Veesoojendite tüübid ja mida peaksite teadma

Types of Water Heaters and What You Should Know

Õige veesoojendi valimine on ülioluline, kuna see moodustab 14–18% teie aastasest kommunaalarvest. Laia valikuvõimaluste korral võib otsuse tegemine olla üle jõu käiv. See juhend tutvustab teile erinevaid veesoojendite tüüpe, et aidata teil leida ideaalse sobivuse.

Types of Water Heaters and What You Should Know

1. Paagi veesoojendid

Tank Water Heaters

Need on kõige levinumad saadaolevad veesoojendid. Paagiveesoojendid koosnevad isoleeritud paagist, kus vett soojendatakse ja hoitakse kuni vajaduseni. Suuruste vahemik on mitmekülgne, mahutades 30–80 gallonit vett.

Plussid:

Erinevad mahud võimaldavad teil valida teie majapidamise veetarbimisele sobiva paagi suuruse. Soodsam osta ja paigaldada. Usaldusväärne, eriti külmematel aastaaegadel. Saadaval on erinevad energiavõimalused, sealhulgas maagaas, elekter, propaan ja päike.

Miinused:

Kalduvad suurema energiatarbimisega, mis tähendab pikemas perspektiivis kõrgemaid kulusid. Õige suuruse valimiseks on vaja professionaalset abi.

2. Paakideta veesoojendid

Tankless Water Heaters

Kuigi paagita veesoojendid on traditsioonilistest valikutest kallimad, on need uuenduslikud süsteemid, mis soojendavad vett nõudmisel. Need seadmed kasutavad suure võimsusega põleteid vee koheseks soojendamiseks, kui see voolab läbi mähiste võrgu.

Plussid:

Kompaktne suurus muudab need väikese ruumisõbralikuks. Pikk eluiga üle 20 aasta kasutusega. Väga energiasäästlik. Vähendab bakterite kasvu, kuna puudub ladustatud vesi.

Miinused:

Selle ostmine ja paigaldamine on kallim. Sellel on keeruline paigaldusprotsess koos ventilatsiooni- ja gaasijuhtmetega. Suure nõudlusega hetkedel ei pruugi see piisavalt kuuma vett pakkuda.

3. Propaanist veesoojendid

Propane Water Heaters

Propaanist veesoojendid kasutavad vee soojendamiseks propaangaasi. Need on eriti kasulikud kaugetes kohtades, kus maagaasile ei pääse.

Plussid:

Ideaalne maapiirkondadesse või eraldatud kohtadesse. Võrreldes elektriliste mudelitega väga energiasäästlik. Tasuv kütusevariant võrreldes elektriga. Saadaval erinevat tüüpi, sealhulgas paagita, tanki tüüpi ja hübriidmudelid.

Miinused:

Nõuab propaanipaagi sagedast täitmist. See võib nõuda täiendavaid õhutussüsteeme. See ei pruugi olla teostatav piirkondades, kus propaani saadavus on piiratud või kõrged kulud.

4. Hübriid- või soojuspumbaga veesoojendid

Hybrid or Heat Pump Water Heaters

Hübriidboilerid ühendavad traditsioonilise paagihoidla soojuspumbaga, et eraldada õhust soojust ja kasutada seda vee soojendamiseks. Need kasutavad 60% vähem energiat kui tavalised veesoojendid, mis teeb neist suurepärase alternatiivi.

Plussid:

Kasutage vähem elektrit. Madalamad kasvuhoonegaaside heitkogused.

Miinused:

Kõrgemad eelkulud. Vähem tõhus külmemas kliimas. Soojuspumbad võivad olla mürarikkad.

5. Päikeseenergia veesoojendid

Solar Water Heaters

Päikeseenergia veesoojendid kasutavad tavaliselt katusele paigaldatud päikesepaneele, et koguda päikesest soojust vee soojendamiseks.

Plussid:

Pärast installimist on see praktiliselt tasuta töötav. Madalamad kasvuhoonegaaside heitkogused. Vähendage sõltuvust elektrivõrgust või maagaasist. Valitsuse stiimulid ja maksusoodustused võivad kulusid vähendada

Miinused:

Esialgne seadistamine võib olla kulukas. Pilvistel või vihmastel päevadel efektiivsus langeb. Pilviste päevade jaoks vajalik varusüsteem, mis suurendab kulusid.

6. Elektrilised veesoojendid

Electric Water Heaters

Elektrilised veesoojendid kasutavad vee soojendamiseks elektrilisi takistusspiraale. Need on saadaval nii paagi kui ka paagita versioonina.

Plussid:

Lihtsam ja odavam paigaldada kui gaasimudelid. Odavam osta. Täpne temperatuuri reguleerimine. Puhas toimimine. Ohutum (pole süsinikmonooksiidi).

Miinused:

Kõrgemad tegevuskulud. Sõltub toiteallikast Piiratud võimsus samaaegseks kasutamiseks.

7. Kasutuskohas kasutatavad veesoojendid

Point-of-Use Water Heaters

Kasutuskohas kasutatavad veesoojendid on minipaagid või ilma paakideta seadmed, mis on paigaldatud kasutuskohta, nagu valamu või dušš, et tagada lokaalne küte. Leiate kasutuskoha veesoojendite paagi ja paagita versioonid.

Plussid:

Minimaalne soojuskadu, kuna seade on kasutuskoha lähedal. Väike jalajälg. Töötab tsentraalsest veeküttesüsteemist sõltumatult.

Miinused:

See ei ole ideaalne samaaegseks mitmeks kasutamiseks. Kulud võivad lisanduda mitme ühiku kohta.

8. Kondensatsiooniveeboiler

Condensing Water Heater

Kondensvesi taaskasutab teiste kodumasinate (nt ahju) põlemisprotsessides tekkivad heitgaasid ja kasutab seda vee soojendamiseks. Kondensveeboilerid sobivad kodudesse, kus kütteks ja toiduvalmistamiseks kasutatakse peamiselt maagaasi.

Plussid:

Kasutab muidu raisatud soojust, vähendades energiaarveid. Pikemas perspektiivis madalamad tegevuskulud.

Miinused:

Kõrged eelkulud. Üksused võivad olla mahukad, muutes need väiksemate ruumide jaoks vähem sobivaks.

9. Kombineeritud boileriga veesoojendi

Combination Boiler Water Heater

Kombineeritud boileriga veesoojendid, mida tavaliselt tuntakse kui "kombiboilereid", teenivad kahte eesmärki. Need toimivad nii veesoojenditena kui ka keskkütteseadmetena. Neil pole akumulatsioonipaaki, seega võite neid pidada paagita veesoojenditeks.

Plussid:

Üks seade hoolitseb kütte ja sooja vee eest, vähendades ruumi. Vähendatud soojuskadu, kuna pole vaja eraldi paaki.

Miinused:

Ei ole ideaalne suuremate kodude jaoks, kus on kõrge soojavee- ja küttevajadus.

Veesoojendi tüüpide võrdlustabel

Veesoojendi tüüp Plussid Miinused Eluaeg
Paagi veesoojendid Erinevad suurused, soodne. Pikaajalised kõrged energiakulud. 10-15 aastat
Paagita veesoojendid Kompaktne, kauakestev, tõhus. Kallis, keeruline paigaldus, ei pruugi vastata suurele nõudlusele. Üle 20 aasta
Propaanist veesoojendid Ideaalne maapiirkondadesse, kulutõhus. Sage täitmine, täiendav õhutus, piiratud saadavus. 10-15 aastat
Hübriid/soojuspumbaga kütteseadmed Madal elektritarbimine, väiksemad heitkogused. Suuremad eelkulud, külmas kliimas vähem tõhus. 10-15 aastat
Päikeseenergia veesoojendid Praktiliselt tasuta, väiksemad heitkogused, stiimulid. Kallis seadistus, tõhusus pilvistel päevadel, vajab varundamist. 20-30 aastat
Elektrilised veesoojendid Lihtne paigaldus, madalamad kulud. Kõrged kasutuskulud, sõltuvad võimsusest, piiratud võimsus. 10-15 aastat
Kasutuskohas kasutatavad veesoojendid Minimaalne soojuskadu, kompaktne. Mitte mitmel samaaegsel kasutamisel, kulu koguneb. 10-15 aastat
Kondenseerivad veesoojendid Kasutab ära raisatud soojuse, madalamad kulud. Kõrged eelkulud, mahukad ühikud. 10-15 aastat
Kombineeritud boilerid Kõik-ühes, vähendatud soojuskadu. Mitte suurte kodude jaoks, kus on suur nõudlus. 15-20 aastat

Millist tüüpi veesoojendi sobib teile?

Kodule sobiva boileri valimine ei tähenda ainult vana boileri asendamist sarnase mudeliga. Mängu tulevad erinevad tegurid, alates teie leibkonna vajadustest kuni eelarvepiirangute ja keskkonnakaalutlusteni. Siin on, kuidas navigeerida paljude valikute vahel.

Hinnake oma leibkonna sooja vee vajadusi: kaaluge vannitubade, valamute ja kõigi kuuma vett kasutavate seadmete arvu. Kui teie majas on suur nõudlus samaaegse kuuma vee kasutamise järele, näiteks nõudepesumasina käitamiseks, kui keegi duši all käib, võib sobida paak või suurem paagita boiler. Mõelge oma eelarvele. Kuigi paagita või hübriidmudelitel on suuremad eelkulud, tasuvad need sageli energiasäästu aja jooksul ära. Teisest küljest on traditsioonilised paagimudelid algselt tavaliselt odavamad, kuid väiksema energiakasutuse tõttu võivad nende kasutuskulud olla suuremad. Pidage meeles ruumipiiranguid: paagimudelid nõuavad rohkem ruumi, mistõttu on need korterite või väiksemate kodude jaoks vähem ideaalsed. Paagita mudelid on kompaktsed ja sageli seinale kinnitatavad, pakkudes ruumisäästlikku lahendust. Mõelge energiaallikatele: maagaas on sageli kulutõhusam, kuid pole kõikjal saadaval. Elektrilised mudelid on paigaldamise osas mitmekülgsemad, kuid võivad olla kulukamad, olenevalt kohalikest elektritariifidest. Eluiga ja garantii: otsige kõikehõlmava garantiiga mudeleid. Paagita veesoojendite eluiga on tavaliselt pikem – kuni 20 aastat, paagimudelite puhul aga 10–15 aastat. Kontrollige kohalikke koode ja eeskirju: veenduge, et mudel, mida kaalute, vastaks kohalikele ja osariigi eeskirjadele. Kui valite energiatõhusama mudeli, võite saada ka föderaal- või osariigi allahindlusi.

Kui te ei soovi professionaaliga konsulteerida, kaaluge lihtsalt sama tüübi valimist, mis teil juba on. Sama vormingu säilitamine säästab kulusid, mis on seotud teie praeguse ruumi moderniseerimisega, et see sobiks uue mudeliga.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook