Standardne lae kõrgus 21. sajandil

Standard Ceiling Height In 21st Century

Standardne lae kõrgus 21. sajandil on ülioluline. Lõppude lõpuks moodustavad teie kodu mõõdud. Üks vale mõõtmine võib põhjustada tõsiseid probleeme.

Peate ülemmäära mõõtma. Kui te ei tea, kui kõrge teie lagi peaks olema, on hea mõte jääda standardse lae kõrguse juurde.

Mis on standardne lae kõrgus?

Standard Ceiling Height In 21st CenturyKuth Ranieri arhitektid

Standardne lae kõrgus on sarnane keskmise lae kõrgusega. Erinevus seisneb selles, et enamik inimesi kasutab standardset lae kõrgust, samas kui keskmine lae kõrgus võtab kõik arvud ja arvutab need välja.

Kui see juhtub, tõstavad kõrgete lagedega inimesed "keskmist laekõrgust", mistõttu kasutame sagedamini standardset laekõrgust. Lae standardkõrgus on umbes üheksa jalga, anna või võta.

Kuid kaheksa jala kõrgused laed on tavalised, kuna enamik plaate ja materjale on kaheksa jala pikkuste tükkidena. See võib varsti muutuda üheksa jala kõrguseks, kuid see ei muutu kohe, nii et kaheksa jala kõrgused laed on endiselt asjakohased.

Standardse lae kõrguse ajalugu

History Of The Average Ceiling HeightRühm3

Keskmine lae kõrgus on aastate jooksul muutunud. Keskmine kõrgus sõltub endiselt teie piirkonnast, kuid mitte nii palju kui varem. Esimesed laed olid tänasega võrreldes madalad.

Sest esimesi lagesid ei ehitatud ainult käsitsi, vaid ehitati praktilistel põhjustel. Alles keskajal oli meil hea rekord standardlae kõrgusest, mis oli palju kõrgem kui praegu.

Victoria ajastul olid laed lühemad kui sellele eelnenud aastad. Kuid siis selleks ajaks, kui 1900. aastad ümberringi veeresid, kahanesid laed taas, jättes meile kaheksa jala kõrgused laed.

Sellest ajast alates on lagede kõrgused muutunud, ulatudes 8 jalalt 10 jalale 9 jalani, kus nad praegugi seisavad. See on olnud konarlik sõit, kuid enamik töövõtjaid ja arhitekte nõustuvad, et leidsime suurepärase õnneliku meediumi.

Miks on standardne lae kõrgus oluline?

Why Ceiling Height MattersAvante interjöörid

Lae kõrgus on oluline mitmel põhjusel. Lõppude lõpuks on teie kodus kõige olulisemate asjade suurus, alates ruutmeetrist kuni seinapinnani, mis teil on.

Miks mõnel asjal pole pikas perspektiivis suurt tähtsust peale selle, kuidas te neid näete, on lae kõrgus alati oluline. Kuid võite küsida, miks.

Siin on peamised aastaajad, mil lae kõrgus on oluline:

Standardne laekõrgus kasutab ruumist maksimumi

Peate valima õige lae kõrguse. Lühikesed laed võivad töötada, kuid need muudavad teie ruumi kitsaks ega jäta ruumi mööbli jaoks. Enamik riidekappe on umbes kuus jalga kõrged.

Mõned mööblitükid on kõrgemad, nii et kõik, mis on vähem kui kaheksa jalga, piirab teie võimalusi. Rääkimata sellest, et lühikesed laed muudavad ruumid väga väikeseks ja takistavad teie ruumi voolu.

Majutus

Oluline on tagada, et külastajatel oleks ruumi tunda end koduselt. Pole ebatavaline, et keegi on kuus ja pool jalga pikk. Kui te ei ole pikk, võib olla raske mõista, mis tunne on minna seitsme jala kõrguse või isegi kaheksa jala kõrguse lagedega majadesse.

Kulud mõjutavad standardset lae kõrgust

Mida kõrgem on lagi, seda kallim see on. Kui soovite kaheksa või üheksa asemel seitsme jala kõrgust lage, võib see maksta rohkem. Iga laud tuleb lõigata nii, et see mahuks seitsme jalaga.

Odavaimad laed on kaheksa jalga kõrged, sest enamik laudu lõigatakse kaheksa jala kõrguselt. See tähendab, et teil ei teki lisakulusid laudade lõikamiseks või lõikamiseks. Neid kõiki saab üles panna nii, nagu nad on.

Atmosfäär

Kõrged laed loovad parema atmosfääri kui madalad laed. Kuid liiga kõrge ja asjad võivad liiga palju avaneda ja tunduda vananenud. Rääkimata kõrgetest lagedest on raske puhastada.

Ülikõrged laed lisavad teie kodu atmosfääri valgustuse ja kaunistustega. Avatud kontseptsiooniga kodud on paremad pööningukorrustega, kui alumistel korrustel on lagi avatud.

Standardne lae kõrgus vajab korralikku valgustust

Tehke ruumi valgustamiseks. Te ei näe seitsme jala kõrgustes lagedes lühtrit. Peate veenduma, et teie valitud valgustus sobib teie valitud lae kõrgusega. Kontrollige seda enne valgustite ostmist. Kui teil on süvistatav valgustus, võite olla lühemad laed.

Lagede tüübid

Types of ceilings 1024x682Dreamkitchensmi.

Iga lae keskmine kõrgus on erinev. Igal neist on miinimumstandard, mida peate järgima.

Vaatame mõnda erinevat tüüpi lagesid, et saaksite teada, millist tüüpi oma koju soovite.

Kubemevõlv

Nimi ei pruugi olla nii atraktiivne, kuid kubemevõlvlaed on väga kõrgetasemelised. Kubemevõlv luuakse kahe tünnivõlvi täisnurga all olevate ristumiskohtadega. See on saanud oma nime nurkade kuju järgi, mis näevad välja nagu jalad.

Nende lagede kõrgeimad osad on üldiselt üsna kõrged. Kõik sõltub kõvera nurgast. Üldiselt on seinad sirged ja lõpevad keskmise lae kõrgusega.

Tünn

Loft standard ceiling height

See on osa kubemevõlvist, kuid see on ka teatud tüüpi lagi. Neil on kumerad lauad ja need näevad välja nagu pooleks lõigatud tünn.

Tünnlaed on nagu katedraali laed. Seinad lähevad otse üles ja lõpevad, kui see hakkab kõverama. Kõver ei alga kunagi enne, kui lagi on saavutanud hea standardse lae kõrguse. Vastasel juhul oleksid uksed liiga madalad.

katedraal

Katedraali laed on kummalgi küljel kaldu, jättes ülaossa punkti. Neid nähakse sageli katedraalides, kust nad oma nime saavad. Lae lühim osa on standardse lae kõrgusega.

Katedraali laed on saadaval iga nurga all. Need sobivad katuse nurgaga, nii et kui katus on 70-kraadise nurga all, on ka lagi. See jätab ruumi ühel küljel pööningule või kogu maja kõrgele laele.

Kuur

Kuuri lagi oli ühelt poolt kaldkatus. Madal pool on standardne lae kõrgus ja sealt läheb see üles. See on nagu pool katedraali laest, kuid tavaliselt ilma järsu kaldeta.

Seda nimetatakse kuuri laeks, kuna seda leidub kõige sagedamini kuuridel. Kuuridel on seda tüüpi laed ja sageli on katusealused, mida saab valguse ja ventilatsiooni lisamiseks paigutada kuuridele või majadele.

Katmata tala

Wood beams ceiling designJohn Bynum Custom Homes, Inc

Katmata talade puhul on teil kaks võimalust. Saate need kinnitada suletud lakke või avatud taladesse, mis on avatud lagi. Viimane töötab ainult madalamatel tasanditel, mitte katusetasanditel.

Talalae saate luua ümberehitatud talade või raudteesidemetega. See toimiks kannatanud puidu tõttu kõige paremini talumajas.

Kassettlaed

Kassalagedel on väikesed taskud. Nende ümber olev kaunistus sobib sageli võra vormimisega. Kaugelt vaadates näevad rahakassad välja nagu tic-tac-toe mängu ruudud, muutes lae laitmatumaks. Lagede puhastamine võib olla väljakutse. Laes on nurgad, kuhu on raske ligi pääseda.

Kas standardne lae kõrgus on teie jaoks õige?

Kui olete pere/külastaja pikkuse ja hinna arvesse võtnud, olete suurema osa tööst ära teinud. Olete valmis oma lae kõrgust määrama. Enamik inimesi valib kas kaheksa või üheksa jalga, kuid selleks pole vale viisi.

Kui laed on vähemalt kaheksa jalga, pole teil palju probleeme, kuna see on standardne lae kõrgus. Pärast seda nautige oma kodu interjööri kujundamist.

Ärge unustage lisada valgustust ja värvida oma tuba atraktiivsete värvidega. Tutvuge veebipõhistest mööblipoodidest, et leida parimaid pakkumisi kõige ainulaadsemate leidude kohta.

Korduma kippuvad küsimused (KKK) KKK

Mis on väikse maja minimaalne laekõrgus?

Rahvusvaheline elamukoodeks (IRC) sätestab, et väikeste majade elamiskõlblike ruumide ja koridoride lae kõrgus peab olema vähemalt 6 jalga 8 tolli. Vannituba, tualettruum ja köök võivad ulatuda kuni 6 jalga 4 tolli, kuid takistused, nagu talad, kanalid või valgustus, ei tohiks ulatuda allapoole neid miinimume.

Mis on esiku lae minimaalne kõrgus?

Rahvusvaheline elamukoodeks (IRC) sätestab, et elamiskõlblike ruumide ja koridoride minimaalne laekõrgus peab olema vähemalt 7 jalga.

Mis on vannitoa ja pesuruumi minimaalne laekõrgus?

Rahvusvahelise elamuseadustiku (IRC) kohaselt peab vannitubade ja pesuruumide minimaalne laekõrgus olema vähemalt 6 jalga 8 tolli.

Mis on kõige levinum lae kõrguse koodi rikkumine?

Kui teie kodu on vanem kui 1980. aasta, on teie trepikoja lagi tõenäoliselt liiga madal. Trepikoja lae minimaalne kõrgus on 6'8.

Keskmine lae tõstmise hind?

Lae tõstmine maksab 60 dollarit ruutjalga kohta. Üleriigilise ülemmäära tõstmise keskmine maksumus on 19 200 dollarit.

Standardse lae kõrguse järeldus

Lagede disain ei seisne ainult välimuses. Mida teeb lagi teie kodu jaoks? Nüüd, kui teate, milliste lagede vahel saate valida, ei tohiks teil olla probleeme oma vajadustele vastava lae leidmisega.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook