Violetsed värvid muudavad teie kodu eristatavaks

Violet Colors Enhance the Distinction of Your Home

Sügavast meeleolukast inglise violetsest pehme ja vaoshoitud lavendlini on violetne erakordne värv, mis toob teie sisekujundusse draama tunde. Violetne ja selle lähedane sugulane lilla ei pea olema räige ja jõuline. Violetne ja kõik selle toonid on üllatavalt hea viis ootamatutes kohtades silmapaistvat värvi lisada.

Mis on lilla värv?

Violet Colors Enhance the Distinction of Your Home

Violetne on nähtava valguse spektri viimane värv, mis asub vahetult pärast sinist ja enne nähtamatut ultraviolettkiirgust. Enamik inimesi seostab violett lillaga, kuna need värvid on sinise ja punase kombinatsioonid. Lilla ja lilla ranges mõttes on lilla sõna, mida me kasutame punaka tooniga punase ja sinise vahel ning violetset sinaka tooniga sarnaste värvide tähistamiseks. Teaduslikus mõttes on violetne nii nähtava valguse kui ka värvi osa. Lilla on lihtsalt värv ja ei kuulu valgusspektrisse.

Violetne on värv, mida leiame kõikjal looduses, kuigi see ei ole nii silmapaistev kui teised maapealsed toonid, nagu roheline, sinine ja pruun. Paljud lilled, nagu kannikesed, pansikad ja lobeeliad, on violetsed/lillad. Samuti on mõned loomad, nagu linnud ja mereloomad, millel on violetne värv. Kuna violetse värvusega loomi on nii vähe, on see silmatorkav, kui näeme neid looduses.

Ingliskeelse sõna violetne päritolu pärineb vanainglise ja keskprantsuse sõnast violete või ladina keelest viola. Mõlemad sõnad viitasid samanimelisele lillele. Selle sõna esimene registreeritud kasutamine värvina ilmus hiliskeskajal.

Violetse värvi sümboolika

Violetsel värvil on võimsad ja mitmekesised tähendused, mis on välja kujunenud selle kasutamise tulemusena aja jooksul.

Kuningriik

Violetsel-lillal on tugev seos autoritasu ja rikkusega. Enamik inimesi usub, et see on seotud iidse maailma kalli loodusliku violetse värvainega, Tüürose lillaga. Muistses maailmas valmistasid foneklased ja hiljem kreeklased ja roomlased seda looduslikku lillat violetset värvainet meretigude tüübist Murexist. See värvaine oli töömahukas ja haruldane. Inimesed hindasid seda värvi kogu iidses maailmas, kuna see ei pleekinud nagu teised marjadest valmistatud violetsed värvained. Selle harulduse ja kulukuse tõttu oli see saadaval ainult kõige jõukamatele.

Rooma ja Bütsantsi ajastul võis lillat värvi kanda ainult keiser. Seda värvi seostati rikkusega kogu keskajal ja renessansiajastul nii ida kui ka lääne kultuurides. Maailma juhid ja monarhid eelistavad tänapäeval endiselt violetseid ja lillasid toone.

Meeleparandus ja kurbus

Violetne on toon, mida seostame leina ja meeleparandusega selle sügava ja meeleoluka värvi ning kultuuriliste assotsiatsioonide tõttu. Kristlikes kirikutes kogu läänes on violetne advendi- ja paastuaja värv. Advent on ootamise ja oma elu läbivaatamise aeg jõuludeks valmistudes. Paast on sarnane ootus- ja leinaaeg, mis viib ülestõusmispühadele. Violetne/lilla on ka värv, mida katoliku preestrid kannavad surnute eest missa pühitsemisel.

Tarkus ja valgustus

Sügavaid violetseid toone seostame tumeda ja salapärase öötaeva ning taeva tarkusega. Kultuurid on läbi aegade seostanud violetset ka valgustamisega. Jaapanis tohivad lillat värvi kanda ainult kõrgeima auastmega buda mungad. Taoismis sümboliseerib lilla/violetne tõusmist surelikust surematuks. Kroontšakrat kujutatakse hindu ideoloogias lillana. See tšakra esindab meie energiakeskust, mis ühendab meid jumalikuga. Kui meie energiakeskus on tasakaalus, tunneme sisemist rahu, selgust ja vaimset ühendust.

Loovus ja individuaalsus

Enamik kultuure seostab lillat ka loovusega, kuna see on seotud jumalikuga. Kui loovus tabab, võib see sageli tunduda jumaliku ilminguna.

Samuti seostame violetset individuaalsusega. Violetne on silmatorkav värv. See on looduses olemas, kuid pilkupüüdval ja eristaval viisil. Nagu looduses ikka, tõmbavad inimesed violetset kandes tähelepanu ja märkavad. Violetne on viis, kuidas saame väljendada oma erinevust.

Violetsete toonide kasutamine sisekujunduses

Simple Violet Hues

Violetsed toonid on viis, kuidas tuua oma koju veidi draamat ja glam, elavdades tuhmunud värvilahendusi. Proovige mõnda neist meetoditest, et kasutada oma kodukujunduses violetset.

Seinavärv

Nii ülekaalukas kui violetne ka ei tundu, võib see seintele maalides olla üllatavalt peen. Kui soovite säilitada tagasihoidlikku värviskeemi, on parem mitte kasutada väga küllastunud violetseid toone. Eristust saate siiski lisada violetsete varjunditega, mis on toonitud valge, halli, musta ja pruuniga. Need värvid annavad teile peenemat erksust, kuid sobivad hästi teie kodu teiste toonidega. Julged violetsed värvid sobivad hästi draama loomiseks, kuid kasutage neid värve säästlikult.

Aktsentvärvid

Sisekujunduse elavdamiseks saate lisada värvilisi violetseid aktsente, kui te ei ole valmis tervet ruumi lillaks/lillaks värvima. Värvige üks suur mööbliese violetseks või lisage lillad padjad, seinaaktsendid või vaip. Violetne näeb ka õiges seades kappidel vapustav välja. Proovige oma värviskeemi rõhutamiseks erinevaid lilla toone. Pidage meeles, et halli või pruuni lisamine vähendab tooni erksust, mis muudab selle mitme värvi hõlpsamini täiendamiseks.

Kangas ja tapeet

Violetsetes toonides kanga ja tapeedi kasutamine annab teie ruumile täiendava luksuslikkuse. Kuigi saate valida ühevärvilisi violetseid mustreid, võite leida ka lille-, geomeetrilisi ja kaasaegseid mustreid.

Ideaalsed toad violetsele

Magamistuba – looge oma magamistoas elegantse luksuse tunne, kasutades violetseid toone. Rikkalikud violetsed toonid seinal või voodis ja linad kardinad loovad ka magamistoas ihaldusväärse hubasuse ja soojuse tunde. Vannituba – Violetsed värvid vannitoas on ootamatud, kuid loovad ka rahuliku tunde, et soodustada lõõgastumist. Söögituba – violetse sügavad toonid loovad intiimsuse tunde, mis sobib hästi ametlikus söögitoas. Kodukontor – kasutage violetse mõtlemapanevat olemust kõige paremini loomingulistes ruumides, nagu kodukontor või töötuba. Elutuba – Lillad ja violetsed toonid on glamuursed, kuid samas kutsuvad. Kasutage seda dihhotoomiat oma toa dramaatilisuse suurendamiseks, muutes selle siiski kohaks, mida kõik saavad nautida.

Värvid, mis sobivad hästi violetse värviga

Mõelge nendele värviskeemidele, et saada ideid, kuidas saaksite violetset ainulaadsel ja erilisel viisil kasutada.

Violetsed/lillad ja heledad neutraalsed toonid

Sidudes violetse heledate neutraalsete toonidega, nagu valge, kreem, beež ja hall, aitate vähendada tooni sisemist intensiivsust, et tasakaalustada üldist välimust. Valge, kreemjas ja beež aitavad violetset soojendada, et muuta see kutsuvamaks. Soojad neutraalid sobivad kõige paremini soojade või neutraalsete violetsete toonidega. Kahvatu hall on hea täiendus lahedatele lilladele ja lavendlitele.

Violetne/lilla ja kollane

Traditsioonilises värviteoorias on kollane lilla täiendav värv. Kui kombineerite nende värvide erinevaid toone, on see viis, kuidas vastandada violetse meeleolukaid omadusi kollase rõõmsameelsele olemusele. Lilla ja kollane on dramaatiline kombinatsioon, kuid see võib olla ka peen, kui kasutate iga sordi vaigistatud valikuid. Metallikollane, nagu messing, sobib ideaalselt ka luksuslike lillade toonidega.

Violetsed/lillad ja maatoonid

Vähendage violetse intensiivsust sinise, rohelise ja pruuni rahustavate omadustega. Mõelge nende toonide kõikidele ilmingutele, sealhulgas violetsele ja salvei, lavendlile ja mereväele ning baklažaanile ja pruunile. Violetsete/lillade aktsentide sidumine nende värvidega muudab selle paremini kasutatavaks terviklike interjööri värvilahenduste jaoks.

Violetsed/lillad ja tumedad neutraalsed toonid

Loo klassikaline välimus, kombineerides violetset tumedate neutraalsete toonidega, nagu must, pruun ja tumehall. Need värvid lihvivad lillat ja annavad sellele küpsema välimuse. Tumedad neutraalsed toonid pehmendavad ka lilla intensiivsust, kuid suurendavad üldilme dramaatilisust.

Mitmekülgsed lilla/lilla värvid

Olenevalt stiilist, mida soovite oma kodus esitleda, võib kaaluda laia valikut violetseid ja lillasid toone.

Helelilla/lilla varjundid

Caluna (nr 270) Farrow'st

Keskmise violetse/lilla varjundid

Brassica (nr 271) Farrow'st

Tumelilla/lilla varjundid

Pelt (nr 254) Farrowst

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook