Mis on vaiba aluspind?

What is Carpet Backing?

Vaiba alusmaterjal määrab selle pikaealisuse. See on saadaval kolmes materjalitüübis, millest igaühel on oma ainulaadsed omadused.

Vaiba aluspind viitab vaiba alumisele küljele. Tagakülg tugevdab vaipa, hoides kimpe paigal. See suurendab konstruktsiooni stabiilsust ja pakub täiendavat kaitset igapäevase kulumise eest.

What is Carpet Backing?

Taaskasutatud või looduslikest materjalidest aluspinnaga vaibad on säästvamad. Vaiba aluspinna komponendid võivad erinevate vaibabrändide lõikes erineda.

Miks on vaipade tagamine ülioluline

Lisaks pikaealisuse suurendamisele parandab vaiba aluspind ka välimuse säilimist. Õmbluste lukustamine põhialusesse tugevdab tuttide sidet. Tugev tuttside hoiab ära servade lõhenemise ja tõmbluku.

Kuigi sekundaarne tugi ei ole struktuurne, pakub see vaibale täiendavat tuge. Sekundaarne alus on isolatsioonikiht. See hoiab vaipa niiskuse imendumise või hallituse ja bakterite eest.

Paigaldamist hõlbustab ka vaibatagune. Selle asemel, et vaiba paigal hoida, kasutavad paigaldajad tagaküljel teipi.

Vaiba aluspind: protsess

Vaipadel on esmane ja sekundaarne alus. Vaiba all moodustab esmane tugi konstruktsiooni tugevduse. See on jäme element, mis hoiab kiude koos. Protsess hõlmab kleepuva kihi lisamist esmasele alusele.

See aitab siduda primaarset ja sekundaarset alust. Sekundaarsel alusel on sageli mitu kihti. Enamik vaibakiude on kas kootud või tuttidega. Kuna sekundaarne aluskate ei ole tuftitud element, kipub see olema vähem kare.

Primaarsete ja sekundaarsete aluspindade paigaldamiseks on kaks meetodit. Üks on pudrumisprotsess, mille käigus vaibakiule kinnitatakse viskoosne polümeer. Teine lähenemisviis on lehe surumine kiule.

Teised tootjad otsustavad kinnitada valmis vaibaaluse. Pärast aluspindade paigaldamist kuivatatakse vaip ahjus. See aitab eemaldada liimi niiskust.

3 levinumat vaibaaluse tüüpi

Tootjad kasutavad kolme vaipade tagamise meetodit. Nende hulka kuuluvad lateks, termoplast ja polüuretaan. Igal vaipade alussüsteemil on oma eelised ja varjuküljed.

1. Latekstaga

Lateks on veepõhine meetod, mida kasutatakse kangasvaipade valmistamiseks. Enamik vaipade tootjaid kasutab lateksiga kaetud meetodit. Lateks koosneb polüuretaandispersioonist (PUD), vinüülatsetaat-etüleenist (VAE) ja stüreenbutadieenkummist (SBR).

Enamik lateksiga kaetud vaipu on sünteetilised. Meetod kasutab sünteetilist liimkeemiat. Polümeer teeb suurema osa toorainest. Emulsioonpolümeerid muudavad vaibad vastupidavaks, elastseks ja veekindlaks.

Tootjad kasutavad lateksipõhist meetodit, kuna see on kulutõhus. See sobib ideaalselt ka erinevate vaibamustrite tegemiseks ja tugeva tuttside saavutamiseks. Kuid lateksiga kaetud vaibad riknevad aja jooksul niiskuse käes.

2. Termoplastid

Termoplaste on kolme tüüpi. Kõik need pakuvad mõõtmete stabiilsust ja tugevat servade nihkumist. Mõned termoplastitehnikad kaitsevad niiskuse säilimise eest. Nagu polüuretaanid, on termoplastid taaskasutatavad.

Termoplastid on kolme kategooriasse – PVC, polüolefiinid ja kuumsulatusmaterjalid.

PVC: polüvinüülkloriid (PVC) ei kaldu servade liikumisele ja pakub mõõtmete stabiilsust. See on eelkate, mis takistab lekete sattumist vaibakihist kaugemale. Polüolefiinid: nagu PVC, on ka polüolefiinidel vesipõhine eelkattesüsteem. Ometi on need uuem vaipade alusvariant, mis on altid temperatuurikõikumistele. Kuumsulamselg: kuumsulatel on tugevam tuttside kui lateksil. Neil on ka paremad garantiitingimused. Kuumsulava seljaga vaibad on kallimad ja neid on keerulisem paigaldada.

3. Polüuretaan

Polüuretaan on plastikust polümeermaterjal, mis on valmistatud uretaanlinkidest. Tootjad kasutavad tugistruktuuri moodustamiseks reaktiivset keemiat. Polüuretaane, nagu lateksit, ei saa uuteks vaipade alusmaterjalideks ümber töödelda.

Polüuretaanist aluspinnaga vaipadel on primaarse ja sekundaarse aluspinna vahel polümeerne side. Nende ainulaadne molekulaarstruktuur moodustab tahke materjali, mis on kulumiskindel.

Neil on tugevad adhesiooniomadused, mis parandavad kimpu sidumist. Lõng moodustab ka tiheda koe. Lisaks tõhusale servade lõhkumisele ja niiskuskaitsele on see tehnika taskukohane.

Standardne vs jõudluse tugi

Mõlemad on laia kangast vaipade puhul tavalised. Tavalised aluspinnad on sageli valmistatud looduslikust džuudist või sünteetilisest termoplastsest vaigust. Need on saadaval kootud ja mittekootud konstruktsioonidena.

Kuigi standardne alus on odavam, on jõudlusalusel kõrgemad kimpsideelemendid. Tavalisel tagaküljel on piiratud garantii. Kuna jõudluse tagamine on kõrgema standardiga, on sellel kuni 10-aastane garantii.

Kui katate vaipkatte vähese liiklusega alas, valige standardne alus. Selle vastel on paks lateksist alus, mis sobib ideaalselt tiheda liiklusega piirkondadesse.

Kõrge jõudlusega alusmaterjal on varustatud tihedama lateksiga. Samuti saate eluaegse garantii. Tootjad soovitavad suure jõudlusega aluspindade jaoks liimimist paigaldada. See takistab niiskuse tungimist ja sobib tiheda liiklusega kohtadesse.

Korduma kippuvad küsimused (KKK) KKK

Mida tähendab tegevusega vaipkate?

See on sünteetilisest kootud džuudist kangas. See on vastupidav ja sobib ideaalselt heliisolatsiooniks. Tugitehnika on levinud vaipade puhul, mis on mõeldud suure liiklusega aladele. Sellel on latekskate nii esmasel kui ka sekundaarsel alusel.

Mis on džuudist tugi?

Džuut on looduslik kiud, mis on ekstraheeritud kiulisest džuuditaimest. Kiud purustatakse ja muudetakse seejärel lõngaks. Kootud džuudist alusmaterjal on pehme ja vastupidav. Sellel ei ole libisemiskindlat tekstuuri, seega on kõige parem asetada selle alla vaibapadi.

Mis on kõige levinum vaibaalus?

Lateks on kõige levinum vaiba alusmaterjal. See on odav, hõlpsasti paigaldatav ja sellel on tugev tuttside, millel on kõrge standardne servitõmbetugevus. Lateks on kergemini venitatav, mistõttu sobib see ideaalselt erinevate vaibamustritega.

Kui paks peaks mu vaipkate olema?

Enamikul eluruumide vaipadel on padi paksusega 3⁄8–7⁄16 tolli. Kõrge profiiliga vaipade tihedus peaks olema vähemalt 6 naela. Madala profiiliga polstri paksus peaks olema alla 7⁄16 tolli.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook