Kuidas leida parim laminaatpõrand

How to Find the Best Laminate Flooring

Laminaatparkett on komposiitpuit, mis on pressitud ja kihistatud erinevate puidupõhiste kujutistega. See on populaarne oma odavuse ja mitmekülgse olemuse tõttu, mis jäljendab lehtpuitu, kivi või plaate.

Kodu jaoks sobiva laminaatpõrandakatte valimine ületab esteetilise atraktiivsuse. Oma põranda vastupidavust, funktsionaalsust ja väärtust tasub laminaadimargi valimisel arvestada.

How to Find the Best Laminate Flooring

Laminaatpõrandate tüübid

Laminaatpõrandakate varieerub sõltuvalt pinna tüübist, materjalist, mustrist ja paigalduskriteeriumidest.

Kõrgsurvelaminaat (HPL)

Kõrgsurvelaminaadil on mitu paberikihti, mis on sulatatud kõrge kuumuse ja rõhu all. See on vastupidav ja kulumiskindel, mistõttu sobib see tiheda liiklusega kohtadesse.

Tehniliselt valmistatud laminaat

Projekteeritud puitpõrandad on plastlaminaadi kulutõhus alternatiiv. Sellel on naturaalse puidu kihid koos akrüüllamineeringuga. Laminaat on veekahjustuste suhtes vähem vastupidav, kuid selle välimuse taastamiseks saab seda lihvida ja uuesti viimistleda. See muudab selle vastupidavamaks valikuks kui plastlaminaat.

Otsesurve laminaat

Otsesurvelaminaadil on melamiiniga immutatud dekoratiivpaberi kihid ja kõrgtihedast puitkiudplaadist (HDF) südamik. See sobib kõige paremini eluruumideks ja väikeseks äriliseks kasutamiseks.

Veekindel laminaat

Veekindlal laminaatpõrandal on veekindel südamik ja kaitsev pealiskiht. See sobib piirkondadesse, kus on lekkeid või kõrge õhuniiskus.

Click-Lock laminaat

Click-lock-laminaat ei vaja paigaldamise ajal liime, mistõttu on lihtne paigaldada ja eemaldada. See pakub ka lihtsat korrigeerimist, välistades vajaduse kulukate asenduste järele. Põrandakate on populaarne eelneva kogemuseta isetegijate seas.

Liimitud laminaat

Liimitud laminaatparkett vajab paigaldamiseks liimi. Erinevalt klikilukuga laminaadist kasutab see aluspõrandale kleepimiseks spetsiaalset põrandaliimi.

Peamised kaalutlused parima laminaatpõranda valimisel

Hind

Laminaatpõrandate hind on 1–10 dollarit ruutjalga kohta. Erinevus sõltub kaubamärgist, kvaliteedist, funktsioonidest ja asukohast.

Valige parimad laminaatpõrandate kaubamärgid, lugege klientide ülevaateid ja võrrelge hindu. Konsulteerige põrandakatete spetsialistidega, kes juhendavad teid odavamate valikute osas.

Vajadused

Kõrgema vahelduvvoolu reitinguga laminaat pakub paremat vastupidavust ja kulumiskindlust. Kaaluge parema veekindlusega laminaatpõrandate paigaldamist. Need taluvad niiskust ja vähendavad väändumise või kahjustuste ohtu.

Suuremad laste ja lemmikloomadega pered vajavad vastupidavamaid laminaatparketeid. Vastupidav laminaatpõrand peab vastu suurele jalakäimisele, leketele ja mänguasjade või lemmikloomade kriimustustele.

Põrandakate mängib olulist rolli ka ruumi õhkkonna loomisel. Laminaatpõrand jäljendab erinevaid materjale, nagu lehtpuit, kivi või plaat. Valige laminaadi tüüp, et saavutada soovitud esteetika madalamate kuludega ja minimaalse hooldusega.

Paigaldamise kriteeriumid

Laminaatpõrandad on saadaval liimivaba klõpsatusega või liimitud meetodil. Click-lock süsteemis ühendatakse plangud omavahel ilma liimita. Liimitud paigaldus hõlmab aluspõrandale liimi kandmist ja laminaatplaatide kinnitamist.

Materjal

Laminaatpõrandakate koosneb mitmest lamineerimisprotsessi käigus sulatatud materjalide kihist. Siin on peamised laminaatpõrandate materjalid:

Kulumiskiht: ülemisel kihil on läbipaistev melamiinvaiku. See tagab vastupidavuse, kriimustuskindluse ja kaitse kulumise eest. Dekoratiivne kiht: kõrge eraldusvõimega kujutis või trükitud kujunduskiht, mis jäljendab looduslike materjalide välimust. Põhikiht: südamikkiht on keskne kiht, mis tagab stabiilsuse ja struktuuri terviklikkuse. Sellel on kõrge tihedusega puitkiudplaat (HDF) või keskmise tihedusega puitkiudplaat (MDF). Tagakiht: aluskiht tagab stabiilsuse ja niiskuskindluse. Samuti aitab see tasakaalustada põrandakatet ja takistab selle kõverdumist.

Pinna tüüp

Laminaatpõrandad pakuvad erinevaid pinnatüüpe ja mustreid, et jäljendada erinevate materjalide välimust. Siledal pinnal on sile ja ühtlane tekstuur ilma märgatava tera, sõlmede või tekstuuri replikatsioonita.

Reljeefsel laminaatpõrandal on tekstuurne pind. See kordab puidu, kivi või plaatide tera, sõlme ja muid looduslikke omadusi. Tekstuur lisab põrandale sügavust ja visuaalset huvi, andes sellele realistlikuma välimuse.

Laminaat on saadaval puidusüü, kivi ja plaatide mustriga. Sellel on erinevad laiused ja pikkused, et vastata erinevatele disainieelistustele ja paigaldusvajadustele. Kitsad plangud on 3–5 tolli laiad, luues traditsioonilisema ja ametlikuma välimuse.

Laiad plangud on 6 tolli laiused või rohkem. Need annavad kaasaegse ja avara välimuse, andes ruumile avatuse tunde.

Põrandakatte omadused

Laminaatpõrand on kas veekindel või veekindel. Veekindlad ja veekindlad laminaadid erinevad vee läbitungimise poolest. Veekindel laminaat hoiab vett kuni aurustumiseni, samal ajal kui veekindel laminaat takistab teatud aja vee läbitungimist.

Hüdroisolatsiooni tagamiseks järgige paigaldusjuhiseid. Kasutage ruumi perimeetri ümber 100% silikoontihendit ja ⅜-tollist vahtplastist tugivarda. Veekindel laminaatparkett sobib ideaalselt märgadesse kohtadesse, sealhulgas vannitubadesse, köökidesse ja vannitubadesse.

Vastupidavus

Laminaatpõrandate vahelduvvoolu reitingud (kulumisklass) ja löögikindlus määravad selle vastupidavuse ja jõudluse. AC reitingud hindavad põrandakatte võimet taluda jalgsiliiklust ja kulumist.

Vahelduvvoolu reitingusüsteem koosneb viiest klassist vahemikus AC1 kuni AC5. AC1 on madalaim reiting, samas kui AC5 on kõrgeim. Sobiva vahelduvvoolu reitingu kaalumisel arvestage jalakäijate arvu ja ruumi kasutusega.

Laminaatpõrandatel on teiste põrandatüüpidega võrreldes suurem löögikindlus. Sellel on kulumiskiht, mis kaitseb seda löökide, kriimustuste ja mõlkide eest. Kuid see ei ole immuunne raskete või teravate esemete tekitatud kahjustuste eest. Täiendava kaitse tagamiseks on soovitatav kasutada mööblipatju.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook