Suvel võib teie elektriarve kasvada astronoomilistes proportsioonides. Õhufiltri vahetamine aitab teil arvet vähendada.

Kui teie õhufilter on ummistunud, nõuab HVAC-seade palju lisatööd, et värske õhk kogu teie kodus ringleks; lisatöö nõuab rohkem elektrit. Rohkem elektrit tähendab rohkem arveid.

Filtri vahetamine aitab teil elektri eest makstavat summat vähendada. Investeerides suhteliselt odavasse õhufiltrisse ja vahetades filtri õigel ajal, võite säästa palju remondikulusid.

Parem õhukvaliteet

Uuringud on näidanud, et teie kodu õhk võib olla kaks kuni viis korda rohkem saastunud kui välisõhk. Kui teie õhufilter on puhas, ei pea te osakesi ja muid saasteaineid sisse hingama.

Kuidas aru saada, et on aeg õhufiltrit vahetada?

How often to change air filter spray

Õhufiltrid püüavad mustuse kinni. Niisiis, kuidas teha kindlaks, kas teie õhufilter on mustust kinni võtnud ja vajab vahetamist?

Kuidas HVAC-filtreid vahetada

Õhufiltri vahetamine on lihtne. See on lihtne protsess, kui järgite järgmisi samme:

Enne alustamist lülitage HVAC-süsteem kindlasti välja; see on väga oluline. Otsige üles, kus teie õhufilter asub – suure tõenäosusega leiate oma õhufiltri sealt, kus õhk imetakse teie kodust tagasi teie süsteemi (seda nimetatakse tagasivooluks), mis asub teie laes või seinal ja seda katab võre. Kui te seda sealt ei leia, asub see seal, kus teie õhukäitlusseade asub, tavaliselt teie pööningul, keldris või kapis. Näete väikest kasti, mis võtab seadmesse õhku. Eemaldage grill või avage karp – kui teil on võre, leiate suure tõenäosusega sakke, mida saate üles tõmmata, nii et saate filtri välja võtta ilma kruvikeerajat kasutamata. Leidke filter – filtril peab olema trükitud suurus või mudeli number, mis aitab teil seda tuvastada ja õiget osta. Veenduge, et ostsite õige suurusega filtri. Võtke määrdunud filter välja – jälgige vana filtrit selle väljavõtmisel. Kui see on tavalisest rohkem saastunud, peaksite filtrit vahetama sagedamini kui seda juba teete. Sisestage uus filter, sulgege kast või pange grill tagasi – see on viimane samm. Märkige kindlasti üles kuupäev, millal filtrit vahetate, et jälgida ja teada, millal filtrit järgmisena vahetate.

Kuidas osta uut HVAC-filtrit

Teate, et leiate praegusele filtrile prinditud teabe, näiteks suuruse. Siiski ei pruugi te ikkagi olla kindel, millist tüüpi filtrit osta. Siin on mõned näpunäited, mis võivad abiks olla:

Vältige odavate filtrite ostmist Peaksite ostma kurdfiltri, millel on tugev traatvõrk, mis toetab seda ja hoiab ära selle kokkuvarisemise. Teie filtril ei tohiks olla väga kõrget MERV (minimaalne tõhususe aruandlusväärtus) reiting. Kvaliteetfiltri MERV reiting peaks olema üle kaheksa või üheksa. Seda tüüpi filter eemaldab enamiku väikestest osakestest, mis võivad põhjustada allergiat ja muid hingamisteede probleeme.

Kuidas hinnata õhufiltrit

Enamiku inimeste jaoks on õhufiltri vahetamise keeruline osa välja mõelda, millist asendust peaksite hankima. Seetõttu viitab enamik ettevõtteid oma filtrite tõhususe mõõtmisel konkreetsele skaalale. Seda nimetatakse MERV skaalaks.

Minimaalse efektiivsuse aruandlusväärtuse (MERV) skaala annab professionaalidele õhufiltrite kvaliteedi hindamisel ühtse standardi. MERV-i mõõdetakse puhta õhufiltri kokkupuutel erineva suurusega osakestega. Iga osake surutakse pihustiga kuus korda läbi õhufiltri. Umbes 12 muud osakest kasutatakse selleks, et teha kindlaks, millised õhufiltrid suudavad kõige paremini püüda erinevaid õhusaasteaineid.

Selle skaala põhjal on 16 filtrikategooriat.

Mis on MERV-skaala?

MERV 1-4

Need on hirmutamise madalaimad hinnangud ja püüavad teie kodu õhust kinni kõige vähem saasteaineid. MERV 1-4 filtrid suudavad õhust kinni püüda tavalised osakesed nagu vaibakiud, tolmulestad, õietolm jne.

Nagu nende hind, on ka nende tõhusus madal. See õhufiltriklass sobib suurepäraselt väikese eelarvega kodudesse, kus pole hingamisprobleemidega elanikke.

MERV5-8

MERV 5-8 filtrid on tõhusamad kui MERV 1-4 kategooria filtrid. Need võivad tõhusalt töötada hallituse, peenema tolmu (nt tsemendi) ja isegi aerosoolpihustusosakeste korral. Sellised filtrid on kvaliteetsemad ja maksavad rohkem kui põhikategooria.

Siiski peaksite teadma, et need õhufiltrid ei suuda kinni püüda osakesi, mis on väiksemad kui üks mikron.

Ekspertide sõnul peaksite parima jõudluse saavutamiseks hankima filtri, mille MERV skoor on 6–8. Need filtrid on taskukohased ja võimaldavad teie HVAC-süsteemil mugavalt ja ilma koormuseta töötada. Kui teie seade töötab sujuvalt, hoiab see teie elektriarve madalal, säilitades samal ajal optimaalse õhukvaliteedi.

MERV 9-12

Seda filtriklassi peetakse väga suure efektiivsusega. See suudab õhust kinni püüda väikseid osakesi, nii vähe kui automaatsed heitmed. Kui kasutate selle kategooria õhufiltreid, peab teie HVAC-süsteem teie kodus jahutatud õhu ringlemiseks tegema lisatööd. Sellesse klassi kuuluvate õhufiltrite kude muudab HVAC-süsteemi sujuva toimimise palju raskemaks.

MERV 9-12 filtrid sobivad suurepäraselt allergikutele; negatiivne külg on see, et see võib teie elektriarvet negatiivselt kajastada.

MERV 13-16

Selle reitinguga filter on liigitatud maksimaalse tõhususe tagamiseks. Need sobivad rohkem ärihoonetele kui kodu kütte- ja jahutussüsteemile. Filtrid püüavad kinni kuni 0,3 mikroni suurused osakesed, nagu tubakasuits ja bakterid. Nad võivad kaitsta ka hallitusseente eoste eest.

Muud kaalutlused

Siin on muid asju, mida õhufiltri ostmisel arvestada:

Suurus

Tagastussuurused on koduti erinevad, seega kontrollige kindlasti oma filtri suurust visuaalselt.

Korduvkasutatavus

Kui teile ei meeldi idee visata õhufilter iga kahe nädala tagant minema, investeerige pestavasse õhufiltrisse. Kuigi see võib nõuda lisatööd, on see keskkonnasõbralikum variant.

Pestava õhufiltri kasutamine on kasulik ka seetõttu, et saate seda oma äranägemise järgi vahetada, säästes samal ajal õhufiltrite pealt raha. Filtri regulaarne pesemine tõstab teie kodus oleva õhu kvaliteeti.

Voldid

Mida rohkem voldid õhufiltril on, seda suurem on võimalus siseõhust õhusaasteaineid eemaldada. Olukordades, kus te ei leia õhufiltri pakendilt MERV reitingut, võite otsida filtrit, millel on palju volte jala kohta. Voldid on suurepärane viis õhufiltri üldise tõhususe mõõtmiseks.

KKK-d

Mis on pestavad HVAC-õhufiltrid?

Pestavate HVAC-filtrite MERV-reiting on vahemikus üks kuni neli. Need on tõhusad suurte õhus leiduvate saasteainete, nagu tolm, tolmulestad, vaibakiud ja õietolm, püüdmisel. Kuigi need on kallimad, aitavad need pikas perspektiivis raha säästa.

Keskmiselt maksab pestav filter 30–200 dollarit.

Kas sama õhufiltri kasutamine nii soojuse kui ka vahelduvvoolu jaoks on ohutu?

Ahjufiltrid ja vahelduvvoolufiltrid on üks ja seesama. Kõik filtrid liigitatakse nende kavandatud kasutuse alusel. Suvekuudel tuleb otsida näiteks vahelduvvoolufiltreid. Seetõttu on soovitatav filtreid enne iga hooaega vahetada.

Kas õhufiltrid võivad süttida?

Ummistunud õhufilter on tuleoht. Kui HVAC ahju filter on määrdunud ja ummistunud, ei saa hapnik sellest läbi liikuda. See võib põhjustada "leegi levikut". See tähendab, et leegid eralduvad ahjukapist ja tarbivad rohkem hapnikku. Kui kasutate oma HVAC-i sellises seisundis, suurendate selle süttimise tõenäosust.

Et näha, kas teie filtrid on ummistunud, kontrollige neid visuaalselt iga kahe nädala tagant. Kui teil on rohkem kui üks lemmikloom, võite eeldada, et lemmiklooma õhk on probleem.

Kas on okei kasutada oma HVAC-süsteemi ilma filtrita?

HVAC-süsteemi kasutamine ilma õhufiltrita on halb mõte, kuna teie süsteem ei suuda teie siseõhust õhuosakesi ja saasteaineid eemaldada. Kuid kui teil on vaja süsteemi ilma õhufiltrita käivitada, ei tohiks te seda töötada kauem kui kuus tundi. Kuid tava ei ole soovitatav suuremates kodudes.

Milline on parim õhufilter talvel kasutamiseks?

Klaaskiust või sünteetilised filtrid on teie odavaim valik. Probleem on selles, kuidas need pakuvad teie siseõhule vähest kaitset. Saate seda endale lubada, elektrostaatilised filtrid aitaksid teil pikas perspektiivis raha säästa, kuna neid tuleb vahetada vaid iga 90 päeva järel.

Kui sageli õhufiltrit vahetada Järeldus

Paljud majaomanikud teavad, mida HVAC-õhufiltrite vahetamisel oodata. Igal kodul on erinevad vajadused ja see hõlmab ka teie HVAC-süsteemi. Pidage meeles oma maja elanikke. Isegi kui teil on üks lemmikloom, peate oma õhufiltreid rohkem vahetama. Kui te ikka veel ei tea, kuidas õhufiltrit vahetada, peate selle juba täna parandama.

Te peaksite oma õhufiltreid kontrollima igal nädalal. Kui märkate kopitanud lõhna või et filter on tolmuga kaetud, vahetage see välja. Filtrid on odavad, nii et kui kahtlete, on parem need varem välja vahetada kui oodata.

Teie HVAC-i eluiga ja tervis on teile tänulikud, kui järgite õhufiltri vahetamise õigeid juhiseid. Kontrollige oma õhufiltrit juba täna ja vahetage see välja, kui see on aegunud, ning nautige oma kodus värsket ja puhast õhku.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook