Täiusliku kõrbemaastiku loomine

Creating The Perfect Desert Landscape

Kui unistate elamisest Mojave kõrbes või elate juba Uus-Mehhiko taeva all, lummamismaal, siis peate oma õue kaunistama. Oleme siin, et anda teile kiireid näpunäiteid ja juhiseid, mis aitavad teil seda saavutada.

Creating The Perfect Desert Landscape

Kui otsite pilkupüüdvaid ideid tuleasemeks, lugege seda artiklit. Õues uinak kõrbeaias võib olla teie soov ja kui jah, siis õues kasutatavad voodid on teie jaoks õige tee. Kui soovite rajatulesid, siis vaadake seda.

Mis on kõrbemaastik?

What Is A Desert Landscape?Caribou ehitusettevõtte kaudu

Kõrbemaastik on looduslik või inimese loodud. Kõrbealadel pole palju kohalikke taimi ega muid taimi, kuna sademeid on väga vähe. Olgu selleks Chihuahua kõrb või Sahara, mõned asjad jäävad samaks – kõrbealad on omaette maailm, kus põleva päikese all elavad harmoonias kaktused, kivid ja karm taimestik.

Vaatame mõningaid suurepäraseid DIY kõrbe maastikukujunduse ideid.

Kuidas saada kõrbemaastikku

How To Get A Desert LandscapeWaterQuesti maastikukujunduse kaudu

Seal on palju erinevat tüüpi maastikke, mis on kuivad ja kõrbelaadsed. Kuid USA-s on üht tüüpi õue, mida näete rohkem kui teisi.

Kõrbemaastiku ideed

Siin on samm-sammult juhend, kuidas saavutada parem kõrbemaastik. Parim asi selle juures on see, et pole vahet, kus sa elad.

Eemaldage mitte-kõrbetaimed

Esimene asi, mida peate tegema, on olemasoleva maastiku puhastamine. Eemaldage kõik lopsakad rohelised taimed, mis kõrbes ei kasva. See hõlmab muru.

Esihoovi muru ei aita teie kõrbehaljastuse kujundust. Rohelise taimestiku eemaldamine enne esihoovi ümberkujundamist.

Märkus. Teie õu on teie ruum ja see peaks teid õnnelikuks tegema. Kui teie põõsad panevad teid naeratama, on kõrbehaljastuse ideed õigel teel.

Looge rada

Create A Pathway

Oma kõrbehaljastuse ideede tundmaõppimiseks looge rada mustusesse. Alustage veranda esisest sissepääsust ja lõpetage kõnniteel. Tee peaks olema paar jalga lai ja paar tolli sügav.

Praegu peaks sul olema ainult kraav. Oma murule kummaliste kujundite loomine lisab isikupära ja piirab veetlust. Võib-olla soovite seda keskelt paar korda kõverdada, kuid mitte drastiliselt, vastasel juhul võib olla liiga raske üle kõndida.

Kaldhoovide jaoks võite kaevata ülesmäge ja luua treppe. Neid saab valmistada sillutuskivide või välitreppide komplektiga. Sel juhul hoidke maapind sirgena, kuna enamik treppe ei kaldu.

Umbrohutõke

Weed Barrier

Asetage oma eesaeda umbrohutõke. See hoiab ära soovimatute sarnaste taimede või muru kasvamise. Saate teha maasse augud, kus soovite, et muru kasvaks, ja lõigata ala välja. Jätke tõke katmata. Aia osas sõltub kõik isiklikust valikust ja kui alustate, ei saa teil ideed otsa.

Keskmise suurusega rahnud

Flat landscape with round rocks 1024x675Via Tierra Concepts

Valige rohkem kui üks ruum ja kaevake oma kivide jaoks augud. Auk peaks olema umbes üks kolmandik kuni pool teie valitud rahnude suurusest. Rahnud tuleks asetada aukudesse ja jätta hiljem katmiseks.

Eesõue kummalise kujuga rahnude puhul võite jätta rahnud kruusale. See näeb välja nagu kunst ja vähem loomulik. Mõlemad ideed on head ja paljud kõrbemaastikud kasutavad üht või teist. Parem on paigutada rahnud juhuslikesse kohtadesse, mitte asetada need sirgjooneliselt.

Lisage valitud taimed

Tehke oma eeshoovis roheliste taimede ja põõsaste jaoks tõkkesse rohkem auke. Muudest ideedest ja kõrbetaimedest räägime hiljem lähemalt, aga kui on taimi ja potte, mille peale sul süda on, siis veendu, et need oleksid õigesse kohta paigutatud.

Katke kruusaga

Katke oma õueala kruusa, liiva või mustusega. Ükskõik, mille valite, kasutage kõrbetolmuvärvi. Tumepruunid ja rohelised ei tööta. Beež ja tan on paremad värvid. Liivavärvid töötavad kõige paremini kõrbemaastikul.

Looduslikud künkad

Pange teatud kohtadesse, eelistatavalt kivide lähedusse, täiendav mustus ja kruus. Katke kivide küljed, et jääks mulje, nagu oleksid need seal aastaid istunud. Seejärel looge piirkonna ümber teisi künkaid, kuna kõik kõrbed pole täiesti tasased.

Täitke ja sillutage kõnnitee

Tundke kõnniteed oma valitud sillutuskividega. Võite kasutada betoonsillutise või isegi looduslikke kive. Võimalik, et peate lisama neile peenemast kruusast aluse. Liiv vajub ja muudab teie kõnnitee ebaühtlaseks.

Tuhaplokid

Tuhaklotsid pakuvad võimalusi luua disainimustreid ja pindu väiksemate pottide taimestiku ja muu õuekujunduse jaoks. Need on ka suurepärased täiendused kiviktaimlale.

Kõrbemaastiku taimed – mis teeb kõrbetaime eriliseks?

Desert Landscape PlantsPatricia B. Warreni kaudu, AIA Warren Architecture, LLC

Kõrbetaimed on ainulaadsed. Nende suurepärane asi on nende ellujäämisvõime. Järgmisi taimi leidub kõrbehaljastuses ja neid on lihtne kasvatada oma eeshoovis koos liigse veega.

Kohalikud taimed

Kohalikud taimed võimaldavad teil oma eeshoovis luua loodusliku maastikukujunduse. Potitaimed on head, kuid soovite visuaalse huvi jaoks vähemalt ühte fookuspunkti. Suurest alast koosnev maastikukujundus saab intensiivse päikesevalguse, nii et teie taimed peavad olema kuuma kliimaga toimetulemiseks piisavalt tugevad.

Niit Rohi

Thread Grass

Kõrbehein, mida nimetatakse ka Nassellaks, asendab tõelist muru. See on kuiv ja karm, kuid võib katta palju maad. See võib kasvada kuni kahe jala kõrguseks või kõrgemaks, ei pruugi teie eesaeda sobida, kuid tagaaias näeb see parem välja.

Kummitustaim

Kummitaim on ainulaadse kujuga sukulent. Need nõuavad väga vähe hooldust ja töötavad nii sise- kui ka välistingimustes. Õuekujundusega sobivad need hästi kõnniteedele või akende lähedale, kuhu soovite pilku tõmmata. Kui soovite gravitatsiooni trotsida, laske kummitustaimel oma võlu teha.

Elevandipuu

Elephant Tree

Elevandipuu on oma nime saanud sellest, et ta suudab oma tüves vett hoida täpselt nagu elevant. Kui soovite põõsaste asemel suuri kõrbepuid, võib see olla parim valik. Puud võivad kasvada kuni kümne jala kõrguseks ja sobivad ideaalselt väikeste ja keskmise suurusega õuedele.

Viigikaktus

Viigipirnid pole mitte ainult suurepärase välimusega kõrbetaim, vaid ka söödavad. Maitsevad nagu marjad. Teatud perioodidel on taim roheline, kuid hiljem tärkavad pungad.

Orelipiibu kaktus

Organ Pipe Cactus

Populaarne on orelipillikaktus. See kasvab viisil, mis meeldib neile, kes otsivad sümmeetriat ja ekstsentrilisust.

Kõrbe saialill

Landscape with cactus and fountain desert 1024x572Kendle Design Collaborative'i kaudu

Erksad värvid on kõrbemaastikul hõredad, kuid annavad suurepäraseid aktsente. Kui leiate kõrbe lilli, mis kasvavad eredalt ja rikkalikult, olete leidnud mõned kalliskivid.

Tünnkaktus

Barrel Cactus

Seda kaktust on kahel kujul: globaalsed või kerakujulised. Kuldsed ogad ääristavad ribisid. Peal on erekollased lilled, mis kasvavad villast plaastrist. Kollased gloobused lisavad ilu ja võivad täita teie eeshoovi selle lisavärgiga, mida iga kõrbemaastik väärib.

Kõrbepalm

Kõrbepalm on populaarne toataim, mis annab teile maitse kõrbe troopikast. See näeb välja nagu tavaline palmipuu, kuid ei vaja ellujäämiseks sama niiskust. See on kohustuslik, kui soovite oma õue troopilist hõngu.

Veinitops

Veinitassi lill pakub kõrbemaastikel ebatavalist tumedat värvi. Õrnad taimed toodavad lillasid lilli, mis kaunistavad mahedat esiaeda.

tüümian

Tüümian on kõrbes kasvav ravimtaim. Kui soovite rohelist taimestikuga ürdiaeda, oleks tüümian hea lisand. Saate muuta tüümiani oma esiaia peenra keskpunktiks.

Punane Yucca

Red Yucca

Yucca taimed õitsevad kõrbes ning lisavad kõrbeaedadele tekstuuri ja ilu. Punane yucca on pehmem kui teised yuccad ja sellel on punased oksad. See lisab teie õuele aastaringselt värvi ja annab toitaineid teie muule taimestikule.

Agaav

Agave plants grow

Agaavitaimed kasvavad ülikuivades piirkondades. Mõned on väikesed, teised aga suured. Lehestik ja sümmeetria tõstavad need kseerilised taimed teie aias esile.

Lisatud puudutused

Small desert yard 1024x680Patricia B. Warreni kaudu, AIA Warren Architecture, LLC

On aeg lisada viimistlus, mis muudab teie kõrbemaastiku teie omaks. Need on teie isiklik valik ja loovad teie kõrbehaljastuse ideede jaoks rohkem inspiratsiooni.

Leidke oma kultuur

Kuna kõrbeid leidub kogu maailmas, leiate kultuurilist inspiratsiooni mis tahes valitud eeshoovi kujundusest.

Loomade pealuud

Kui soovite USA või Hiina kõrbemaastikku, on loomade pealuud suurepärane lisand. Need ei pea olema tõelised, kuid võltsloomade pealuid saate veebist osta.

Värvige oma maja

Kui teil on hämarat värvi õu, siis maja värvimine erksavärviliseks on pilkupüüdev. Uus-Mehhiko kultuur pakub inspiratsiooni erksavärviliste majade jaoks. Levinud on tumesinised, punased ja rohelised värvid.

Heledad plaadid

Teine viis värvi lisamiseks on plaatide lisamine. See võib olla kõnnitee, pink või isegi ukse ümber olevad aktsendid. See on parim viis lisada oma õuele suurepäraseid värviaktsente, nagu roheline, säilitades samal ajal kõrbe ilme.

Teras Art

Kui soovite kunsti, mida on kõrbemaastikule ohutu lisada, kaaluge terast. Saate hankida loomade väljalõikeid või isegi neid, mis pärinevad kohalikest juttudest ja legendidest. Kasutage oma õue jaoks spetsiaalselt valmistatud, võttes ühendust keevitajaga.

Pergolad

Pergola in desert yardDRC Landscaping LLC kaudu

Kuna kõrbemaastikud ei paku palju varju, võib oma varju lisamine päikese eest suurepäraselt leevendada. Pergolad on kõrbemaastikel tavalisemad kui lehtlad või paviljonid, nii et need näevad loomulikud välja.

Lisage purskkaev

Purskkaevu lisamine on hea viis kõrbealadele niiskuse andmiseks ning aitab teil rohelust niisutada või multšida. Veenduge, et purskkaev sobiks teie maastikukujundusega.

Korduma kippuvad küsimused (KKK) KKK

Millised on võltsrohu eelised?

Võltsmuru ei vaja multši ega kastmist ning on keskkonnasõbralik. Loodusliku rohu alternatiivina on see valmistatud taaskasutatud materjalidest. Üks miinus on see, et võltsmuru võib kuumaks minna, kui päike on täies jõus väljas, nii et paljajalu võltsmurul jooksmine oleks nagu kuumal söel kõndimine.

Millist tüüpi mulda peaksin kasutama kõrbetaimede jaoks

Kõrbemuldadel on kõrgeim leeliseline tase, mida kõikjal leiate. Paljud taimed vajavad kõrbemaastikus kasvamiseks väetamist. Kõrbehaljastuse abil on teil võimalus toota tervemaid taimi ja kaktusi kui ilma spetsiaalse pinnase või suurema veeta.

Mis on Xeriscaping?

Xeriscaping on kõrbehaljastuse praktika minimaalse veekasutusega. Kõrbekliimaga kodud ja ettevõtted kasutavad oma aia-xeri projektide jaoks kive ja kaktusi. Maastikukujunduse loomise kunst on oskus, mis võib muuta ruumi maastikukujunduse imeks.

Mis on välistingimustes kasutatavate kivimite värv?

Akrüülveepõhine värv sobib teie võltsitud kõrbekivimite jaoks kõige paremini. Värvitud kivid näevad puude ümber või aias lahedad välja. Samuti võite oma kaktused ümbritseda akrüülvärvitud kividega või aiapeenraga.

Kuidas hoida Scorpions oma võltskõrbes eemal?

Skorpionid söövad ritsikad ja muud putukad. Kui soovite kaitsta oma võltskõrbekeskkonda skorpionide eest, peaksite esimese asjana eemaldama nende toiduallika. Eriti suured kivid ja palmipuud meelitavad skorpione, kuna need pakuvad varjupaika.

Kõrbehaljastuse ideed Järeldus

Kõrbemaastiku kujundamisel pole kindlaid reegleid ega ideid. Saate ammutada inspiratsiooni teistest maastikest ja lisada need kujundused oma isiklikku kõrbepeidupaika. Pidage meeles, et te ei pea gravitatsiooni järgima, vaid lihtsalt olge sina ise ja laske oma kõrbehaljastusoskustel õitseda.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook