Täielik valgendiga puhastamise juhend

The Complete Guide to Cleaning with Bleach

Bleach on võimas desinfitseerimisvahend, mis tapab mikroobe, viiruseid, hallitust ja baktereid kõigest viie minutiga. See on ohutu enamiku kõvade, mittepoorsete pindade jaoks, nagu tualetid, dušid, tööpinnad, valamud ja laste mänguasjad.

Nii võimas kui see ka pole, ei sobi valgendi kõikidele pindadele. See võib kahjustada poorseid ja õrnaid materjale, nagu puit, kivi, kangas ja metall. Olenemata sellest, kus te seda kasutate, on õige lahjendamine ülioluline.

The Complete Guide to Cleaning with Bleach

Lahjendatud valgendi suhte juhised

Valgendi toimeaine on hüpoklorit. Enamik majapidamises kasutatavaid pleegitusaineid sisaldab 5-9% hüpokloriti. Midagi vähem kui see (nagu see, mida leiate pesuvalgendist) ei desinfitseeri.

Järgige valgendi pudelil olevaid lahjendamisjuhiseid. Kui pudelil pole juhiseid, soovitab CDC segada ⅓ tassi valgendit ühe galloni toatemperatuuril veega. Väiksema partii valmistamiseks segage üks liitrit jahedat või toatemperatuuril vett nelja teelusikatäie valgendiga.

Kiirnäpunäited enne valgendiga puhastamist

Valgendi ei puhasta – see ainult desinfitseerib või desinfitseerib. Enne pleegitusvahendiga desinfitseerimist puhastage ala seebi ja veega, et eemaldada praht. Sõltuvalt kontsentratsioonist kulub valgendi desinfitseerimiseks 5-60 minutit. Desinfitseerimise ajal peavad pleegituslahused olema pinnal märjad. Pärast valgendiga puhastamist peate selle veega maha loputama. Ärge lahjendage valgendit kuumas vees; see võib vähendada selle efektiivsust. Sega valgendi hoopis külma või toasooja veega. Üks hoiatus on pesu puhul, sel juhul peaksite esemeid pesumasina kuumal tsüklil pleegitama. Enne valgendiga puhastamist avage aknad, et tuba tuulutada. Vältige valgendi sattumist tekstiilile, kuna see muudab pinda heledamaks. Kui jätate valgendi pinnale liiga kauaks (üle tunni), võib see piirkonda kahjustada ja äikest tekitada. Ärge kunagi segage valgendit teiste puhastusvahenditega, nagu ammoniaak, alkohol või äädikas. See võib tekitada mürgiseid gaase. Valgendiga puhastamisel tuleks kanda maski – arvesta ka vanade riiete, kaitseprillide ja kinnastega. Valgendi ei lagunda rasva ega mustust – see ainult desinfitseerib.

Vannitoa puhastamine ja desinfitseerimine valgendiga

Vannitoa desinfitseerimiseks valgendiga puhastage kõik pinnad mitmeotstarbelise puhastusvahendiga, et eemaldada kogunenud mustus. Seejärel segage valgendi lahus ja tegelege järgmiste valdkondadega:

Tualett – lisage WC-potti ½ tassi valgendit ja puhastage WC-poti harjaga. Enne loputamist laske sellel viis minutit seista. Desinfitseerige tualettpott, alus ja kaas, kastes kalts eelnevalt segatud pleegituslahusesse, väänades välja liigse niiskuse ja pühkides kõik pinnad. Viie minuti pärast kasutage pleegitaja loputamiseks vees niisutatud lappi.

Dušikardina vooder – hävitage hallituse ja hallituse vastu, asetades dušikardina voodri pesumasinasse ja lisades valgendi jaoturisse ⅓ tassi valgendit. Lisage väike kogus pesupesemisvahendit, peske kuumal ja riputage kuivaks.

Vann/dušš – Bleach on ohutu paljude vannide ja duširuumide jaoks, tapab hallitust, mikroobe ja hallitust. Kasutage duši alt või vannist mustuse ja mustuse eemaldamiseks niisutatud mikrokiudlappi. Seejärel piserdage dušši ja vanni lahjendatud pleegitusseguga, laske sellel kolmkümmend minutit seista ja loputage.

Prügikast – pühkige vannitoa prügikasti seest ja väljast valgendiga, laske sellel 5 minutit taheneda ja loputage.

Valamu ja letid – pühkige valamu ja letid valgendiseguga, laske sellel viis minutit seista ja loputage.

Kuidas puhastada kööki valgendiga

Kasutage köögis valgendit, et desinfitseerida oma valamu, tööpind, plastist lõikelaud ja prügikast. Segage ⅓ tassi valgendit ühe galloni veega, pühkige kõvad köögipinnad, laske lahusel viis minutit seista ja seejärel loputage. Enne desinfitseerimist eemaldage mustus ja kogunenud seebi ja veega.

Seadme käepidemete desinfitseerimiseks võite kasutada ka lahjendatud valgendit, kuid ärge laske sellel roostevaba terasel liiga kaua seista. Pleegitusaine on söövitav ja võib roostevabast terasest pindu määrida või roostetada. Samuti olge ettevaatlik, kui kasutate kivist tööpindadel valgendit – see võib hermeetikut kulutada, muutes kivi tuhmiks.

Valgendi kasutamine pesu- ja pesumasinas

Valgendi võib teie pesu desinfitseerida ja valget heledamaks muuta, kuid olge ettevaatlik – vale tüüpi kasutamine võib teie riided rikkuda. Klooriga valgendi (tavaline majapidamises kasutatav valgendi) muudab valged valgeks, samas kui kloorivaba pesuvalgendi on värviliste kangaste jaoks ohutu.

Valgete valgete heledamaks muutmiseks kloorivalgendiga lisage valgendi jaoturisse ½ tassi valgendit ja kasutage tavalist pesupesemisvahendit ja kuuma tsüklit. Kui teie pesumasinal pole pleegitusdosaatorit, käivitage pesumasin ja lisage tavaline pesuaine. Umbes viie minuti pärast või kui masin on veega täidetud, lisage trumlisse ½ tassi valgendit.

Pesumasina sees hallituse ja ebameeldiva lõhna desinfitseerimiseks ja hävitamiseks võite kasutada ka kloorvalgendit.

Alusta tühja pesumasinaga. Lisage oma valgendi jaoturisse ½ tassi valgendit (laskke veega täituda ja lisage see otse trumlisse, kui teil pole pleegitaja jaoturit) Valige pesumasina kuumim tsükkel Laske pesumasinal töötada Käivitage täiendav loputustsükkel Kuivatage pesuri sisemus pesumasin rätikuga Kui pesumasinast tuleb ikka veel kopitanud lõhna, korrake neid samme

Majapidamishallituse hävitamine valgendiga

Vaieldakse selle üle, kas äädikas või valgendi on parem hallituse hävitaja. Kui eelistate valgendit, kasutage seda kipsplaadi, duširuumi ja muude mittepoorsete pindade hallituse hävitamiseks.

Enne alustamist kandke kaitsevarustust, sealhulgas kindaid ja respiraatorimaski. Seejärel kasutage pinnalt hallituse eemaldamiseks seebi, vee ja puhastusharja või paberrätikute kombinatsiooni. Segage üks tass valgendit galloni veega ja täitke pihustuspudel. Pihustage hallitanud piirkonda ja laske lahusel enne loputamist ja kuivatamist viisteist minutit seista. Valgendi tapab hallitusseente eosed, takistades nende tagasikasvamist.

Vinüülvoodri puhastamine valgendiga

Valgendi lahus võib puhastada vinüülvooderdust ja tappa hallitust ja hallitust. Kuid oluline on see korralikult lahjendada ja maha loputada. Liiga tugeva lahuse kasutamine või liiga kauaks peal jätmine võib vinüüli kahjustada.

Segage ⅓ tassi valgendit ühe galloni sooja veega. Kandke lahus käsna või pehmete harjastega pintsliga. Laske sellel paar minutit seista ja seejärel voolige see ära (ärge laske valgendi segul kuivada. vooder)

Mänguasjade puhastamine valgendiga

Laste mänguasjad on altid mikroobidele, viirustele ja ebameeldiva mustuse kogunemisele. Saate puhastada kõvasid, mittepoorseid laste mänguasju (nagu enamikku plastikut), kuid vältige valgendi kasutamist riidest või patareidega mänguasjadel. Kindlasti ventileerige tuba ja pange esmalt kätte kilekindad ja vanad riided.

Võimalus

Täitke plastikust ämber ühe galloni toatemperatuuril vee ja ⅓ tassi valgendiga. Kastke mänguasjad viieks minutiks vette, loputage hästi ja kuivatage.

Võimalus

Lahjendage valgendi vahekorras neli teelusikatäit ühe liitri vee kohta ja asetage pihustuspudelisse. Asetage mänguasjad kraanikaussi või plastkatte peale ja piserdage neid pleegituslahusega. Viie minuti pärast loputage hästi ja seejärel kuivatage.

Kuidas puhastada betoonterrassi valgendiga

Lahjendatud pleegitaja tapab betoonile rohelise hallituse kogunemise, jättes selle nagu uus. Enne alustamist eemaldage terrassilt kõik lehed ja praht lehepuhuri või luudaga. Samuti teisaldage kogu terrassimööbel teelt välja.

Selle projekti jaoks vajate valgendit, vett, pika käepidemega pehmete harjastega puhastusharja ja aiavoolikut. Enne alustamist kandke vanu riideid ja jalanõusid.

Segage üks gallon vett ⅓ tassi valgendiga. Kastke puhastushari segusse ja kandke see pikkade edasi-tagasi liigutustega betoonile. Laske lahusel kuus minutit seista, seejärel loputage oma aiavoolikuga.

Kasutage sama lahust ja puhastusharja, et eemaldada oma välimööblilt hallituse kogunemine. (Kuigi jätke kangast padjad vahele) Seejärel loputage kuue minuti pärast voolikuga puhtaks.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook