Kuidas ehitada nullist astmeline DIY tugisein

How to Build a Tiered Block DIY Retaining Wall from Scratch

Teades, kuidas ehitada DIY tugiseina nullist, säästate olulisi ressursse, mida peate kulutama välise töövõtja jaoks. See õpetus õpetab teile, kuidas ehitada mitmetasandilist DIY tugiseina. Iga taseme kõrgus on ühe jala all. See õpetus võimaldab teil neid olulisi samme lihtsal kallakul harjutada ja suurendada oma teadmisi, kui otsustate, et soovite tulevikus kõrgema tugiseinaga tegeleda.

How to Build a Tiered Block DIY Retaining Wall from Scratch

Lühikesed tugiseinad sobivad ideaalselt entusiastlikule isetegijale. Madala seinaga saate vältida tavalisi vee äravooluprobleeme, punnitavaid või varisevaid seinu.

DIY tugisein samm-sammult

Arvestame läbi materjalid ja teadmised, mida vajate plokkidega tugiseina ehitamiseks. Selle juhendi üldpõhimõtted kehtivad tugiseinte puhul, kasutades muid materjale, nagu tellised, looduskivi ja raudteesidemed.

Enne seina käivitamist

Load – enne esimese tööriista kogumist või kaeviku kaevamist peate kontrollima oma piirkonna koodide jõustamist. Tugiseinad mõjutavad teisi inimesi teie piirkonnas. Sageli on teil vaja oma plaanide jaoks lubasid. Samuti on olemas reeglid, mida peate järgima, enne kui need võimaldavad teil tugiseina ehitada. Kommunaalteenused – pidage nõu oma kommunaalettevõtetega ja veenduge, et nüüd kaevate või ehitate üle olulisi trasse, mis pakuvad teie kodule teenuseid. Naabrid – kõige parem on nendega rääkida, et anda neile oma plaanidest teada, kui tugimüüri ehitamine mõjutab teie naabrit otseselt. See kehtib isegi siis, kui teie tugiseina jaoks pole ehitusluba vaja. Maastik – kaaluge selle piirkonna maastikku, kuhu soovite müüri ehitada. Kas see sobib konkreetse seinakujunduse või kõrgusega? Vundament – Peate mõtlema selle pinnasele, mis asub piirkonnas, kuhu soovite oma seina ehitada. Kerged granuleeritud mullad on parimad, kuna need võimaldavad drenaaži. Orgaanilised ja savimullad on raskemad ja hoiavad vett kinni. Peate pinnase välja vahetama, kui see on raske konstruktsiooni, näiteks seina, toetamiseks liiga märg või pehme.

Tugiseina planeerimine

Võtke ruudustikupaber ja pliiats ning visandage ala, kuhu seina ehitate. Võtke teadmiseks kõik suured kinnisvaraobjektid, nagu puud või kliimaseadmed, millega peate oma kujunduses arvestama. Mõõtke oma piirkonna kalle ja märkige see oma paberplaanile. Alustage madalaimast punktist ja märkige kaldenurga muutused ühe jala sammuga ülespoole. Kui kalle on arvutatud, otsustage, mitu astet soovite ploki tugiseina ehitamisel luua. Tasemte arv määrab iga taseme kõrguse vastavalt kaldele. Otsustage iga astme lõike- ja täitmiskoht. Lõikekoht on koht, kus te lõikate maasse ja eemaldate pinnase, mida vajate iga taseme ehitamiseks. Täitesait on koht, kus peate seina taha tasase pinnase loomiseks täitma iga sektsiooni taga. Hinnake ja tellige oma projekti jaoks õige kogus tugiseinaplokke. Kasutage seda Allan Blocki õpetust. See aitab teil mõista, kuidas nende süsteemiga töötada, et määrata kindlaks oma projekti jaoks vajalike plokkide hulk. Tugiseinaplokkide suurus on vahemikus 12-18 tolli pikk ja 4-6 tolli kõrge. Veenduge, et kaalute oma ploki tugiseina vee äravoolu. Väikese seinaga astmelise seina puhul peaks kruusatäite tagama piisava vee äravoolu. Kui plaanite kõrget tugiseina, peate seda rohkem arvesse võtma.

Koguge oma tööriistad kokku

Kaitseprillid Labidas Hari plaaditihendaja String Stakes Kummivasar Tase Mõõdulint plokid Kruus tükkidega vahemikus ½–¾ tolli

Tugiseina ehitamine plokkidega

Building the Retaining Wall with Blockspilt imgurist

1. Puhastage osa rohust ja muudest taimedest, et jõuda mustuse tasemeni. Tõmmake liigne mustus minema, kuna seda ei saa liigsete juurte ja prahi tõttu kasutada täitemussina.

2. Mitmetasandilise või astmelise tugiseina puhul alustage aluskihiga seina madalaimast osast.

3. Kaevake aluskraav, mille laius on umbes 24 tolli (600 mm).

4. Määrake aluse kraavi sügavus, arvutades tasandi kõrguse. Kaevake kraav 6 tolli allapoole iga 1 jala kõrguse seina kohta. Selle madala seina jaoks oli vaja vaid 6 tolli sügavust kraavi.

5. Täitke kaevik väikese killustikuga. See loob seinale tugeva aluse.

6. Tihendage 2–3 tolli kruusapõhja tihendustööriistaga vähemalt kahe käiguga maksimaalse tihendamise saavutamiseks. Kontrollige taset, veendumaks, et vundament on tasane. Sellise kõrgusega kruusaalus võimaldab poole plokist kraavi uputada, et tekiks tugevam vundamendikiht.

Foundation layerpilt imgurist

7. Kaevake järgmine tasand, kaevates välja teise kaeviku. Esimese astme seina kõrguse, kalde ja tasandite arvu põhjal määrake kindlaks, kui kõrgelt ja kaugelt tahapoole peaksite kaevamist alustama. Asetage panused alumisse ja ülaossa ning siduge nende vahele nöör, mis aitab kallet määrata.

8. Kaevake kraav, mis on 24 tolli lai ja 6 tolli sügav. Kiht killustikuga ja tihendage kaks korda, et luua kindel alus. Kontrollige teise kaeviku taset.

9. Alustage tugiseinaplokkide paigutamist põhjakraavi alusesse. Asetage plokk vastu kaeviku esiosa ja küljelt küljele. Töötamise ajal kontrollige plokkide taset, et veenduda, et need on vundamendil ühel tasapinnal. Iga ploki taseme saamiseks kasutage kummist haamerit.

retaining wall blockspilt imgurist

10. Pakkige 2–3-tolline kruusakiht oma plokkide raja taha avatud ruumi. Tihendage vertikaalse kruusakihi taga olev mustus. See on oluline samm tagamaks, et teie seinad ei langeks surve all.

11. Kui olete läbinud madalaima astme baasraja, liikuge teisele astmele ja lõpetage baasrada. Kui need kursused on lõpetatud ja tasemel, võite alustada teist kursust mõlemal tasemel.

12. Võtke luud ja pühkige klotsid maha, veendumaks, et klotside vahele ei jääks prahti. Nihutage esimese plokikihi õmblused teise plokikihiga, veendudes, et iga plokirühma õmblused ei ole joondatud.

13. Asetage teise kihi plokkide sügavus tagasi mustusesse, vaid ühe tolli kaugusel esimese kihi esiosast. See võimaldab seinal toime tulla selle taga oleva mustuse survega, ilma et see aja jooksul edasi liiguks.

14. Kontrolli teise kursuse taset. Reguleerige vastavalt vajadusele kummivasara või rohkema kruusaga. Lisage teise kihi taha killustikku ja tihendage kruusa taha jääv mustus.

Excavate the third and fourth tierpilt imgurist

15. Kaevake välja kolmas ja neljas tasand ning korrake kihtide paigaldamise samme.

16. Kaevake künka sisse külgmised kaevikud, kui soovite astmete ühendamiseks risti asetsevaid plokke. Kasutage sama kraavi suurust ja meetodeid täitmiseks, tampimiseks ja tasandamiseks, et luua plokkidele stabiilne alus.

Dig side trenchespilt Imgurilt

Tugiseinte plokkide tüübid

Plokist tugiseinad on vaid üks paljudest saadaolevatest tugiseinamaterjalidest. Tugiseinaplokid on isetegijate jaoks üks levinumaid materjale. Võrreldes teiste materjalidega on need plokid odavamad, neid on lihtne kasutada ning neid on erineva suuruse, kuju ja värviga. Tugiseinaplokke on kolme peamist tüüpi: standardsed betoonplokid, poolitatud pinnaga plokid ja tugiseina süsteemiüksused.

Tavalised betoonplokid – need on kõige lihtsamad betoonplokkide tüübid. Need on tugevad, vastupidavad ja odavad. Need plokid sobivad hästi kivifassaadide või puiduga välisseinte tugevama aluse pakkumiseks. Tavalistel betoonplokkidel on kaks identset ava, mida saate täiendava tugevdamiseks betooniga täita. Paljud ehitusnormid nõuavad üle 4 jala kõrguste tugiseinte lisatugevdamist. Betoonplokid on suurepärane valik oma tugevuse ja madala hinna tõttu. Poolitatava pinnaga plokk – poolitatud pinnaga plokk on betoonplokk, mille ühel küljel on kohandatud tekstuur. See annab külje atraktiivsema seina loomiseks. See välistab vajaduse kalli spooni, nagu kivi või tellis, järele. Poolitatud pinnaga plokke on mitmes erinevas värvitoonis ja ainulaadse tekstuuriga, et saaksite oma seina oma eelistuste järgi kohandada. Tugiseinasüsteemide üksus – tugiseinasüsteemid on isetegijate jaoks üks populaarsemaid valikuid. Need süsteemid on loodud kivitaolise näoga konstruktsiooni seinaelemendi loomiseks. Erinevad seinasüsteemid firmadelt nagu Allan Block ja Versa-Lok sobivad kokku omal moel. Iga rühm kohandab oma plokke, et pakkuda klientidele erinevaid värvi, tekstuuri ja suuruse valikuid.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook