Peab teadma kodukujundustarkvara: parimad tasuta ja tasulised võimalused arhitektidele

Must-Know Home Design Software: Best Free and Paid Options for Architects

Kodukujundustarkvara on digitaalne programm, mis võimaldab igaühel planeerida, luua ja visualiseerida sise- ja väliskujundusi. Need programmid on kasulikud arhitektidele, kodukujundajatele ja ehitajatele oma projekteerimisplaanide edastamiseks klientidele. Kodukujundustarkvara sobib hästi ka majaomanikele, kes soovivad disainiga katsetada enne suurte projekteerimisprojektide võtmist.

Need tarkvaratööriistad võimaldavad igaühel luua üksikasjalikke korruseplaane ja katsetada erinevate arhitektuuri- ja disainifunktsioonidega, et saaksid teha teadlikke otsuseid oma valikute kohta. Olenemata sellest, kas alustate täismahus ehitusprojektiga või katsetate lihtsalt mõne ideega, pakub kodukujundustarkvara võimalust uurida kõiki teie võimalusi.

Must-Know Home Design Software: Best Free and Paid Options for Architects

Kodukujundustarkvara omadused

Kodukujundustarkvara pakub kodukujunduse funktsioonide loomiseks ja visualiseerimiseks mitmesuguseid võimalusi. Siin on üheksa funktsiooni, mida peaksite otsima, kui kaalute kõiki tarkvaramarke ja -tüüpe, mille hulgast saate valida.

1. 2D ja 3D modelleerimine

Kodukujundustarkvara pakub teile võimalust luua üksikasjalikke 2D- ja/või 3D-mudeleid teie kodust või üksikutest tubadest. 2D-mudelid näevad välja nagu korruseplaani paigutused. Uksi, aknaid ja seinu sisaldavad põrandaplaanid aitavad kasutajatel mõista, kuidas nad saavad ruumi kasutamist ja voolu optimeerida. 3D-mudelid võimaldavad vaadata plaani erinevate nurkade alt, pakkudes ruumist realistlikumat ja kaasahaaravamat vaadet. Mõlemad on väärtuslikud, et näha, kuidas ruum kokku sobib.

2. Sise- ja väliskujundus

Kodukujundustarkvara ei sisalda mitte ainult kodu sisekujundust, vaid ka välisruume. See võimaldab kasutajatel planeerida väliseid funktsioone, nagu katus, vooder, aknad, uksed, haljastus ja õues elamispinnad.

3. Mööbli ja sisustuse valik

Mööbli ja sisustuse valik on üks kodukujundustarkvara põnevaid omadusi. Kasutajad saavad valida mööbli ja sisustuse valikute kataloogist, et näha, kuidas erinevad stiilid ruumis välja näevad. Tarkvara võib teile ka teie eelistuste põhjal valikuid soovitada.

4. Materjali ja värvi valikud

Kodukujundustarkvaras saavad kasutajad uurida katalooge selliste materjalidega nagu puit, kivi, telliskivi ja kipsplaat uste, akende, põrandate, lagede ja muude pindade jaoks. Neil on ka valikud seinte ja muude pindade värvipalettide jaoks. Kõigi nende võimaluste koos nägemine on parim viis ühtsema ruumi loomiseks.

5. Mõõtmisvahendid

Täpsed mõõtmised on maja täpse esituse loomiseks üliolulised. Maja projekteerimise tarkvara võimaldab kasutajatel oma kriteeriumide alusel sisestada seinte, akende, uste ja muude arhitektuuriliste elementide mõõdud. See funktsioon võimaldab kasutajatel mõista, kuidas neile saadaolevat ruumi kõige paremini kasutada.

6. Kulude prognoos

Mõned täiustatud kodukujunduse tarkvaraprogrammid hindavad projekti maksumust selle loomise ajal. See tagab, et teie terviklik kodukujundus jääb teie kavandatud eelarve piiresse.

7. Virtuaalne läbikäik

Virtuaalne ülevaade on valik, mis paigutab kasutaja ruumi. See kaasahaarav funktsioon võimaldab giidiga ringkäiku läbi kujunduse, mis on realistlik ja kolmemõõtmeline. See on väärtuslik tööriist, mis võimaldab kasutajatel ruumi "hõivata", et nad saaksid enne selle ehitamist märgata võimalikke probleeme ja näha, kuidas see tundub.

8. Integratsioon arhitektuuriandmetega

Teatud kasutajatel, nagu ehitajatel ja arhitektidel, on olemas koduplaanid. Mõnel kodukujunduse tarkvaratootel on võimalused, mis võimaldavad neil olemasolevaid jooniseid või CAD-faile tarkvaraga integreerida. See funktsioon säästab nende aega ja tagab suurema disaini täpsuse.

9. Jagamine ja koostöö

Jagamisvõimalused võimaldavad kasutajatel jagada oma plaane teiste projekteerimisprotsessis osalevate inimestega, nagu majaomanikud, disainerid, arhitektid ja ehitajad. See annab väärtusliku võimaluse tagasisideks ja koostööks.

Tasuta kodukujunduse tarkvaraprogrammid

Täiesti tasuta kodukujunduse tarkvaraprogramme on piiratud arv. Need on hea valik majaomanikele või isetegijatele, kes on alles projektile mõtlemise algfaasis. Enamik neist programmidest pakub täiendusi ulatuslikumatele tasulistele versioonidele. Nende eest tasub maksta, kui plaanite keerulist koduprojekti või ümberehitust.

SketchUp tasuta

SketchUp Free

SketchUp Free on veebipõhine 3D-modelleerimisprogramm, mis on populaarne harrastajate ja isetegijate seas. Sellel programmil on lihtne liides, mida on lihtne õppida ja navigeerida. Saate luua kodukujundusi, kasutades 3D Warehouse'i valikuid, sealhulgas paigutusi ja vaateid, värve ja tekstuure ning vaate- ja renderdusvalikuid. Täielikult tasuta versioonis on jagamiseks piiratud valikud.

Plussid:

Lihtsalt kasutatav liides Veebiversioon, seega pole vaja alla laadida Juurdepääs 3D Warehouse'ile

Miinused:

Piiratud jagamisvõimalused Teatud kujunduste jaoks on vaja pistikprogramme

Planner 5D (tasuta versioon)

Planner 5D (Free Version)

Planner 5D on võimas tarkvara kujundamise tööriist 2D ja 3D kujunduste loomiseks. Tasuta programm pakub nii nullist kujundust kui ka malle, mis aitavad teil alustada. Tasuta versiooniga pääsete juurde paljudele kataloogi valikutele, kuigi täielik juurdepääs on võimalik ainult tasulise liikmelisusega.

Plussid:

3D-kataloog nullist kujundamiseks ja mallidega kasutamiseks Kohandatavad funktsioonid Intuitiivne pukseerimisfunktsioon

Miinused:

Tasuta versiooni piiratud kataloog Premium-sisu jaoks tuleb osta

Sweet Home 3D

Sweet Home 3D

Sweet Home 3D on üks lihtsamini kasutatavaid kodukujundusprogramme. See on avatud lähtekoodiga programm, mis tähendab, et inimesed saavad seda oma vajaduste järgi muuta. Sellel on lihtne pukseerimismeetod, mille abil saate oma plaani lisada selliseid funktsioone nagu aknad ja uksed. Saate importida ja eksportida jooniseid, 3D-faile ja vektorpilte mitmes failivormingus. Suurema kohandamise jaoks saate osta lisandmooduleid või tootepakette.

Plussid:

Lihtsalt kasutatav liides Avatud lähtekoodiga ja tasuta Looge 2D-paigutusi ja põhilisi 3D-renderdusi

Miinused:

3D-kataloog on piiratud. Laialdasema disaini jaoks on vaja pistikprogramme

Homestyler Basic

Homestyler Basic

Homestyleri programm sobib ideaalselt inimestele, kes soovivad luua siseruumide kujundust, mitte kodu välisilme. Homestyler Basic võimaldab teil luua 2D-paigutusi ja 3D-ruumide kujundusi, mis näevad välja realistlikud. Google Chrome'iga töötab kõige paremini nii mobiiliversioon kui ka töölauaversioon. Liidest on lihtne kasutada ja see sisaldab õppevideoid, mis aitavad teil programmis hõlpsamini navigeerida.

Plussid:

Lihtsalt kasutatav liides Lisage mööblit, klõpsates ja pukseerides oma kujundusele. Tasuta versioon võimaldab piiramatult 1K-renderdusi

Miinused:

Põranda- ja seinatekstuuride kohandamise raskused

HomeByMe

HomeByMe

HomeByMe on veebipõhine kodu kujundamise ja kaunistamise tarkvara, mis võimaldab kasutajatel luua 2D ja 3D ruumipaigutusi ja kujundusi. Tasuta versioon võimaldab teil luua viis projekti, kolm kõrglahutusega renderdust ja üheksa standardlahutusega renderdust. See annab teile juurdepääsu tootjate tegelike toodete kataloogile, nii et saate kohandada oma ruumi toodetega, mida saate osta. See programm pakub tasulise igakuise tellimusega rohkem võimalusi.

Plussid:

Lihtsalt kasutatav programm majaomanikele või disaineritele Veebitööriist, nii et allalaadimine pole vajalik Loob 3D-renderdusi ja 360-kraadiseid virtuaaltuure realistliku kogemuse saamiseks

Miinused:

Ainult tasulised versioonid pakuvad piiramatut renderdamist, veebituge ja eksporti

Tasulised kodukujunduse tarkvaraprogrammid

Paljud kodukujunduse tarkvaraprogrammid pakuvad tasuta prooviperioodi võimalusi, kuigi enamiku tasuta prooviprogrammide võimalused on piiratud. Enamiku valikute ja võimaluste kasutamiseks on kas ühekordne tasu või igakuine tellimus.

AutoCAD arhitektuur

AutoCAD Architecture

AutoCAD Architecture on võimas modelleerimisprogramm, mis võimaldab arvutiteadlikel isetegijatel ja professionaalidel luua keerulisi ja täpseid struktuure ja interjööre. Sellel on ulatuslik disainiteek, mis võimaldab teil luua realistliku välimusega kujundusi. Saate kujundusi importida ja eksportida erinevates failivormingutes, mis võimaldab lihtsamat jagamist ja koostööd.

Hind: aastane tellimus 2100 dollarit Tasuta prooviversioon: jah

Plussid:

Võimas modelleerimistööriist Tõlgi 3D joonised 2D-ks Täpsed mõõtmisvõimalused Lai tootekataloog Failide lihtne eksport

Miinused:

Järsk õppimiskõver mudelite loomiseks Kallis

Peaarhitekt

Chief Architect

Paljud inimesed usuvad, et peaarhitekt on tänapäeval üks parimaid kodukujunduse tarkvaraprogramme. See programm on loodud professionaalidele. Kuigi seda on lihtsam kasutada kui mõnda professionaalset programmi, võib see kodukujundajate jaoks siiski keeruliseks osutuda. See teeb sellest parema professionaalse programmi tõsiste isetegijate jaoks kui muud keerulised programmid. See programm loob realistlikke renderdusi, mis muudavad kodukujunduse visualiseerimise lihtsaks. See programm pakub ka spetsiifilisemaid disainilahendusi erinevatele aladele, nagu vannitoa- ja köögikujundus.

Hind: 199 dollarit kuus või 3292 dollarit ühekordse ostu puhul Tasuta prooviversioon: jah

Plussid:

Kvaliteetsed krohvid Ulatuslik toodete ja materjalide kataloog

Miinused:

Kallis Võtab arvutiruumi Kompleks algajatele

Home Designer Pro

Home Designer Pro

Home Designer Pro on peaarhitekti tootjate tarkvaraprogramm. See versioon on odavam ja lihtsam kasutada. See programm pakub kompleksset modelleerimist hoone disaini kõigi aspektide jaoks, alates raamist kuni välismaterjalideni. See programm on mõeldud isetegijatele, kes on pühendunud oma kodu planeerimisele väikseima detailini.

Hind: rent 59 dollarit kuus, 595 dollarit ühekordse ostu eest Tasuta prooviversioon: jah, kuigi see on piiratud versioon

Plussid:

Võimas modelleerimistööriist alates raamimisest kuni välimiseni Ulatuslik kataloog kodu paigutuste, materjalide, värvide, mööbli, maastikuvalikute jms jaoks. Loob mõõtkavas dokumente ja materjalide loendit

Miinused:

Kallis

RoomSketcher

RoomSketcher

RoomSketcher on ruumide kujundamise ja modelleerimise tarkvara, mida on lihtne kasutada algajatele, kuigi see on mõeldud kinnisvara-, sisekujundus- ja ehitusprofessionaalidele. Sellel on suur raamatukogu, kust saate oma disaini kohandada. RoomSketcher toodab hea kvaliteediga renderdusi ja jooniseid.

Hind: 2 dollarit kuus / 10 dollarit kuus / 30 dollarit kuus valikud Tasuta prooviversioon: jah

Plussid:

Lihtne kasutada korruseplaanide ja 3D-renderduste loomiseks Interaktiivsed ülevaated Lai valik tooteid, mida saate kasutada

Miinused:

Segane hinnamudel

SketchUp Pro

SketchUp Pro

SketchUp Pro pakub rohkem disainivõimalusi kui tasuta versioon, seega sobib see paremini keerukamate projektide jaoks. Seda programmi on lihtne kasutada ja kui vajate oma ruumi loomisel abi, pakub see kaaslaste tuge. Sellel on ulatuslik toodete ladu ja see sobib sujuvaks jagamiseks ja integreerimiseks hästi muu tarkvaraga.

Hind: tellimused on saadaval 349 dollarit aastas Tasuta prooviversioon: saadaval on tasuta versioon ja tasulise versiooni tasuta 30-päevane prooviversioon

Plussid:

Intuitiivne ja lihtsalt kasutatav programm Mitmekesine 3D-mudelite kataloog

Miinused:

Renderdamine on piiratud Üksuste ümberlülitamine võib olla keeruline

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook