Vundamendi isolatsioon: kas tasub tõhusust suurendada?

Foundation Insulation: Worth the Efficiency Boost?

Vundamendi soojustus paigaldatakse betoon- või betoonplokkidest seinte välis- või sisepinnale. Tavaliselt kasutavad töövõtjad ja isetegijad jäik vahtplaate või jäika mineraalvilla. Soojustatud vundamendi kattepaneele kasutatakse klassi ja voodri või krohvi vahel.

Foundation Insulation: Worth the Efficiency Boost?

Välisvundamendi isolatsioon

Kõik alusseinte välispinnal kasutatavad isolatsioonitooted peavad nõuetekohaseks paigaldamiseks olema jäigad. See peab taluma vastu suruva maa külgsurve survet. Toode peab olema ka niiskus- ja kahjurikindel.

Väline isolatsioon hõlmab

kaevetööd hüdroisolatsioon isolatsioon drenaažisüsteem ja täitematerjal Kaitsekate ja kattekiht

Välisvundamendi isolatsioonitooted

Järgmised tooted on kõige populaarsemad ja tõhusamad välisvundamendi tooted. Kõik jäigast vahtplastist isolatsioonitooted hinnastatakse ja müüakse plaadijala järgi. Laudjalg on ühe ruutjalga ühe tolli paksusest materjalist.

Vahtpolüstüreen (EPS): umbes R-3,6 tolli kohta. Suletud raku vaht. Umbes 0,25–0,40 dollarit lauajala kohta. Kasutatakse konstruktsioonisolatsioonipaneelide ja isoleeritud betoonvormide ehitamiseks. Ekstrudeeritud polüstüreen (XPS): R-5,0 tolli kohta. Tavaliselt nimetatakse vahtpolüstürooliks. Enimkasutatav vundamendi isolatsiooni tüüp. Maksab umbes 0,40–0,50 dollarit lauajala kohta. Polüisotsüanuraat (ISO): R-6,5 tolli kohta. Mõlemal küljel foolium või jõupaber. Maksab umbes 0,40–0,60 dollarit lauajala kohta. Jäik mineraalvill: R-4,0 – R-4,3 tolli kohta. Umbes poole XPS-i hinnast. Pole laialt levinud, kuna tegemist on suhteliselt uue tootega.

Uus Ehitus

Kõige kulutõhusam aeg välisvundamendi seinte soojustamiseks on uue hoone ehitamise ajal. Kaevetööd on tehtud ja seinad on uued, puhtad ja kergesti töödeldavad. Enamik ehitajaid soovib ja suudab isoleerida alusmüürid. Veenduge, et vundamendi soojustamise kulud sisalduksid kalkulatsioonis.

Isoleeritud betoonvormidega hoone (ICF) tagab kahe tolli isolatsiooni mõlemal betooni küljel. Küttekulude tõustes muutub ICF-ehitus üha populaarsemaks.

Olemasolevale keldrile isolatsiooni lisamine

Inimesed lisavad olemasolevatele vundamentidele isolatsiooni muude probleemide lahendamisel, nagu drenaaž, plaatide paigaldamine, lekete tihendamine või pragunenud betooni parandamine. Kaevetööd on juba tehtud. Miks mitte kasutada võimalust soojustuse lisamisega maja soojemaks muuta? Ainult isolatsiooni lisamise kulud võivad kaevandamise, tagasitäitmise ja haljastuse tõttu olla ülemäära suured. Investeeringutasuvus on suhteliselt madal.

Kui kaevetööd on tehtud ja esialgsed probleemid lahendatud, lisage oma valitud isolatsioon. Veenduge, et betoon oleks puhas. Tavaliselt eemaldab survepesur kogu mustuse. Haamerdage maha kõik betoonitükid, mis tavaliselt jäävad vormi sidemetest.

Isolatsioon kinnitatakse sobiva liimi, Tapcon kruvide või isesammutavate klambritega. Tihendage kõik vahed ja vuugid pihustusvahu või pahtliga. (Ärge kasutage akustilist pahteldamist. See ei kuiva kunagi ja mustus tungib tihendisse.) Veenduge, et vahu ülaosa on vee- ja kahjurikindel, pahteldades betooni ja libistades seda.

Kõiki kõrgema klassi vahtu tuleb riknemise vältimiseks kaitsta päikesevalguse eest. Täitke kaevik ettevaatlikult, et vältida isolatsiooni kahjustamist või lahtirebimist.

Isesuruvad klambrid on betoonile liimitud 2” x 2” ruudukujulised metallplaadid. Neil on keskelt välja ulatuv katusenael. Naeltele surutakse isolatsioon tihedalt alusseina külge ja naelale surutakse kandiline fiksaator.

Vundamendi kattepaneelid

Enamiku keldrite kõrgemal tasemel katmata osa viimistletakse sageli kattekihiga – otse betoonile kantud betooniseguga. Või jäi pooleli. See ala, mis võib olla vähemalt kaks jalga kõrge, moodustab kuni 22% maja soojuskadudest või soojuse juurdekasvust. Eriti kui seina sisemus on soojustamata. 8-tollise betoonseina R-väärtus on R-1,35, mis tagab peaaegu nulli soojustakistuse.

Vundamendi kattepaneelid mitte ainult ei lisa isolatsiooni; nad annavad ka viimistletud välimuse. Enamik paneele on valmistatud ekstrudeeritud polüstüreenist krohvitaolise viimistlusega, mis on saadaval mitmes värvitoonis ja viimistluses. Need on tehtud isegi kivi sarnaseks. Paljud neist on piisavalt kõvad, et vastu seista umbrohuvihma ja muruniiduki kriimustustele.

Saadaval R-väärtustega kuni R-10, need on lihtne isetegemise projekt, mis lisab viimistletud välimuse ja hoiab maja mugavamalt, säästes samal ajal kütte- ja jahutuskulusid.

Paneelid liimitakse siledatele pindadele jäiga vahtliimiga. Kasutage Tapconi kruvisid ja/või J-kanalit, et paigaldada karedamatele seintele, nagu nühkimine. Järgige tootja juhiseid, kuid veenduge, et paneelid ulatuksid kuni jalani alla klassi.

Sisevundamendi isolatsioon

Olemasoleva 8' alusmüüri välispinna soojustamine on kallis. Kogu pinnas tuleb eemaldada kuni alusteni ja vundamendist vähemalt 3' kaugusel. Seejärel paigaldage isolatsioon ja asendage mustus.

Seinte sisemuse isoleerimine jäiga vahtplastiga – kantakse otse seinale, naastude vahele või naastude peale – on parem ja odavam variant. Seintele liimitakse jäik vaht. Vahed ja õmblused täidetakse pihustusvahuga või akustilise pahtliga. Kahe tolli paksune pressitud polüstüreen või polüisotsüanuraat tagab ka aurutõkke.

Muud siseruumide isolatsioonivõimalused hõlmavad professionaalselt paigaldatud kinnise rakuga pihustusvahtu või saate osta DIY pihustusvahu komplekte. Või ehitage naastudega pakasein, mis on soojustatud klaaskiudvattidega või mineraalvillast.

Kõik sisemised vundamendi isolatsiooniprojektid on odavamad, kiiremad ja isetegemissõbralikumad kui olemasoleva keldri välispinnal töötamine.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook