15 köögitapeedi kujundusideed iga stiili jaoks

15 Kitchen Wallpaper Design Ideas for Every Style

Kas soovite oma kööki veidi elavdada? Kuna turul on palju köögitapeedi alternatiive, on lihtne leida disaini, mis sobib teie stiili ja teie kodu sisekujundusega.

15 Kitchen Wallpaper Design Ideas for Every Style

Tänapäeval on iga disainilahendusega sobivaid mustreid ja värve. Ei saa eitada, et töölaud, backsplash ja laeplaadid on kaasaegsete köökide tavalised omadused.

Hoolimata asjaolust, et kõik kolm on suurepärased võimalused, on oluline vaadata teisi ideid. Erinevalt elutoast, magamistoast või söögitoast saab teie köögis kasutada tapeeti, et luua suurepärane disain, mis sobib ka rentijatele.

Selles juhendis vaatleme mõnda köögitapeedi kujundust, mida võiksite ehk proovida.

Mida köögitapeedi kujundamisel otsida

Hoolduse lihtsus

Ease of Maintenance

Mõned eksperdid viitavad sellele, et traditsioonilise tapeedi paigaldamine niiskesse keskkonda, näiteks kööki, pole vaeva väärt. Mõne turu-uuringu abil saate teada, et tapeet on suurepärane lisa igasse kööki, mis suudab ruumi täielikult muuta.

Alustuseks tehke kindlaks, kas konkreetset köögitapeeti on lihtne puhastada. Plaadid ja värv tunduvad olevat praktilisemad pärast sööki puhastamiseks. Seetõttu, kui teile meeldib toiduvalmistamine, peaksite kaaluma tapeedi valmistamiseks kasutatud materjali.

Traditsioonilised tapeedid, nagu me kõik teame, määrduvad kiiresti ja kaotavad oma kauni sära. Ka vanematel tapeetidel on oma õhukese tõttu kalduvus koguda ebameeldivaid lõhnu. Seetõttu peaksite vältima kangapõhiseid või liigse tekstuuriga valikuid, kuna reljeeftekstuuri võib koguneda mustus.

Vastupidavus

Kitchen wallpaper design

Mõned eksperdid viitavad sellele, et traditsioonilise tapeedi paigaldamine niiskesse keskkonda, näiteks kööki, pole vaeva väärt. Mõne turu-uuringu abil saate teada, et tapeet on suurepärane lisa igasse kööki, mis suudab ruumi täielikult muuta.

Alustuseks tehke kindlaks, kas konkreetset köögitapeeti on lihtne puhastada. Plaadid ja värv tunduvad olevat praktilisemad pärast sööki puhastamiseks. Seetõttu, kui teile meeldib toiduvalmistamine, peaksite kaaluma tapeedi valmistamiseks kasutatud materjali.

Traditsioonilised tapeedid, nagu me kõik teame, määrduvad kiiresti ja kaotavad oma kauni sära. Ka vanematel tapeetidel on oma õhukese tõttu kalduvus koguda ebameeldivaid lõhnu. Seetõttu peaksite vältima kangapõhiseid või liigse tekstuuriga valikuid, kuna reljeeftekstuuri võib koguneda mustus.

Muster

Pattern & Color

Köögis sobivate värvide ja mustrite valimine loob rikkaliku õhkkonna. Et köök oleks suurem ja lagi kõrgem, valige lahedate värvide taustaga mustrid. Nüüd on saadaval lai valik tapeedikujundusideid. Mõned neist on tõeline adrenaliinilaks, samas kui teised on oma kujunduse ja mustrite poolest üsna lihtsad.

Võite valida millegi lihtsa ja hubase või millegi värvilise ja energilise, mis muudab ruumi meeleolu heledamaks, olenevalt sellest, mida oma köögitapeedilt soovite. Sellest juhendist saate teada, kuidas valida köögi jaoks värve ja mustreid disaini, inspiratsiooni ja suuruse põhjal.

Tööriistad, mida vajate köögitapeedi paigaldamiseks

Astmeredel Käärid Mõõdulint Pliiats Kasutusnuga Tapeediliimid Silumistööriist Õmblusrull

15 köögitapeedi ideed teie köögiruumi jaoks

Looge õhupuhasti taga maalähedane telliskiviaktsent

Rustic Wallpaper AccentLNC koduleht

Saate õhupuhasti elavdada, hiilides sisse maalähedase telliskivi aktsendiga. See on ilus alternatiiv tavalisele plaatide backsplashile. See võib täiendada teie köögi ülejäänud sisekujundust ja tööpinna viimistlust, lisades samal ajal valiku paigutusele iseloomu.

Üürnike jaoks kaaluge Peel and Stick tapeet

Peel & Stick WallpaperMerkuuri mosaiigid

Paljud üürnikud on inspireeritud sellest lõbusast köögitapeedi disainist. Traditsiooniline tapeet nõuab eraldi liimi, samas kui kleepuv tapeet võib nakkuda mis tahes pinnale vähese liimiga või üldse mitte.

Tapeedi koorimise ja kleepimise lihtsus ilma aluspinda kahjustamata on veel üks kasulik eelis, mida soovite kaaluda. Tulevikus kolida plaanivad üürnikud peavad seda seetõttu ahvatlevaks. See sobib ideaalselt ka näituseks.

Ühendage oma Backsplash köögi tööpinnaga

Backsplash DesignBacksplash.com

Köögi sisekujunduse maailmas on backsplash mõeldud eelkõige funktsionaalseks. Kui aga toon tundub veidi nigel, võite selle tööpinnaga segada. Oma backsplashi on lihtne muuta, valides köögitapeedi, mille tekstuur ühtib leti tekstuuriga, ilma liigseid kulutusi tegemata.

Tapeet teie kapi tagaküljel

Cabinetry WallpaperParemad Kodud

Kapid on igas köögis pilkupüüdev funktsioon, kuid nende interjöörid saavad vähe tähelepanu. Paigaldades köögitapeedi, saate kappi uue elu tuua. Kuigi on palju tapeediideid, mida kasutada, valige see, mis pole värvi ja mustri poolest liiga glamuurne. Taust peaks valgustama kapis olevaid söögiriistu ja taldrikuid. See idee sobib ideaalselt ka avatud riiulitega kööki.

Valgustage sahver puuviljateemalise taustapildiga

Fruit-Themed WallpaperMegan Pflugi kujundused

Peale hommikusööginurga näeks puuviljateemaline tapeet sahvris hämmastav. Kui teie sahvris on näiteks tavalised valged seinad, tõstab ülaltoodud tapeet esile kõik teie peamised toiduvarud. See on ilus tapeet, mis annab teie sahvrile üsna peene välimuse.

Kasutage oma köögi lael heledat mustrit

Kitchen Ceiling WallpaperParemad kodud ja aiad

Lisaks seintele oleks tapeedi paigaldamine lakke julge samm, eriti kui soovite varjata mõningaid arhitektuurilisi puudusi. Sellest hoolimata peab teie lae pind olema sile. Populaarne värv koos trendikate stiilide ja mustritega muudaks köögi lae suuremaks.

Valige kööginurga jaoks keskmine toon

Medium tone wallpaperDomino ajakiri

Disainiplaani koostamisel saab teie kööginurga ühe seina tapeetida, et luua armas fookuspunkt. Kasutage kööginurgas atraktiivseid ja funktsionaalseid värve, et muuta nurga esteetiline väärtus veelgi mõjuvamaks. Mustri valimisel olge veidi kujutlusvõimeline. Lubage kujundusel, mis teid kõnetab, nagu see maaliline kujundus, teie hommikusööginurgas teie stiili näidata.

Valige Terrazzo Trend, kui teil on eelarve

Terrazzo Kitchen WallpaperJulia Baya

Terrazzo koosneb marmorist, graniidist, klaasist ja muudest materjalidest, mis on kombineeritud sideainega ja mida kasutatakse põranda- või seinakaunistuste jaoks. On olemas köögitapeedi kujundusi, mis näevad välja nagu terrazzo, ja enamik majaomanikke valib need päris asjade asemel, sest nende seinale paigaldamine oleks kulukas ja aeganõudev. Marmorist tapeet on ka tekstuuri ja välimuse poolest väga sarnane terratso tüübiga.

Otsige värvilist lillelist taustapilti

Floral WallpaperPõhjamaade elamine värviliselt

Värvilise lilletapeediga saate muuta oma köögi heledaks ja rõõmsaks ruumiks. Ülaltoodud foto on klassikaline näide, millest saate inspiratsiooni ammutada. See näeb hämmastav välja, eriti kui teie köögis on potitaimed. Lilleline tapeet annab teie avatud köögile erksa ja rõõmsa tunde, eriti kui see on piisavalt suur, et mahutada söögilauda.

Tehke külmiku uksele isetegemise tapeet

Pastel Colors Terrazzo WallpaperInstagram

Kui teil on igav külmik, kaaluge selle kaunistamist eemaldatava tapeediga. See on lihtne isetegemine, mis ei maksa teile palju raha ja tapeedi saab lihtsalt maha koorida. Tapeedi ostmisel otsige eemaldatavaid või ajutisi tapeedivalikuid, kuna soovite võib-olla selle eemaldada, et proovida teistsugust printimist.

Viimistlege köögisaart graafilise taustapildiga

Kitchen Island WallpaperIlus segadus

Mis tahes kujutlusvõimet rabava kujundusega tapeedi paigaldamine on üks võimalus üleni valge minimalistliku saareköögi tühja lõuendi kaunistamiseks. Lisaks uhkete toolide lisamisele on hea võimalus, et teie saare köök vajab ümberkujundamist.

Sellel fotol olev tihe muster täidab köögi piiratud seinapinna värvi ja elujõuga, ilma et see oleks ülemäärane, ning laminaatpõrand aitab asju tasakaalustada.

Looge talumaja välimus kriidistiilis värvidega

Chalk-Style WallpaperDisainikohvik

Kriidistiilis tapeet annab köögis vau-teguri ruumis, mis ilmselt kuulub nostalgilisele austajale. Suuremahulised mustrid võivad olla üsna julged, seega on nutikas kasutada pool seina, et see ei oleks liiga imposantne. Lisaks seintele, kui teie köögil on kõrged laed, võiksite valida kriidistiilis tapeedimustri, mis ei muuda ruumi kitsaks.

Särake köögiseinad seinamaalinguga

MuralTaustapildi näpunäide

Seinamaalinguid saab kasutada julge värvilaigu lisamiseks ja kööki uue elu toomiseks. Isegi kui te pole kunagi varem seinamaalingutega töötanud, on neid värviga võrreldes lihtne üles panna. Lisaks on siin lai valik seinamaalinguid.

Taustapildid annavad teile võimaluse kaunistada oma seinu mis tahes soovitud kujutisega. Köögis on seinte mõõtmeid vaja ainult siis, kui soovite muuta foto tapeediks või teisendada oma valitud kunstiteose.

Varustage oma minimaalne kööginurk

Kitchenette WallpaperKodukaunistamise ideed

Kuigi väikese kodu või korteri võlu on vaieldamatu, võib piisava köögiruumi puudumine olla hoiatav. Kui otsite ringi, leiate, et on olemas suur valik tapeedivalikuid, mis muudavad teie kööginurga suuremaks ja atraktiivsemaks. Soovitame kasutada oma väikeses köögis heledaid värve, et see näeks välja laiem.

Lisage seinaplaatide kõrvale pitsist ääristrükk

Border Print WallpaperI spion DIY

Värvitud seinad, vinüültapeet ja šabloonäärised asendavad nüüd traditsioonilisi tüüpe. Kui lisate oma köögi mis tahes seinale pitsist äärise, saate sellele koheselt moeka hõngu. Kooritava ja kleepitava dekoratiivse seinaäärise kasutamine muudab selle puhastamise ja eemaldamise üsna lihtsaks.

Korduma kippuvad küsimused (KKK) KKK

Kas köögiplaatide peale saab tapeeteerida?

Enamik eksperte nõustub, et seina uuesti katmine tapeediga keraamiliste plaatide peale ei ole ideaalne idee. Plaatide tapeetimine on lõbus valik majaomanikele, kes soovivad oma köögi välimust muuta. Tapeeti saab kanda libedatele, mittepoorsetele pindadele, nagu plaadid, betoonplokid või sünteetilised laminaatpaneelid.

Paljud neist pindadest nõuavad vooderduspaberit, mis on tühi seinakate, mis tagab standardse tapeedi jaoks tasase pinna. Tugeva seina ettevalmistamine on tõhusa tapeetimise võti, olenemata pinnast. Hallitus, rasv, plekid ja lahtine värv tuleks enne teie valitud tapeedi paigaldamist seinalt eemaldada.

Kas minu kapid peaksid tapeediga sobima?

Kapid võivad olla taustapildist heledamad või tumedamad või sobivad. Kõik sõltub muljest või meeleolust, mida soovite luua. Tumedamad värvid võivad anda julge avalduse, samas kui heledamad värvid võivad muuta ruumi heledaks, puhtaks ja ajatuks.

Väärib märkimist, et kuigi teie seinte värvi muutmine on lihtne, köögikappide värvi muutmine mitte. Heledamad värvid loovad visuaalse ruumi tunde, tumedamad aga intiimsuse tunde. Kui teie köögis on palju loomulikku valgust ja heledat tapeet, võib kontrasti lisamiseks olla vajalik tume kapp.

Kas ma saan kasutada traditsioonilist taustapilti?

Traditsiooniliste tapeetide puhul tuleb enne tapeedi riputamist kas tapeedipasta seinale kanda või tapeedi tagaküljele. Saadaval on mitu klassikalist tapeedivalikut, kui soovite tekstuuri, näiteks murulappi, luksuspaberit või kindlat trükist või värvi. Traditsiooniline tapeet on aga mõnevõrra püsiv. Tapeedi eemaldamine on tülikas. Tapeedi eemaldamine võib võtta kaua aega ja kahjustada köögi seinu.

Viimased Mõtted

Taustapildid muutuvad populaarsemaks kõigis köögikujunduse aspektides. Varem kasutati tapeeti ainult elu- ja magamistubades. Need päevad on ammu möödas. Tänu tapeedikujunduse ja tehnoloogia pidevatele edusammudele on valikuvõimalused muutunud palju enamaks kui lihtsalt köögis olevate backsplash-kateteks.

Tapeet sobib ideaalselt inimestele, kes soovivad traditsioonilistest köögiseinakujundustest eemalduda, kuna see on kohandatav ja sellega lihtne töötada.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook