Kuidas määrata vaipade klassi

How to Determine Carpet Grades

Vaibaklassid näitavad, kui kaua vaip peaks vastu pidama, ja aitavad teil saada aimu, kui palju peaksite maksma. Vaipade klassid määravad kuhja kõrgus, aluspind ja tihedus.

How to Determine Carpet Grades

Kõrgem hind ei taga alati vaiba vastupidavust. Selle asemel aitavad vaipade spetsifikatsioonid kitsendada kindlale klassile.

Selgitatud vaipade klassid

Vaibaklasse on kolm kategooriat: madala kvaliteediga, keskmise ja kõrge kvaliteediga.

1. Madal hinne

Odavaimad vaibad, tuntud ka kui ehitusvaibad, on kõige odavamad. Neil on väike näokaal, umbes 22–30 untsi. Madala kvaliteediga vaibad on enamasti saadaval neutraalsetes värvides.

Need vaibad on korterites tavalised ja neil on sageli nailon- või polüesterkiud.

Madala kvaliteediga vaiba saate kindlaks teha, kui kontrollite keerdumist. Vaipadel on vähem keerdu, mõõtmed umbes 2,5 korda tolli kohta. Madala kvaliteediga vaibad peavad vastu 3-5 aastat.

2. Keskmine vaip

Keskmised vaibaklassid on saadaval mitmesuguste värvide ja tekstuuridega. Need on kodumajapidamistes tavalised, kuna need on keskmise hinnaga ja pakuvad vastupidavust.

Need vaibad kestavad kuni 15 aastat ja nende kaal on 30–40 untsi. Suure kiutihedusega vaip kestab kauem, kuid maksab rohkem kui vähemate niitidega vaip.

3. High-end Carpet Grade

Kvaliteetsetel vaipadel on kõrgeim tihedusaste, mille kaal on 40–60 untsi. Kiud on parima kvaliteediga, sageli valmistatud villast või nailonist. Kõrgetasemelised vaibad tiheda liiklusega kohtades, nagu pere- ja mängutoad, peavad hästi vastu.

Luksusvaibad on mitmekülgsed ja pehme jala all. Need on saadaval lõike- ja silmuskujulistena ning laia mustritevalikuga. Kõrgekvaliteedilised kaubamärgid muudavad vaibad pleekimise ja plekikindlaks, mistõttu need peavad vastu 20 aastat.

Mis määrab vaiba klassi?

Vaipade klassid ja kvaliteet mõjutavad vaiba hinda. Kuigi vaipade klassifitseerimine on kaupluste lõikes erinev, on vaiba kvaliteedi mõõtmiseks standardsed mõõdikud.

1. Näo kaal

Vaiba kaal on kuhja (lõnga) kaal ruutmeetri kohta. Näokaal aitab võrrelda kahe samast materjalist valmistatud vaiba kvaliteeti.

Suurema näomassiga berberi vaibad on kvaliteetsemad kui väiksema näomassiga vaibad. Enamiku eluruumide vaipade näomass on 30–60 untsi. Vaipade parim näokaal on 100 untsi, mida leidub luksusbrändides.

Näokaal on kasulik, et teha kindlaks, kas vaibal on jäme lõng, kuid see ei taga vastupidavust. Erinevat tüüpi vaipade võrdlemisel kontrollige kuhja kõrgust, tihedust ja tuti keerdumist.

2. Kiudude tihedus

Kiudude tihedus viitab sellele, kui tihedalt on vaiba kiud aluspinnale õmmeldud. Kiu tiheduse saate arvutada vaiba näomassi ja kuhja kõrguse abil:

Vaiba tihedus = näokaal *36 / kuhja kõrgus tollides.

Paksutel vaipadel on suurem kiudude tihedus, mis muudab need jala all pehmeks ja vastupidavaks. Vaiba kiu tiheduse määrab ka kimpude arv tolli kohta (gabariit).

Vaiba tihedus on suurem, kui laiuses on rohkem tutte. Näiteks vaibal, millel on kümme tutirida tolli kohta, on 1/10 gabariidi.

3. Kiu tüüp ja ehitus

Ideaalse vaiba valimisel on olulised kiu tüüp ja konstruktsioon. Nailon ja polüester on tavalised elamutes kasutatavad vaibamaterjalid. Mõlemad sünteetilised kiud on pehmed ja plekikindlad.

Nailonvaip kestab kauem kui võrreldav polüestervaip, kuid see on ka kulukam. Nailon on parim vaip tiheda liiklusega kohtadesse, nagu trepid ja koridorid. Looduslikud vaibakiud, nagu vill ja puuvill, on samuti vastupidavad.

4. Tuft Twist

Tootmise käigus vaibatutid väänatakse, et säilitada nende algne välimus. Vaiba kiudude keerdude arv on erinev. Frieze vaipadel on pikad kiud tiheda keerdusega. Need kestavad kauem kui muud tüüpi vaibad.

Vaatamata sügavale vaibahunnikule ei tõmbuvad karvased vaibad tuti keerdumise tõttu matistamisele vastu. Vaiba tuti keerdumise määra määramiseks eraldage mõned kiud ja mõõtke ühe tolli pikkust.

Selle pikkusega keerdude arvu loendamine annab vaiba tuti keerdumise. Mõned tootjad märgivad spetsifikatsioonilehel ka keerdumise taseme. Parimad on vaibad, mille keerdumisaste on vahemikus 5–7.

5. Vaia kõrgus

Toru kõrgus määrab vaibalõnga pikkuse või paksuse, vaiba aluspinda välja arvatud. Paks hunnik tundub luksuslik, kuid tiheda liiklusega kohtades võib see tasaneda. Ideaalne treppide vaiade kõrgus peaks olema umbes 1,2 sentimeetrit.

Kõrgus vähendab mattumise ja muljumise võimalust. Enamiku ruumide kuhja kõrgus on umbes 1,9 sentimeetrit. Pikemate kiududega vaibad sobivad vähese liiklusega kohtadesse.

6. Muud vaibasildi üksikasjad

Tootjad lisavad vaipadele silte. Märgistus näitab suurust, kiu tüüpi, tihedust ja "rohelist" reitingut. Vaiba etiketil on ka üksikasjad tagaküljel.

Sildi kontrollimine annab teile ülevaate vaiba kvaliteedist.

Korduma kippuvad küsimused (KKK) KKK

Milline on ideaalne vaiba paksus?

Valige elamu vaip, mille paksus ei ületa 7/16 tolli. Samuti ei tohiks see olla väiksem kui ¼ tolli. Ideaalne tihedus on 6 naela kuupjala kohta.

Milline vaiba tekstuur on parim?

Parima tekstuuriga on nailonist või villast valmistatud berberi stiilis vaibad. Need on odavad ja neid on lihtsam hooldada. Kui tunnete end luksuslikult, valige puuvillast vaip.

Kas suurem vaiba tihedus on parem?

Suurem tihedus on parem, kuna see muudab vaiba vastupidavamaks. Tavaliseks majapidamises kasutamiseks peaks vaiba tihedus olema 3000 või suurem.

Kas näo kaal on oluline?

Näo kaal määrab vaiba kvaliteedi. Suurem näokaal näitab, et vaip on kvaliteetsem. Samuti peaksite arvestama vaiba hunniku kõrgust ja tihedust.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook