Kuidas valida õiget vaibatüüpi

How to Pick the Right Carpet Type

Parima vaibatüübi valimine võib olla keeruline, kuna valikuid on palju. Peate võrdlema kiudude tüüpe, hunnikute stiile, värve ja mustreid. Tasub arvestada oma vajadustega, disainieelistustega ja vaiba kasutusotstarbega.

How to Pick the Right Carpet Type

Arvestada tasub ka jalakäijate arvu ja eelarvega. Lisaks värvile ja suurusele tuleb parima vaiba valimisel arvestada ka muude asjadega.

Peamised kaalutlused vaibatüübi valimisel

1. Teadke hooldusnõudeid

Kuigi kõik vaibad vajavad hooldust, vajavad mõned materjalid professionaalset puhastamist ja hooldust. Lastetoad ja lemmikloomadega majapidamised vajavad madala hunnikuga ja plekikindlat vaipa. Vaiba valimisel kasutage materjalile sobivaid puhastusmeetodeid ja pesuvahendeid.

2. Võrrelge vaipade polsterdamisvalikuid

Vaiba polsterdusmaterjal on sama oluline kui tuftmaterjal. Soovite tiheda liiklusega kohtadele tugevat ja tihedat polsterdust, mis pehmendaks põrandat. Paks polster pikendab ka teie vaiba eluiga.

Polsterdamata vaiba paigaldamine võib tühistada selle garantii. Kõige tavalisemad polsterdusvalikud on vaht, kiud ja kumm.

3. Kontrollige garantiitingimusi

Vaibatüübi valimisel kontrollige kulumise ja välimuse säilimise garantii tingimusi. Arvestada tasub ka pleekimiskindluse ning plekkide ja mustuse garantiitingimustega. Märkimisväärsed kaubamärgid pakuvad ka pleekimiskindluse ja paigaldusgarantiid.

Parimad vaipade tootjad pakuvad tekstuuri säilivusele 10-20-aastast garantiid. Selle garantii kohaselt peaks vaip säilitama oma välimuse ka tavalises liikluses. Kvaliteetsetel vaipadel kipuvad sellised garantiitingimused olema.

4. Kaaluge installikriteeriume

Enne uue vaiba paigaldamist tuleb eemaldada olemasolev vaip ja puhastada aluspõrand. Ruumides ei tohi olla mööblit ega takistusi. Ruumi mõõtmiseks, trimmimiseks ja ankruks on vaja spetsiaalseid tööriistu. Professionaali palkamine sobib ideaalselt seinast seina vaipkatte tegemiseks.

5. Kontrollige vaia tüüpi

Enamik vaibahunnikuid on kootud või tuttidega. Vaibakiudude lukustamine loob tasase, õmblusteta kootud vaiba. Need on kootud kangastelgedel. Kootud vaibad on vastupidavad, kuna nende kiud on läbi põimunud ja neid on raske välja tõmmata.

Nende sile, tasane pind ja elegantne stiil muudavad need luksuslikuks. Tootjad valmistavad taftingvaipu, torkades nende kinnitamiseks läbi aluse niidid. Tuftingmasin ankurdab kiudud tugimaterjali külge.

6. Kaaluge vaiba ehitust

Saadaval on palju erinevaid vaipade stiile, millest igaühel on oma eelised ja varjuküljed. Peamised vaibad on plüüs, berber, mustriline ja tekstureeritud.

Berberi vaip on valmistatud paksude kiudude aasadest. Turske lõng loob tekstureeritud mitteametliku välimuse. See on vastupidav ja vähe hooldust vajav, mistõttu sobib see ideaalselt tiheda liiklusega piirkondadesse. Palusvaipadel on lõigatud kiud, mis loovad pehme ja sametise pinna. See on luksuslik ja mugav, kuid seda võib olla raske puhastada. Tekstuursed vaibakiud on erinevates suundades keerdunud või kõverdatud. Keeramine loob mitmemõõtmelise pinna. See on mitmekülgne, kuid sellel võib olla rohkem jalajälgi kui teistel vaipadel. Mustriline vaip ühendab erinevaid värve ja kiudude tekstuure, et luua mitmekülgne kujundus. Mustrid lisavad ruumile visuaalset huvi. Kuid mustrilisi vaipu on mööbliga keerulisem sobitada kui ühevärvilisi vaipu.

7. Vaibakiud

Vaibakiude on naturaalseid ja sünteetilisi sorte.

Looduslikud kiud:

Vill: Vill on pehme, elastne looduslik kiud, mis on ka plekikindel. See isoleerib ja reguleerib toatemperatuuri. Kuid vill on kallis ja vajab regulaarset hooldust. Sisal: Agaavitaimede lehtedest valmistatud sisal on populaarne oma vastupidavuse ja plekikindluse poolest. Kuid see on teistest looduslikest kiududest kõvem ja võib kiiremini kuluda. Džuut: Nagu sisal, on ka džuut vastupidav ja plekkidele vastupidav, kuid pehmem kui sisal. Samuti võib see seetõttu kiiremini kuluda.

Sünteetilised kiud:

Nailon: Nailonvaibad on vastupidavad plekkidele, pleekimisele ja kulumisele, kuid ei ole nii elastsed kui looduslikud kiud. Nailonvaibad võivad olla ka kallid. Polüpropüleen: see on sünteetiline kiud, mis on niiskuskindel ja vastupidav. Polüpropüleenvaibad sobivad ideaalselt keldritesse ja vannituppa. Kuid polüpropüleen ei pruugi olla jala all nii pehme ega mugav kui muud sünteetilised kiud. Polüester: Polüester on siidine, värvikindel ja plekikindel. See on odav ja seda on lihtne hooldada, kuid see võib kuluda kiiremini kui muud sünteetilised kiud.

Vaiba terminoloogia

Pad: aluskate, mis teeb vaibal kõndimise mugavaks ja vähendab põrandale avalduvat stressi. Vaipade polsterdus on valmistatud vahtplastist, vildist või sünteetilistest kiududest. Kuhi: kiudude kõrgus vaiba pinnast aluspinnani. Sügava või kõrge karvaga vaipadel on pikad kiud, madala karvaga vaibad aga lühikesed. Hinne: vaiba kvaliteediskoor. Madalamad klassid on odavamad, kuid kestavad 3-5 aastat. Keskmise ja kõrge kvaliteediga vaibad kestavad kauem, kuid on kallimad. Alus: Kinnitab vaiba kiud ja lisab konstruktsiooni tugevust. Tootjad kasutavad lõnga tupsutamiseks esmast aluspinda, seejärel katavad selle sekundaarse aluspinnaga. Vaiba tagaküljele kantakse kattekiht, mida nimetatakse ühtseks aluspinnaks. Tihedus: tihedus näitab, kui lähedal on vaibakiud. Suurema tihedusega vaip on paksem, nii et käe läbi harjamisel pole vaiba tagakülge tunda. Suure tihedusega vaip on kvaliteetsem vaip. Berber: Berberi vaip on kas käsitsi valmistatud või toodetud silmusvaip. Tavalised berberi vaibamaterjalid on nailon, polüpropüleen (olefiin) ja vill. Kohendamine: vaipade alade tasaseks muutmise protsess. Võite kasutada aurutriikraua, fööni või vaibapuhastusvahendi soojust, et muuta vaip uuesti kohevaks. Vaiba kaal: vaibahunniku kaal ruutmeetri kohta. Ideaalne vaiba kaal eluruumide põrandakatete jaoks on vahemikus 35–60 untsi. Suure näomassiga vaibad sobivad tiheda liiklusega kohtadesse.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook