Pliiditüübid iga koduse toiduvalmistamise olukorra ja stiili jaoks

Types of Stoves for Every Home Cooking Situation and Style

Pliitide tüübid on erinevad ja õige valimine sõltub sellest, milline kodukokk te olete. Enne ühe ahju valimist peate tutvuma paljude erinevate ahjutüüpide ning kõigi nende pakutavate uute tehnoloogiate ja funktsioonidega.

Types of Stoves for Every Home Cooking Situation and Style

Traditsioonilised armastavad nelja põletiga gaasipliite ja trendikad majaomanikud võivad soovida küpsetusplaadi ja digitaalseid puutetundlikke juhtnuppe. Kui olete otsustanud, milline on teie prioriteetide nimekiri, saate valida oma koju kõige energiasäästlikuma pliidiplaadi.

Kuidas valida parim pliit

Üks olulisemaid köögiseadmeid, mille pead köögi renoveerimisel valima, on pliidi tüüp. Peate otsustama, kas teil on õhuava paigaldamiseks õige konstruktsioon, kas teie majja on paigaldatud gaasijuhe maagaasipliidi toiteks või vajate elektripliiti. Mõelge iga pliidi töötamise plusse ja miinuseid.

Gaas

Traditional Gas stove

Gaasipliidid on mõeldud traditsioonide järgijatele, kes on lojaalsed fännid. Üks põhjus on see, et gaasipliit on lahtise leegiga ja annab koheselt soojust, mis kantakse kataloogist potti. Võrreldes elektripliidi või arenenumate küttetehnoloogiatega, on see ka üks eelarveteadlikumaid ja tõhusamaid ahjuvalikuid.

Maapiirkondades töötavad gaasipliidid propaaniga või kütusena maagaasiga ning kasutajad suurendavad ja kontrollivad soojustaset. Seda tüüpi ahjudel on võimas leegid.

Mõned gaasipliidi kasutamise miinused hõlmavad tüütut puhastamist ja kütuse lõhna.

Elektriline Electric cooker stove

Kuigi elektripliidid ei võimalda teil täpselt eralduvat soojushulka kontrollida, hoiavad need teie köögi jahedamaks. See toiteallikas võib meeldida paljudele majaomanikele, kellele meeldib veeta päevi uute retseptide väljamõtlemisel.

Elektripliidid pakuvad ka ühtlasemat soojust. Kui valmistate quesot või sulatate šokolaadi, pole teil muret toidu põletamise pärast, kui pliit töötab madalal kuumusel. Elektriliste spiraalkeeduplaatide mõnede levinud puuduste hulka kuuluvad kütteelementide maksumus ja delikaatsus.

Need ahjud maksavad ka rohkem kui gaasipliidid. Pealegi, kuna neil on elektriline kütteelement, mõjutavad elektrikatkestused teie piirkonnas teie ahju kasutamist.

Induktsioon

Ceramic induction stove

Induktsioonpliidid kasutavad küpsetuspinna all soojuse tootmiseks magnetvoolu. Seda tüüpi ahjusid on lihtne puhastada, neil on kiire kuumenemine ja neid on lihtne juhtida. Need eelised annavad induktsioonpliitidele gaasipliidi või elektripliidiga võrreldes jalgu.

Lisaks võimaldab induktsioonpliidiplaat järjepidevalt kiiremini küpsetada. Pliidiplaadi kuumus kohandub teie poti või panni suurusega, et luua täiuslik küpsetusala. See on tõhus, laseb teie toidul küpseda poole vähem aega kui tavalisel gaasi- või elektripliidil.

Kuidas oma pliidiplaadi eest hoolitseda

Parim viis oma pliidi pinna hooldamiseks sõltub teie pliidi tüübist.

Kui valite elektrilise spiraaliga pliidiplaadi, peate õppima, kuidas osi, sealhulgas kütteelementi, lahti võtta, et puhastada pliidi pinna iga osa. Mõned inimesed peavad seda elektripliitide üheks miinuseks.

Kui teil on sile pliit, on puhastamine palju lihtsam. Kasutatavate puhastusvahenditega on teil rohkem paindlikkust, kuna pliit on tasane ja seal ei ole vaja midagi lahti võtta

Erinevad pliidipinnad

Mähis

Coil type stove

Rullelementidega ahjutüübid on teistest üldiselt odavamad. Siiski saate hindu võrrelda, et näha, milline ahjutüüp pakub teile parimat pakkumist. Elektrispiraaliga pliidiplaadid on spiraalse kujuga ja toodavad soojust läbi elektrijuhtme.

Kui elektriline pliit kuumeneb, helendab see oranžilt. Temperatuuri saad reguleerida vastava pliidinupuga, mis sobib suurepäraselt toidu hautamiseks. Tilgapannid on üsna odavad eemaldada ja vajadusel välja vahetada. Seda tuleks kaaluda, kui küpsetate palju, sest kogu mustust ja toitu võib sellelt pliidilt raskem puhastada.

Sujuv

Stove touchscreen

Siledad pliidiplaadid kasutavad elektripõletite soojendamiseks mähiseid, kuid spiraalid ja elekter asuvad musta küpsetuspinna all. Nende vahetamine võib olla kulukas, kui klaas või keraamiline pealispind praguneb.

Veelgi enam, siledad pliidiplaadid võivad tunduda elegantse kaasaegse sisekujundusena, kuid neil on mõned miinused. Üks on see, et pannide soojenemine ja toidu valmistamine võtab kauem aega, kuna mähised ei puutu otseselt kokku.

Sileda pliidipinna kasutamise suurimad eelised on puhastamise lihtsus ja nende kiirem jahtumine. Kiirgavaid pliidiplaate on lihtne puhastada ilma, et mahaloksunud toit spiraalidesse kukuks.

Vask

Copper burner stove

Vasest põletid annavad gaasipliitidele ilusa välimuse. Need täiendavad gaasipliidi kujundust ja hajutavad lahtise leegi soojust, nii et teie toit suudab hoida ühtlast temperatuuri.

Need omadused muudavad vaskpõletid toiduvalmistamisel tõhusaks. Vask edastab soojust kiiremini kui teised metallid, nii et peaksite toidu valmistamisel oma roogadel silma peal hoidma.

Pliidi funktsiooni valikud

Allavoolu pliidiplaat

Downdraft extractor stovetop

Allatõmbetõmme on elegantne ja kaasaegne alternatiiv traditsioonilise õhupuhasti kasutamisele ahjus.

Õhupuhasti tõmbab sisse toiduvalmistamisel tekkiva auru ja suitsu ning viib selle köögist välja. Kõige lahedam asi allavoolu pliidiplaadi väljalaskesüsteemi juures on see, et kui seda ei kasutata, võib see peituda pliidiplaadi taga olevasse pilusse.

Mõned allavoolu pliidiplaatide miinused on see, et need on kallid ja neil on väike õhutusava. Kuid neil on plusse, kuna need on energiatõhusad ja annavad teile raha eest tohutu paugu!

Seda tüüpi ventilatsiooniavad sobivad sageli elektripliitide või induktsioonpliitidega, mistõttu on allavooluga pliidiplaadid sobivad väikestes köökides toiduvalmistamiseks.

Peakattega kapuuts

Stovetop overhead hood

Traditsiooniliste õhupuhastite hind võib erineda. Lisaks luksuslikele valikutele leiate ventilatsioonisüsteemi jaoks säästlikke võimalusi. Õhupuhasti kaitseb teid, teie perekonda ja külalisi ohtlike aurude või ahju tekitatud liigse suitsu eest.

Väljatõmbeventilaator tõmbab suitsuse õhu õhupuhastisse ja metallist rasvafiltrid püüavad kinni kõik osakesed. Seejärel filtreerib õhupuhasti väljas oleva õhu või muudab selle puhtaks õhuks ja suunab selle tagasi kööki. Õhupuhastid sisaldavad sageli valgustust, mis on tõhus ja lisab ventilatsioonisüsteemi eeliseid.

LED-ekraan

Miele led display induction cooktop

LED-ekraanid pakuvad mitmeid erifunktsioone ja elegantset musta välimust. Saate seadistada taimeri toiduvalmistamise või küpsetamise ajaks, et nõud ei kõrbeks. Samuti saab kellaajal silma peal hoida.

Olenevalt saadaolevatest pliidivalikutest saate vajadusel määrata ka ahju ja broileri jaoks sobiva temperatuuri.

Need tooted on induktsioonpliidiplaatidega väga levinud.

Kiirus kuumus

Speed heat stove cooktop function

Kui ostate kiirsoojuselemendiga pliidi, olete õhtusöögi kangelane! Kiirkuumus kiirendab küpsetusprotsessi juhuks, kui peate midagi uskumatult kiiresti soojendama.

Pliidiplaadil olevad nupud võimaldavad hõlpsat üleminekut madala ja kõrge kuumuse temperatuuride vahel, ilma et see peaks puuduma. Õhtusöök valmib hetkega!

Ohutus

Kitchen stove top and cabinets

Ohutusfunktsioonid lisavad teie pliidiplaadile kulusid, kuid neid tuleks kaaluda erinevat tüüpi pliitide ostmisel.

Need funktsioonid on mõeldud neile, kellel on väikesed lapsed või kes tegelevad mitme asjaga ja unustavad tähelepanu pöörata. Valige lapseluku või automaatse väljalülitumise turvafunktsiooniga elektripliidid, et tagada teile ja teie perele turvalisem pliit ja kodu.

Kaasaskantav

Portable electric kitchen stove

Kaasaskantavad pliidiplaadid võivad olla kasulikud, kui korraldate toitlustusüritusi, nagu pulmad, kogukonnaüritused või isegi valmistate toitu kingakarbi suuruses korteris. Kaasaskantav pliit on väiksem, kergem ja lihtsam pakkida kui muud tüüpi.

Need pliiditüübid annavad teile võimaluse süüa sooja sööki mikrolaineahjus küpsetatud toidujääkide asemel. Ohutuse huvides on kõige parem kasutada kaasaskantavat elektrilist pliidiplaati, mis suudab temperatuuri reguleerida ja millel on automaatne väljalülitus.

Pliidiplaadid

Stovetop Griddles

Restid on köögipliidi päästjad. Gaasipliidi jaoks loodud küpsetusplaadil on endiselt samad eelised kui elektripliitidel.

Kui kõik teie põletid on kasutusel, saab pliidiplaadi grillresti kasutada mugava kohana roogade jahtumiseks. Kasutage seda pannkookide või omlettide küpsetamiseks. Seda köögipliidi osa saate kasutada ka madalal kuumusel potis või pannil toidu valmistamiseks.

Wifi

Wifi cooktop induction

Meie elu on üha enam sünkroonitud tehnoloogiaga ja köögiseadmed, nagu pliit, pole erand.

Üks uusimaid suurepäraseid uusi tehnilisi valikuid hõlmab teie pliidile WiFi-funktsioonide lisamist. Kui olete harjunud käsitsi nuppudega LED-ekraaniga, peaksite kaaluma wifiga pliidi tüüpi ostmist, et saaksite vabaneda kõigist käsitsi tehtavatest ülesannetest. Pliidibrändidel on nüüd rakendused, mida saate kasutada WiFi kaudu suhtlemiseks, selle asemel, et nuppe keerata.

Pidevad restid

Kitchen traditional with Grate

Pidevad restid võimaldavad hõlpsalt manööverdada üle suurema pliidiplaadi ilma rasket tõstmist. Gaasipliitidel on need olemas ja põhieesmärk on tõsta kööginõud leegi kohale. Samuti võimaldab see teisaldada raskeid kööginõusid ühelt põletilt teisele üle pliidi.

Need restid pakuvad rohkem ruumi, kuna potid ja pannid võivad leegist osaliselt eemal olla, ilma et oleks oht pliidiplaadilt maha kukkuda.

Automaatne taassüütamine

Automatic Reignition

Üks gaasipliidi plusse on automaatne taassüütefunktsioon. See on täiendav ettevaatusabinõu pliitide puhul, mis vähendab gaasilekke tõenäosust.

See suurepärane funktsioon hoiab ahju ohutuks juhuks, kui nupp keeratakse algsest süüteasendist kaugemale, ilma et põleti leek oleks süttinud. Siin võib olla gaasileke ja automaatne taassüütamine parandab selle kütusevea.

Nupud

Kitchen stoptop kbobs

Pliidiplaadi nupud võivad anda hoiatusi, et tagada ohutu toiduvalmistamine pliidiplaadil, ning anda kasulikku teavet temperatuuride kohta.

Kui teil jooksevad ringi usinad väikelapsed, võiksite oma pliidile paigaldada nutikad nupud. Nutinuppe saate juhtida oma telefoni ja Bluetoothi või wifi abil, mis aitab ohutust,

Olenevalt teie vajadustest saate oma nuppudele tellida ka mitut tüüpi katteid, et need oleksid ohutud.

Digitaalsed puutetundlikud juhtnupud

Digital touch miele stove top

Stiilse köögikujunduse jaoks on ilma nuppudeta digitaalsed puutetundlikud juhtnupud ideaalsed. Digitaalsed juhtnupud asuvad piki induktsioonpliidi või muu sileda pliidiplaadi serva ja süttivad töötamise ajal LED-tuli. See võib olla ohtlik, kui teil on köögis väikseid inimesi, nii et see pliit võib olla pigem tühjade majaomanike või lastetute majaomanike jaoks.

Nupuvaba funktsioon loob kaasaegse köögi jaoks sujuvama tulemuse.

Põleti loendusvalikud

Kaks põletit

LArge two burners kitchen stove

Kahe põletiga pliiditüübid on suurepärane valik kokkadele, kellele meeldib telkimas käia või vabas õhus eksprompt kohtumisõhtut pidada. Need väiksemat tüüpi ahjud kasutavad propaani kütusepaake ja avatud põleteid, seega on need mõeldud välitingimustes kasutamiseks.

Valige oma vajadustest lähtuvalt seisva kahe põletiga pliit või lauapliit.

Kolm põletit

Three burners cookstove

Valige kolme põletiga pliit, kui teil on vanem kodu, kus köögiruum on piiratud. Kolmega saate kasutada erineva suurusega põletusplaate korraga hautise, köögiviljade või riisi küpsetamiseks.

Propaankütusel töötavad ahjutüübid on mõeldud kasutamiseks välitingimustes.

Neli põletit

Four bourners kitchen stove lacornue

Kõige tavalisem elamumudel on nelja põletiga pliit. Enamikus kodudes on need, kus on neli, sest see suurus on toiduvalmistamiseks mugav. Need erinevat tüüpi valikud on tuttavad ja hõlpsasti kasutatavad.

Viis põletit

Five burners cookstove

Neile, kes naudivad oma retseptiseiklustesse süvitsi sukeldumist või kes soovivad teeselda, et nad on professionaalsed kokad, sobib viie põletiga seade suurepäraselt. Plusside hulka kuulub see, et saate sama tuttava kui nelja põletiga süsteemis toiduvalmistamise, kuid lisaboonusega.

Nende pliiditüüpide puhul veenduge, et te ei jätaks töötamise ajal köögirätikuid ega muid kergestisüttivaid asju pliidiplaadi keskele.

Kuus põletit

6 burners freestanding stove

Kuus põletit on suurepärane võimalus inimestele, kes on tõsised kodukokad, pagarid ja toidugurud. Suur kuue põletiga seade võimaldab töötada korraga mitme nõudega.

Kui teile meeldib teha viiekäigulist einet, on seda tüüpi raske pliidiplaat suurem ja aitab toiduvalmistamise protsessis edasi liikuda. Suurte einete jaoks on selle pliidiplaadi jaoks soovitatav kasutada pidevat resti.

Korduma kippuvad küsimused (KKK) KKK

Mitu erinevat tüüpi ahju on olemas?

Üldiselt on energia tüübi järgi kolm erinevat tüüpi: gaasipliidid, elektripliidid ja induktsioonpliidid. Üldiselt sõltub valik isiklikest eelistustest ja toiduvalmistamisstiilist.

Milliseid elektripliite on olemas?

Elektrilisi pliidiplaate on kahte erinevat stiili, milleks on spiraalpliidiplaadid ja sileda ülaosaga pliidiplaadid. Spiraalstiilis asuvad kütteelemendid pliidiplaadil olevas põletipannis. Siledatel pliidiplaatidel on kütteelemendid sileda keraamilise või portselanpinna all, mida on lihtsam puhastada.

Mis tüüpi pliit on kõige populaarsem?

Kõige sagedamini paigaldatav pliidiplaat on elektriline. Gaas on tüüpidest populaarsuselt järgmine. Induktsioonpliidiplaadid on pikas perspektiivis energiatõhusad, kuid maksavad eelnevalt rohkem.

Kui kaua elektripliidid vastu peavad?

Üldjuhul peavad riikliku koduehitajate assotsiatsiooni andmetel enamik inimesi elektripliidi välja vahetama umbes 13 aasta pärast.

Mis on gaasipliidi keskmine eluiga?

Gaasipliidiplaadid kestavad tavaliselt paar aastat kauem kui elektripliidid. Seda tüüpi ahjude üldine eluiga on tubli 13–15 aastat.

Kuidas sa tead, millal pliidiplaat välja vahetada?

On mitmeid märke, mis viitavad sellele, et vajate uut pliidiplaati. Esiteks, kui ebaõnnestunud põleti ei kuumene õigesti, tuleb see võib-olla välja vahetada. Kui tunnete gaasilõhna, pliit ei lülitu sisse või juhtpaneel ei tööta, on tõenäoliselt aeg poodi minna. Samuti, kui pliidi siledal pinnal on pragu, tuleks see välja vahetada.

Ahjude tüübid: Järeldus

Kui hakkate ostma erinevaid ahjutüüpe, pidage meeles oma pere turvalisust, köögi disaini ja kõige soodsamat energiatüüpi oma uue ahju toiteks.

Valige lisafunktsioonid, mis muudavad teie uue pliidiplaadi kasutamise toiduvalmistamiseks rõõmuks. Nautige oma uue köögiseadme ostmise protsessiga.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook