Millal ja kus saab marmorpõrandatest saada elegantne kujundus

When And Where Can Marble Floors Become An Elegant Design Feature

Põhjuseid, miks me üldiselt marmorit nii väga armastame, on palju ja need hõlmavad selliseid üksikasju nagu asjaolu, et marmoriga on väga lihtne töötada ning seda saab freesida, töödelda ja trummeldada, mis võimaldab sellel olla mitut kasutust. Marmorist põrandad on üsna levinud, kuigi vähem populaarsed kui marmorist letid või lauaplaadid. Muidugi ei sobi marmorpõrandad igat tüüpi ruumidesse.

Marmorist põrandatega vannitoad

When And Where Can Marble Floors Become An Elegant Design Feature

Iga marmoritükk on ainulaadne ja erinev kõigist teistest. Selle välimus on tihedalt seotud marmori tüübi, soonte ja värviga, samuti marmori kvaliteedi ja päritoluga.

Large bathroom with marble floor

Marmorist põrandaga vannituba ei vaja elegantse väljanägemise jaoks muid marmorist elemente, kuigi sobiv lett võib välja näha šikk ja stiilne. Rõhutage kindlasti põrandat ja vältige selle katmist paljude mööbli või sisustusega.

Master bathroom with brown cherry furniture and marble floor

Samuti saate oma marmorist vannitoapõranda ilu esile tõsta, valides kontrastse värvi ja materjaliga mööbli, nagu see siin kasutatud rikkalik puidutoon. Ühtekuuluvuse huvides saab seda täiendada marmorist letiga, mis sobib põrandaga.

Beautiful white bathroom with marble and wood deck for shower

Olenevalt marmori tüübist, selle värvist ja soontest võiksite valida kas suured põrandaplaadid või väiksemad, mis koos moodustavad ainulaadse mustriga mosaiigi. Suured plaadid sobivad kõige paremini pehmete ja ühtlaste marmorsoonte ja mustrite esitlemiseks.

Small tiles of mosaic for bathroom floor

Isegi kui valite oma vannitoa põrandale väikesed plaadid või mosaiikkujundused, saate ikkagi kasutada marmorit, et luua elegantne ja rafineeritud välimus, mis sobib ruumi muude omadustega. Kui soovite ruumi suuremaks muuta, kaaluge heledaid värve.

Full white marble interior design

Nagu iga teise materjali puhul, on ka marmorpõrandatel nii plusse kui miinuseid. Näiteks ühest küljest on marmor väga rafineeritud ja elegantne ning alati ainulaadsete mustritega, kuid teisest küljest on see ka pehme ja hästi imav materjal, mis tähendab, et see määrib kergesti ning happelised ained ja puhastusvahendid võivad seda kergesti kahjustada.

Honeycomb marble tiles with wood floor

See on üsna huvitav ja ebatavaline disain, mille ümber vanni perimeetril on ebakorrapärase kujuga marmorplaadid, mida täiendab ülejäänud põrandal puit. See on viis vanni ala piiritlemiseks avatud ruumiga vannitoa puhul.

Elutoa marmorpõrandad

Living room with marble floor

Nagu varem mainitud, on marmor materjal, mis määrib ja söövitub väga kergesti ning see muudab selle halvaks valikuks sellistes ruumides nagu laste vannituba või köök. Ka elutuba on problemaatiline juhtum. Siin võivad marmorpõrandat paljud asjad kergesti kahjustada, nii et enne lõpliku otsuse tegemist võtke kindlasti kõike arvesse.

Entryway Living Room Marble Floor

Pidage meeles, et marmorpõrandaid tuleb regulaarselt tihendada ja hooldada, kui soovite, et need näeksid kaua ilusad ja kestaks kauem. Elutuba ei ole just ruum, kus saate teha kompromisse, nii et olge valmis.

Small living room with marble floor

Kui otsustate oma elutuppa marmorpõranda, peaksite seda võimalikult palju suurendama. Vältige selle katmist vaipade, vaipade, tugeva mööbli ja muude esemete ja tarvikutega.

Marmorist põrandatega köögid ja sööginurgad

Luxury kitchen and dining area with marble floor

Sellises ruumis nagu söögituba võib disainielement, näiteks marmorist põrandakate, osutuda ruumi keerukat iseloomu arvestades väga sobivaks. Peaksite loobuma ala vaibast, et võimalikult palju põrandat paljastada.

Mid century dining chairs and marble floor

Põrandast võib saada teie söögitoa fookuspunkt, kui valite näiteks rikkaliku veenide ja tugevate värvikontrastidega marmoritüübi. Selle veelgi pilkupüüdvamaks muutmiseks kaaluge juhuslikku mustrit, nagu siin kuvatakse.

Leather chairs and floor marble

Teisest küljest võivad pehmete ja õrnade veenide ja mustritega marmorpõrandad välja näha väga keerukad ja elegantsed, veelgi enam, kui ülejäänud sisekujundus on sama stiilne ja lihtne. Kõrgekvaliteedilist marmorit iseloomustab tavaliselt pehme ja ühtlane värvipalett ning vähem väljendunud veenid.

L shaped kitchen with clean marble floor

Marmorist põranda omamine köögis on keeruline, arvestades, kui mitmel erineval viisil võib see kahjustada või määrduda. Pidage meeles, et puhastage seda ainult pehmete vahenditega ning eemaldage koheselt plekid sidrunitelt, tomatitelt ja üldiselt happelistest ainetest.

Marble floor and kitchen island

Veelgi suurem hool on vajalik marmorist köögiletil töötades või marmorsaare kasutamisel. Arvestades, kui ilus selline köök välja näeb, tasub see aga ekstra hoolt kanda.

White marble floor and brown kitchen

Marmorist köögipõrandale sobib kenasti saar ja seeria kappe, mis on valmistatud puidust või kauni kahvatu värvi ja sileda viimistlusega. Samuti saate mängida kontrastidega ja lisada segule tumedat värvi tööpinna.

The mix of marble honeycomb and wood

Puit on kindlasti hea valik köögipõrandate jaoks, kuid mõnes piirkonnas on parem kasutada plaate. Saate luua praktilise disaini, mis näeb välja ka peen, kombineerides puitu marmorplaatidega viisil, mis annab neile mõlemale kunstilise välimuse.

Marmorist sissepääsu ja esiku põrandad

Entryway Marble Floors

Esiku marmorpõrandaga saate kindlasti kohe alguses tugeva mulje jätta. Siiski peaksite teadma, et see pole just praktiline idee, kuna marmor määrdub kergesti ja vajab pidevat hooldust.

Marble entryway floors

Kui soovite saada marmoriga seotud stiilse välimuse ilma materjali puuduste või kõrge hinnata, võite alternatiivina valida portselanist plaadid. See võib tegelikult osutuda parimaks lahenduseks sissepääsu jaoks, mis on suure liiklusega ala.

Modern marble floor

Esikud on samuti suure liiklusega alad, kuid sel juhul võivad marmorpõrandad olla päris hea valik. Võrreldes kõrge õhuniiskusega vannitubadega ei ole koridorides tegelikult kahjulikke tingimusi ja see on marmorile sobiv keskkond.

Black and white marble floor

Kuna marmor sisaldab mineraale, muutub selle rauasisaldus aja jooksul roosteks, eriti kui see puutub kokku kõrge õhuniiskusega, nii et kuigi vannitoas ja duširuumis pole soovitatav kasutada marmorist põrandat, on koridorid hoopis teine lugu.

Marmorpõrandaga garderoob

Walk in closet with marble floor

On mitu head põhjust, miks panna oma kapi põrandale marmor. Esiteks näeb see välja peen, lisaks on see väga mitmekülgne ja kergesti töödeldav materjaliga ning mõnel juhul ka üsna soodne.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook