Kuidas kasutada värvilist värvi oma kodus Ombre-efekti loomiseks

How to Use Colored Paint to Create the Ombre Effect in Your Home

Ombre on prantsuse sõna varju või varju kohta. Ombre välimus on kogunud populaarsust nii kodukujunduses kui ka moes. Ombre definitsioon kunstis, disainis ja moes tähendab värvi järkjärgulist üleminekut tumedast heledaks või järkjärgulist üleminekut ühelt värvilt teisele. Ombre värvid loovad rahustava, kuid dramaatilise efekti ja pakuvad seinakunstile silmatorkavat tausta. Kuid need seinad on piisavalt dekoratiivsed ja ei vaja kaunistusi, kui soovite minimaalset esteetikat.

Ombre-efektide arendamine kodukujunduses

How to Use Colored Paint to Create the Ombre Effect in Your Home

Ombre ehk varjutustehnikad on olnud läbi aegade populaarsed tekstiili-, keraamika- ja plokitrükis. Sisekujundajad on kodukujundusse lisanud ombre-valikuid seinakatte, klaasnõude, plaatide ja pehme sisustuse, näiteks padjade ja kardinate näol.

Ombre seinaefekte piirab ainult teie kujutlusvõime. Traditsioonilised ombre seinaefektid segavad värve heledast tumedani kas alt või ülevalt. Disainerid on loonud ka vertikaalseid ombre-efekte, segades värve ühelt poolt teisele. Samuti saate välimust varieerida sõltuvalt sellest, kui palju värve segate. Julgem ombre välimus ei sega sektsioone nii palju. See loob sektsioonide vahel selgemad värvivariatsioonid. Ombre ideede abil saate luua ka seinamaalinguid, nagu mäed ja mets.

Ombre seinte värvimise sammud

See artikkel juhendab teid seintele ombre-efekti loomiseks ja esitab mõned värvipaletid, mida saate selle välimuse loomiseks kasutada.

Koguge kokku oma materjalid/tööriistad

Maalilint Mõõdulint/õuepulk Pliiats või kriit Tilklapp Astmeredel 2-3 Värvirullid 2-3 Värvialused 2-3 värvitooni 2 Keskmist värvi pintslit 2 käsna (valikuline) Krunt Segamispulk Mõõtekann Üks lisaämber või anum

Esimene samm: mõelge värvidele

Esimene samm on valida oma ombre efektiga seintele värvipalett. Saate valida kaks värvi ja seejärel segada neid, et luua kolmas, või valida kolm värvi, mida soovite segada. Paljudes ombre efektsetes seintes on kasutatud sama värvi toone, kuid valida saab ka analoogseid toone, mis omavahel hästi kokku sobivad.

Järgmisena otsustage, millises suunas soovite oma värvi segada. Alustades ülaosast tumedamate värvidega, tundub lagi lähemal ja annab ruumile hubase ilme. Alustades tumedast värvist allosas ja üleminek heledale ülaosas, muudavad teie laed kõrgemaks.

Teine samm: valmistage seinad ette

Vaadake oma seinu üle, et teha kindlaks, kas peate enne värvimise alustamist tegema vajalikke parandusi. See võib hõlmata pragude või pildiaukude lappimist, et seinad oleksid siledad ja ühtlased. Seinte värvimiseks valmistudes pange lapp maha.

Seinad kruntida, et luua värvile parem pind. Kasutage värvirulli, et anda seintele ühtlane kruntkiht. Enne värvimise alustamist teibige põrandaliistud, kroonliistud ja aknaliistud maalriteibiga maha. Enne järgmise sammu alustamist laske praimeril kuivada.

Kolmas samm: jagage seinad

Mõõtke oma mõõdulindi abil seina vertikaalselt, et jagada iga sein kolmeks võrdseks horisontaalseks osaks. Juhise loomiseks tehke üle seina kaks horisontaalset joont. Ärge muretsege, kui teie jooned ei ole täpselt üle seina; need on vaid juhised, mis aitavad teil iga sektsiooni eri värviastmete jaoks ligikaudu eraldada.

Neljas samm: värvi ettevalmistamine

Avage ja segage värv. Kui kasutate kolme värvi, jagage oma värv kolme eraldi salve. Kui kasutate kahevärvilist valikut, peate looma kolmanda värvi. Avage iga eraldi värv. Võtke mõõtetops ja lisaämber ning segage kolmas värv, kasutades võrdsetes kogustes ülejäänud kahte värvi. See loob kahe värvi puhta segu, mida kasutate keskel värvide vahel üleminekuks.

Viies samm: ülemise ja alumise osa värvimine

Enne suurte sektsioonide rullimist värvige pintsliga seina ülemine ja alumine osa, mis vastavad viimistlusele. Kasutage kõige tumedamat või heledamat värvi alumises või ülemises osas, olenevalt sellest, millises suunas värvitoone värvite. Kui olete algaja maalija, kasutage vormi kaitsmiseks maalriteipi.

Kuues samm: sektsioonide värvimine

Alustage kõigepealt alumise osa värvimist. Võtke kõige tumedam või heledam värvitoon ja värvige alumine osa, peatudes pliiatsiga tähistatud horisontaaljoonest ühe tolli võrra allpool. Kiiresti töötades võtke järgmine värv ja värvige keskmine osa, mis algab ühe tolli horisontaaljoonest kõrgemal ja lõpeb vaid tolli ülemisest horisontaaljoonest allpool. Värvige peal viimane osa. Kui olete lõpetanud, peaks teil olema krunditud seina kolm erinevat värviosa, mille vahel on kahe tolli pikkune riba.

Näpunäide: saate ombre-efekti värvida mitmele seinale, kuid kõige parem on töödelda üks sein korraga, kuna see efekt on kõige parem luua värviga, mis ei ole täielikult kuivanud.

Seitsmes samm: sektsioonide segamine

Töötades kiiresti, kui sektsioonid on veel märjad, kasutage iga sektsiooni vahelise ala segamiseks pintslit või käsna. Kasutage kuiva pintslit, et luua X-märgid, joonistades värvi erinevatest toonides osadest, et katta pliiatsijoon. Jätkake märkide tegemist, et lõigud kokku sulatada. Jätkake iga sektsiooniga töötamist, et segada neid nii palju või nii vähe kui soovite.

Sektsioonide kokku segamiseks võite kasutada ka käsna. Võtke üks käsn ja alustage nii, et heledam osa tupsutage keskosa poole, et osad omavahel seguneksid. Alustage tööd tumeda osa poole ja alustage selle segamist heledama osa poole. Lisage käsnale väike kogus vett, kui tunnete, et osad kuivavad enne, kui jõuate need piisavalt hästi segada. Korrake teiste osade segamist uue käsnaga.

Mõlema meetodi puhul astuge tagasi, et oma edusamme kaugelt uurida. See võimaldab teil näha, kuidas segamine üldiselt välja näeb. Võimalik, et peate ühte piirkonda segama, et see sobiks paremini teise ala segamisega.

Eemaldage maalriteip ja laske kogu seinal kuivada.

Ombre värvipaletid

Ombre wallJessica Locase disain

Kõige peenema ombre-efekti saavutamiseks kasutage sarnase tooniga, kuid erineva varjundiga värve. Erinevate toonidega värvide kasutamine loob ka silmatorkavama, kuid selgema välimuse.

Misty Blue Ombre palett

See sinine palett on rahulik ja vaikne. Sellel on piisavalt halli alatooni, mis summutab ilmse sinise värvi. See palett sisaldab Benjamin Moore'i:

Saint Anne mägi (1565) Rannaklaasid (1564) Vaiksed hetked (1563)

Põsepuna Roosa Ombre Palette

See Benjamin Moore'i põsepuna-roosa palett sisaldab tasakaalustatud ja peeneid roosa varjundeid.

Karbikarp (052) Varajane (051) Roosa muaare (050)

Metsa ja taeva Ombre palett

See ombre palett on pisut julgem, kuna see ühendab rohelise ja sinise tooni. Need värvid pärinevad Benjamin Moore'ilt.

Oktoobri udu (1495) Vaiksed hetked (1563) Morning Dew (OC-140)

Sunrise Ombre palett

See palett sisaldab õrnaid virsiku toone kollase alatooniga. Olemasolevad pruunid alatoonid aitavad värvi summutada, et anda nüansirikkam oranž toon. Need värvid on ka Benjamin Moore'ilt.

Apelsini apellatsioon (124) Citrus Blossom (123) Orange Sherbert (122)

Dusk Ombre palett

Sellel paletil on sügav violetne, mis muutub roosakaks lillaks. See on julgem ombre palett, kuna värvid erinevad küllastuse poolest rohkem. Saate segada, et luua iga tooni vahel üleminekuvärv, kui soovite luua peenemat segatud välimust. See palett loodi ka Benjamin Moore'i värvidega.

Mink Violet (1252) Sequoia (1245) Sonoma Clay (1242)

Peen Ombre palett

Ombre seinad annavad teie seintele tekstuuri ja nüansi. Isegi kui te pole selleks dramaatiliseks efektiks valmis, saate kasutada ombre tehnikaid, et anda oma seintele sügavust, kasutades lihtsalt varjutatud neutraale. Kasutage neid Benjamin Moore'i peeneid halli/greeži värvi värve, et anda oma seintele peen sügavus.

Baltic Grey (1467) Smoke Embers (1466) Nimbus (1465)

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook