Carrara marmorist tööpinnad klassikalise ilu jaoks

Carrara Marble Countertops for Classic Beauty

Carrara marmorist tööpinnad on populaarne valik nende ajatu elegantsi ja loomuliku veetluse tõttu. Carrara marmorit on Euroopa kodudes kasutatud tööpindade ja tagapindade jaoks sajandeid, kuid see on Ameerika kodudes suhteliselt hiljutine lisand. Esimest korda sai see populaarseks Ameerika köökides 20. sajandi esimesel poolel. Sellest ajast alates on Carrara marmorist saanud viimastel aastatel üks populaarsemaid tööpindade valikuid. See on üks populaarsemaid looduslikke kive ja sellel on alati jumaldavad fännid.

Vaatamata oma ilule on Carrara marmor tööpindade jaoks problemaatilisem materjal kui muud valikud. Selles artiklis tutvustame teile põhitõdesid, et saaksite enne marmorist tööpinnale investeerimist aru saada, mida ette võtate.

Carrara Marble Countertops for Classic Beauty

Valge Carrara marmor on klassikaline valik töölaudade jaoks, kuid see pole mõne inimese või olukorra jaoks parim valik.

Plussid:

Välimus – Carrara marmorist tööpindadel on traditsiooniline ja elegantne välimus, mida on raske sobitada. Soon on atraktiivne ja toob kööki või vannituppa loomuliku tekstuuri. Edasimüük – selle kivi kasutamine köögi või vannitoa tööpinnal võib tõsta teie kodu väärtust ja muuta see potentsiaalsetele ostjatele atraktiivsemaks. Pikaealisus – Nõuetekohase hoolduse korral võib marmor kesta aastaid ja püsida ilus. Maksumus – Carrara marmor on üks odavamaid marmorisorte. Kui soovite kasutada marmorist tööpindu, on see kulutõhus valik. Toiduvalmistamise ettevalmistus – Marmor jääb katsudes jahe, seega on see suurepärane tööpind. Kuid see ei talu kogu kuumust, seega ärge asetage kuuma potti marmori pinnale.

Miinused:

Kriimustus ja värvimine – Carrara marmor on pehme ja poorne materjal, mida on lihtne mõlkida ja kriimustada. Samuti määrib see plekki, kui jätate tööpindadele tomatikastet või veini. Söövitamine – marmori viimistlus söövib või tuhmub, kui tööpindadele jäetakse happelisi aineid, nagu tsitrusviljamahl. Maksumus – võrreldes muude tüüpidega, nagu puit, laminaat ja kvarts, on Carrara marmorist tööpinnad kallid. Hooldus – need tööpinnad ei nõua vähe hooldust, kuid vajavad pidevat hooldust, et need ilusad välja näeksid.

Marmor on moondekivi, mis on aja jooksul olnud tohutu surve all. See algab lubjakivina ja muutub ümberkristallimise teel kõvemaks ja tihedamaks kiviks. Carrara marmorit kaevandatakse Itaalias Carrara piirkonnas mägedes ja see on üks levinumaid marmoriliike kodukujunduses.

Töötasapindade Carrara marmor kannab paljusid nimesid, näiteks valge Carrara marmor või bianco Carrara. Carrara marmoril on valge või helehall taust, millel on sulghallid sooned. Kaks plaati ei näe kunagi välja ühesugused, kuna mõnel on dramaatilisem veen kui teistel. See tähendab, et Carrara marmori tööpinna valimisel on oluline hankida marmor samast plaadist.

Carrara marmor on välimuselt sarnane kallile Calacatta marmorile ja Calacatta kuldmarmorile, kuid Carrara marmor on üks kõige odavamaid valge marmori sorte. Sellegipoolest tõstab luksuslike Carrara marmorist tööpindade välimus iga köögi või vannitoa stiili.

Hooliv

Carrara Marble Countertops

Kiire köögi või vannitoa tööpinnad võivad vastu pidada, kuid ettevaatlikult võivad teie Carrara marmorist töötasapinnad olla imeilusad aastaid.

Hoida tihendusvahendiga

Veenduge, et te tihendate oma marmorist tööpinnad regulaarselt või vähemalt kord aastas. Hermeetikut pole keeruline peale kanda. Esiteks veenduge, et töölaud on puhas ja kuiv. Järgmisena kandke pehme lapiga läbitungiv hermeetik. Laske tööpinnal enne kasutamist kuivada.

Hoia see puhas

Kõige tähtsam on hoida tööpinnad puhtad asjadest, mis neid söövitavad või määrivad. Pühkige lette iga päev, veendumaks, et need on kuivad ja puhtad. Ärge kasutage regulaarselt abrasiivseid puhastusvahendeid.

Tegelege plekkide ja söövitustega

Kui teie tööpinnad on söövitatud või määrdunud, kasutage nende märkide eemaldamiseks agressiivsemat ja spetsiaalset puhastusvahendit. Kui olete oma võimete piires tugevama puhastusvahendiga puhastanud, peate puhastatud ala uuesti sulgema. Lihvitud Carrara marmorist tööpinnad peidavad rohkem puudusi kui poleeritud marmor.

Vältige tugevaid kemikaale

Ärge kasutage tugevatoimelisi puhastusvahendeid, mis sisaldavad hapet ega lase happelistel ainetel nagu sidrunimahl või äädikas lettidele sattuda. Need ained söövitavad kiiresti tööpinna pinna ja rikuvad või tuhmuvad viimistluse.

Vältida kahjustusi

Vältige aktiivselt oma tööpindade kahjustamist, kasutades nugadega töötamisel alati lõikelaudu. Kasutage kuumade kööginõude jaoks ka plaate või keeduplaate. Marmor on vastuvõtlik kriimustustele ja kuumakahjustustele, seega on kahjustuste vältimine ülioluline. Purunemine ja lõhenemine on levinud ka marmorist tööpindadel. Olge Carrara töölaudade ümber raskete esemete käsitsemisel ettevaatlik ja kasutage võimalusel ennetavaid meetmeid.

Õppige elama puudustega

Carrara marmoril tekivad aja jooksul puudused, kuid see on osa üldisest patinast, mis võib olla omal moel atraktiivne. Õppige seda patinat hindama, nõustudes, et tööpindade kulumine on osa hästi kasutatud ja armastatud köögist.

Carrara marmorist tööpinna kujundused

Marmor on luksuslik lisand igasse kodu tuppa. Carrara marmor on köögis populaarne lisand, kuid ka Carrara marmorist vannitoa tööpinnad on ilusad. Oleme koondanud mõned vapustavad pildid, et saaksite inspiratsiooni koguda.

Carrara marmorist köögitasapinnad ja dekoratiivne backsplash

Carrara marble kitchen countertops and decorative backsplashStyle Me Pretty

Carrara marmorist tööpinnad on ajatu valik, kuid võivad ka värske ja kaasaegse välja näha. Need omanikud on kombineerinud marmorist lettide ja valgete kappide klassikalise välimuse nende vapustavate mosaiikplaatidega. Need plaadid ja tööpinnad sobivad hästi sooja tekstuuriga sisekujundusega, nagu aknaruloo ja puitpõrandad.

Carrara valgest marmorist töötasapinnad maalähedaste toonidega

Carrara white marble countertops with earthy tonesFarrow

Nende keskmise tooniga roheliste kappide kontrast Carrara marmorist valge tööpinnaga on silmatorkav. Disainer on lisanud maalähedasi elemente, sealhulgas kootud lambid ja korv, et tasakaalustada lettide ja backsplashi sujuvust.

Marmorist backsplash koos Carrara marmorist tööpindadega

A marble backsplash with Carrara marble countertopsKöök

Pidev marmorplaat on populaarne ka tagasilöögivõimalusena. Selle backsplashi lihtne ja tagasihoidlik välimus täiendab selle köögi tasast ja kaasaegset kapi stiili.

Valgest Carrara marmorist tööpinnad

White Carrara marble countertopsBriti standard

Andke oma köögile vaikne rafineeritus, ühendades valge marmori ja tumesinised kapid. Selle välimuse võti on avatuse ja avaruse tunne. Valged avatud riiulid segunevad valgete seinte ja marmorist tööpindadega, luues harmoonilise värviloo.

Carrara marmor luksuslikku vannituppa

Carrara marble for a luxurious bathroomTori Rubinsoni interjöörid

Selles vannitoas kasutab disainer Carrara marmori segu kõigil saadaolevatel pindadel, andes sellele küllusliku, kuid lihtsa välimuse. Varuaktsentidena kasutatakse kuldseid valgusteid, mis on disaini särav element.

Moodsa köögikujundusega marmorist letid

Marble counters in a modern kitchen designBella Vie Interjöörid

Sellel köögil on kaasaegne ja klanitud disain, lamedate esikutega kapid ja nahktõmbed. Pehme hall värv kajastab marmori sooni ja annab kontrasti valgele metrooplaadile.

Carrara marmorist laminaadist tööpinnad

Carrara marble laminate countertopsSarah Jane'i interjöörid

Carrara marmor võib mõne jaoks olla hinnaklassist väljas, kuid võite kaaluda laminaadi võimalust. See köök on pärit blogija / disaineri Sarah Jane Christy poolt. Ta otsustas kasutada laminaadist töötasapinnal paksu laminaatmarmorit, millel on poolkuu serv. See valik tähendab, et puudub paljastatud toores serv, mis loob autentsema marmori välimuse.

Carrara marmor ajaloolisest inspireeritud vannitoas

Carrara marble in a historic inspired bathroomMax Rollit

See vannituba on moodsa-traditsioonilise stiilis kohtumispaik vana ja uue vahel. Majaomanikud on kombineerinud elegantsed ja kohandatud peeglid uhke edevusega. Tumedast mahagonist vannipõhja ja valge Carrara topi koosmõju on efektne.

Carrara marmorist köögivalamu

Everything and the kitchen sinkdeVOL köögid

Peale marmori kasutamise leti jaoks tõstavad marmorist valamud köögi ilmet. Valamu juurde viivad tööpinna äravoolutorud on nii praktilised kui ka elegantsed.

Kaasaegse disainiga valge Carrara marmor

White Carrara marble in contemporary designÜks Kings Lane

Valge marmor sobib paljude majakujundusstiilidega: kaasaegne, traditsiooniline ja talumaja. See näeb ilus välja ka puhta ja õhulise kaasaegse stiiliga. Kootud rippvalgustid ja baaripukid toovad elegantsesse disaini mugavat soojust.

Klassikaline valge Carrara marmoriga talumaja

Classic farmhouse with white Carrara marbledeVOL köögid

Üks marmorist tööpindade eeliseid on nende ajatu iseloom. Need näevad suurepärased välja paljudes erinevates stiilides, sealhulgas selles traditsioonilises köögis. Kontrast elegantsete tööpindade ja lihtsate shaker-kappide vahel on silmatorkav.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook