Kuidas värvida vinüülvooderdust parimate tulemuste saamiseks

How To Paint Vinyl Siding For Best Results

Kui soovite vinüülvooderdust värvida, tuleb arvestada mõne asjaga. Kui te ei ole ettevaatlik, võib vinüülvoodri värvimisel värv kooruda või vinüülpind kõverduda. Kui teete seda esimesel korral õigesti, ei pea te tulevikus tekkivate probleemide pärast muretsema.

How To Paint Vinyl Siding For Best Results

Et aidata teil rohkem teada saada, näitame teile vinüülvooderduse põhitõdesid. Samuti näitame teile, kuidas valida parim värvitoon ja milline värv on vinüülpindade jaoks kõige ohutum.

Samuti anname teile juhiseid vinüülvoodri värvimiseks.

Mis on vinüülvooder?

What Is Vinyl Siding?

Vinüülvooder on valmistatud PVC-vaigust. Materjal on naturaalse puidu välimusega, pealmine kiht aga vastupidav ja ilmastikukindel.

Vinüülvooder on termilise paisumise suhtes haavatav ning võib kooruda ja praguneda. Enne alustamist on teil kaks valikut: paigaldada uus vooder või värvida olemasoleva vooder.

Siding mingil hetkel tuhmub, kuid mitte palju. Kui te ei ole oma voodri värviga rahul või on kaotanud oma elujõu ja on kahjustatud, oleks parim valik uus värvimistöö.

Vinüülvooder: värvida või mitte värvida

Vinyl Siding: To Paint Or Not To Paint

Enne oma kodu välisilme värvimise alustamist kaaluge plusse ja miinuseid, et aidata teil parimat.

Plussid

Värvimine maksab vähem kui asendamine. Uus vooder maksab keskmiselt 10 000 dollarit. Hind sisaldab tööjõudu, mis on keskmiselt umbes 12 dollarit ruutjalga kohta. Vahepeal maksab uus värvimistöö ruutjalga kohta 3 dollarit. Lai valik värve. Valikus on palju vinüülikindlaid värve, mis aitavad teil saavutada oma kodule soovitud välimuse. Vinüülvoodri kaitse. Uue värvimistööga saate oma voodri eluiga pikendada. Uus värvimistöö hoiab ära pragude, täppide ja lõhenemise.

Miinused

Siding paisub ja tõmbub kokku kuuma käes. Kui seinad puutuvad kokku kuumusega, kõverduvad ja painduvad. Siding talub soojuspaisumist, mis põhjustab värvivahesid. Valige kindlasti koos vooderdisega liikuv värv. Vältige tumedaid värve. Tumedad värvid tõmbavad rohkem soojust. Kui vooder muutub kuumaks, võib see kõverduda. Uus vooder pakub pikemat eluiga. Uus värvimistöö kestab umbes kümme aastat. Uus vooder kestab aga 20–40 aastat.

Vinüülvoodrivärvi värvid

Vinyl Siding Paint Colors

Paljud värvivärvid on vinüülvoodri jaoks ohutud ja visuaalselt atraktiivsed.

Teie maja välisilme populaarsed värvid on järgmised:

Salveiroheline Klassikaline valge Kuldne mesi Mandlikollane Stonecrest hall Helepruun

Tumedamad värvid tuhmuvad kiiremini kui heledamad. Tumedad värvid tõmbavad ka rohkem soojust.

Vinüülvoodrivärv

Soovite kasutada vinüüli jaoks ohutut värvi, kuna see tagab suurema vastupidavuse, nakkub pindadele ja talub kuuma temperatuuri. Seetõttu on hea mõte osta esmaklassilist värvi. Parim värv vinüülvoodri jaoks on 100 protsenti akrüülvärv. See on kerge ja klammerdub vinüülpindade külge, täites samal ajal pragusid ja väikseid vahesid.

Välislateksvärv on veel üks hea valik, kuid veenduge, et see oleks vinüülpindade jaoks ohutu. Kuid ja see on oluline, kuid vinüülvärv ei sobi vinüülpindadele.

Sherwin Williams

Sherwin Williams offers 100 vinyl siding paint colors

Sherwin Williams pakub 100 vinüülvoodrivärvi värvi, mis on vastupidavad kõverdumisele ja paindumisele. Nende vinüüli jaoks ohutud värvitüübid on Emerald, Duration, Resilience, SuperPaint lateksvärvid ja SnapDry Door

Galloni VinylSafe värvi keskmine hind on umbes 70 dollarit.

Benjamin Moore Regal Select Exterior Paint

Most Popular Vinyl Siding Colors Benjamin Moore Regal Select Exterior Paint 1024x502

Benjamin Moore pakub oma Regal Select värvisarja 75 vinüülikindla värviga. See välisvärv on 100% akrüül ja ei vaja krunti. Regal Selecti galloni hind on umbes 60 dollarit.

Värv on kvaliteetne ja konkurentidega võrreldes mõistliku hinnaga.

Kuidas värvida vinüülvooderdust

How to paint a vinyl exterior house

Oluline on järgida õiget vooderdise värvimise protsessi, sealhulgas ettevalmistustööd. Enne projekti alustamist koguge kokku kõik materjalid.

Enne värvimise alustamist veenduge, et ilmateade oleks hea vähemalt 48 tundi.

Vajalikud materjalid:

Värvipintsel, pehmed harjased Värvirull, 3/8 kuni 1/2 tolline uinak Värvipihusti Survepesur Maalri plastik ja maalriteip maskeerimiseks

Peske Siding

Valmistage vooder ette, pestes pinda survepesuriga. Hallituse, hallituse ja tolmu eemaldamiseks lisage survepesurile kindlasti puhastuslahust. Loputage vooder värske veega ja eemaldage kõik seebijäägid.

Mask trimmi, uksi ja aknaid

Kasutage maalriteipi, et maskeerida voodri ja akende ümber. Uste ja akende kaitsmiseks kasutage plastikut. Kuigi maskeerimine võtab aega ja lisamaterjale, on värvipritsmeid palju lihtsam vältida kui eemaldada.

Kruntvärv

Kui vinüülpinnal on ulatuslikud kahjustused, peate peale kandma kruntvärvi. Krunt täidab lohud, praod ja praod, võimaldades sileda viimistluse. Ohutu vinüülkrundi saate osta samalt värvi tootjalt.

Tootjad teevad kõik-ühes krundi ja värvi kombinatsiooni, vähendades töö lõpetamiseks vajalikku toote ja tööjõu hulka.

Kandke Sidingile värvi

Sa lähened maalimisele erinevalt ja kasutad erinevaid tööriistu. Näiteks pehmete harjastega hari sobib ideaalselt trimmi ja akende jaoks.

Vooderduse jaoks on soovitatav kasutada laia värvirulli või värvipihustit. Kandke värv peale võimalikult ühtlaselt. Kui tekstuur on vale, kasutage täielikuks katmiseks pintslit ja õhendage raskeid kohti.

Protsess nõuab kogu pinna katmiseks kahte kihti. Kandke esimene kiht ja laske sellel kaks tundi kuivada. Kui värv on katsudes kuiv, kandke peale teine kiht.

Laske värvil 30 päeva kõveneda. Enne värvimist kontrollige oma ilmateadet ja vaadake, kas vihma on oodata.

Korduma kippuvad küsimused (KKK) KKK

Kas saate vinüülvooderdust värvida?

Voodri värvimine on elujõuline võimalus pleekinud voodri värskendamiseks. Peate järgima õigeid samme, et värv kleepuks voodri külge ega põhjustaks kõverust.

Kuidas vinüülvooderdust värvida?

Vinüülvoodri värvimine algab voodri ettevalmistamisest survepesuriga sügavpuhastusega. Järgmisena kasutage survepesuris puhtamat segu, et prahti kõige paremini eemaldada.

Kruntvärvi pole vaja, välja arvatud juhul, kui vinüülvooder on kahjustatud. Vana voodrivärvi katmiseks kulub kaks kihti. Pärast ettevalmistamist kandke esimene kiht, kasutades vinüülvoodri jaoks sobivat värvi. Pärast kuivamist kandke peale teine kiht.

Kuidas eemaldada värvi vinüülvooderdist?

Värvi eemaldamine vinüülvooderdist võib olla keeruline. Kui proovite eemaldada värvilaike, proovige kasutada isopropüülalkoholi. Mineraalpiiritus eemaldab õlipõhised värvid.

Kuidas eemaldada vinüülvooderdist tekivärvi?

Peate teadma, kas teie tekivärv on õli- või veepõhine. Õlipõhine tekivärv eemaldab mineraalpiiritusega. Veepõhine tekivärv eemaldatakse isopropüülalkoholiga. Töödelge piirkonda, laske puhastuslahusel sisse imbuda ja seejärel puhastage puhta lapiga.

Kuidas eemaldada vinüülvooderdist kuivanud värvi?

Ülemise kihi eemaldamiseks kraapige kuivanud värv maha. Seejärel töödelge mineraalpiirituse või isopropüülalkoholiga, lastes lahusel sisse imbuda. Lõpuks nühkige lapiga maha.

Kas vinüülvooderdust saab värvida erinevat värvi?

Jah, saate valida mis tahes soovitud värvi, kui see ei ole algsest vooderdist tumedam.

Kas saate vinüülvooderdust värvida tumedama värviga?

Ärge värvige oma vinüülvooderdust tumedamaks kui algne voodri värv. Kui teete seda, võib see kuumuse ja päikese käes vooderdust väänduda.

Millist värvi kasutate vinüülvoodril?

Parimad vinüülvoodri värvitüübid on akrüülvärvid. Võite kasutada ka lateksvärvi.

Kui palju maksab vinüülvoodri värvimine?

Vinüülvooderdise värvimise maksumus maksab 1–3 dollarit ruutjala kohta. Vinüülpaneeliga maja värvimise keskmine maksumus on 1500–5000 dollarit.

Kas saate vinüülvooderdust pihustada?

Tehniliselt saate värvi pihustada seni, kuni see on voodri jaoks ohutu. Siiski soovitame kasutada värvipihustit ja pehmete harjastega pintslit.

Kui kaua kestab vinüülvoodri värv?

Õige kasutamise korral kestab vinüülvoodri värvimine umbes kümme aastat.

Kas saate haagissuvilale vinüülvooderdust värvida?

Jah, kui vooder on korralikus seisukorras.

Paint Vinyl Siding Järeldus

Võib-olla mõtlete oma voodri asendamisele uue materjaliga, selle asemel, et seda üle värvida. Mõlemal otsusel on plusse ja miinuseid, kuid värvimine on palju odavam ja annab rohkem värvivalikuid kui uue voodri ostmine.

Kuid voodri värvimine kestab umbes kümme aastat, samas kui voodri asendamine annab teile umbes 20–40 aastat.

Pindade korrektsel ettevalmistamisel on mõned ohutud värvimisvõimalused, mis kleepuvad voodri külge. Kui otsustate oma maja värvida, on kulud väiksemad. Sellegipoolest võiksite palgata usaldusväärseid professionaalseid värvimisteenuseid, millel on kogemusi õigete värvimistehnikate tagamiseks, mis annab teile võimalikult pika värviea.

Üldiselt võib värvitud vinüülvooder olla teie jaoks hea valik, kui soovite värskendada oma kodu välisilmet, pikendades samal ajal voodri eluiga.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook