Kuidas keldrit ventileerida

How To Ventilate a Basement

Ilma korraliku ventilatsioonita lõhnab enamik keldritest kopitanud. Väga halb keldri ventilatsioon võib põhjustada terviseprobleeme. Need keldri ventilatsioonilahendused kõrvaldavad lõhna ning muudavad keldri mugavamaks ja turvalisemaks.

How To Ventilate a Basement

Miks on keldri ventilatsioon oluline?

Enamik keldreid on jahedad, niisked ja lõhnavad halvasti. Peamised põhjused on värske õhu puudumine, lekked ja kondensatsioon. Õige ventilatsioon aitab vältida paljusid probleeme.

Lõhn. Ebameeldiv kopitanud hallitanud seisnud õhu lõhn. Niiskus. Hallituse kasvu tõkestamiseks peaks keldri niiskus olema alla 60%. Ventilatsioon viib niiske õhu välja. Hallitus. Niisked, märjad ja niisked keldrid soodustavad hallituse kasvu ja soodustavad mädanemist. Vingugaas. Õige ventilatsioon aitab vältida vingugaasi kogunemist. Radoon. Teatud kohtades koguneb radoongaas ilma ventilatsioonita. Kahju. Niiskus meelitab ligi kahjureid, nagu närilised ja putukad, mis võivad kahjustada mööblit, põrandakatet, raami ja keldri sisu.

Hallitus, süsinikmonooksiid ja radoon võivad põhjustada tõsiseid tervisekahjustusi.

9 võimalust keldri ventileerimiseks

Keldreid saab ventileerida passiivse või mehaanilise vahendiga. Mõnikord töötavad mõlemad koos.

1. Avage Windows

Ristventilatsiooni võimaldamiseks avage vähemalt kaks akent nii sageli kui võimalik. Kaaluge ilma ekraanideta või mitteavatavate akende asendamist. Keldri väljapääsuakna paigaldamine suurendab ohutust ja suurem aken laseb rohkem õhku sisse.

2. Ühendage ventilaator

Tuul ei puhu alati piisavalt tugevalt, et õhku läbi keldri liiguks. Hea võimalus on paigaldada odav kasti ventilaator avatud akna lähedale, et tuua värsket õhku ja viia välja seisnud õhk. Alla 50,00 dollari ja alla 0,02 dollari töötunni eest liiguvad mõned ventilaatorid kuni 2000 kuupjalga minutis (CFM).

3. Paigaldage vannitoaventilaatorid

Paigaldage vannitoa ventilaator keldri lakke ja ventileerige see väljast – isegi kui vannituba pole. See vahetab palju õhku, eriti avatud akende korral. Vannitoa ventilaator, mis maksab vähem kui 100,00 dollarit, võib tühjendada üle 100 CFM. Jätke see pidevalt sisse või kasutage taimerlülitit.

5. Ostke õhukuivati

EPA andmetel pärsib keldri niiskuse hoidmine alla 60% hallituse ja hallituse kasvu. Ostke masin, mis kuivatab kogu keldri. Võimaluse korral korraldage reservuaari tühjendamiseks automaatne tühjendusseade, mis tühjendab kogumiskaevu. Enamik kaasaskantavaid õhukuivateid eemaldab iga 24 tunni järel 30–70 pinti vett.

5. Hoidke kelder kuiv ja puhas

Keldri hüdroisolatsioon on eduka ventilatsiooni oluline osa. Keldrisse või roomamisruumi lekkiv vesi hoiab ruumi niiskena. Isegi korralikul ventilatsioonisüsteemil ja õhukuivatil on raskusi sammu pidama.

Pappkarbid ja kangas imavad niiskust; seejärel vabastage see keldri niiskuse langedes õhku. Korraldamata segamini keldrid häirivad õhuvoolu – eriti nurkadest ja põrandatest, kus seda kõige rohkem vajatakse. Puhtad korrastatud keldrid muudavad hallituse ja kahjurite probleemide varajase märkamise lihtsamaks.

6. Õhupuhastid

Kaasaskantavad õhupuhastid puhastavad ja tsirkuleerivad keldriõhku, eemaldades lõhnad. Kui aken on lahti jäetud, segavad nad värske õhu vananenud keldriõhuga ja parandavad ventilatsiooni. Alates umbes 50,00 dollarist on õhupuhastid odav viis keldriõhu lõhna parandamiseks.

7. Õhk-õhk soojusvaheti

Tuntud ka kui Heat Recovery Ventilaator (HRV), õhk-õhk soojusvahetid tõmbavad sooja niiske õhu majast välja ja toovad sisse värske õhu. Soe õhk soojendab sissetulevat jahedat õhku, säilitades kuni 85% soojusest.

Vahetite liikuvad osad on kaks väikest ventilaatorit, mis võivad pidevalt töötada ja kasutavad väga vähe voolu. HVR-id eemaldavad radooni ja neid saab kasutada põhjamaises kliimas täiendava soojusallikana.

8. Konditsioneer

Konditsioneerid pumpavad akendest sooja niisket õhku välja. Need on elujõuline valik ainult kuumemas kliimas, kus isegi keldrid võivad olla liiga soojad. Aknale paigaldatavad kliimaseadmed ja kaasaskantavad õhukonditsioneerid, mis kasutavad väljalaskevoolikuid, täidavad sama funktsiooni, eemaldades keldritest liibunud niiske õhu.

9. HVAC

Paljud HVAC-süsteemid on loodud pakkuma mugavust peamistele eluruumidele, jättes keldrid alateenindusega. Kaaluge olemasolevate HVAC-süsteemide laiendamist ja uuendamist, et hõlmata ka kelder.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook