Kas peaksite kasutama eelviimistletud lehtpuidust põrandakatet?

Should You Use Prefinished Hardwood Flooring?

Puitpõrandad on saadaval viimistletud ja viimistlemata variantidena. Viimistletud lehtpuit on tarnimisel paigaldamiseks valmis. Puitlauad on tehases rakendatud viimistlusega.

Viimistlemata lehtpuit vajab aga kohapealset viimistlemist, sealhulgas lihvimist, peitsimist või viimistlemist. Eelviimistletud ja viimistlemata lehtpuidust põrandakatete valimine sõltub teie projekti nõuetest. Samuti peaksite arvestama oma kasutusvajaduste ja isiklike eelistustega.

Should You Use Prefinished Hardwood Flooring?

Eeltöödeldud lehtpuidust põrandate plussid ja miinused

Plussid:

Mugavus: eelviimistletud lehtpuidust põrandad on tehases viimistletud ja pitseeritud, säästes kohapeal viimistlemiseks kuluvat aega. Eelviimistlus võimaldab kiiremat paigaldust ja vähendab viimistlusmaterjalide kuivamise ootamise ebamugavusi. Vastupidavus: tehases rakendatud viimistlusmaterjalid läbivad range protsessi, et tagada suurepärane vastupidavus ja kulumiskindlus. Mitmed viimistluskihid, sealhulgas UV-kiirgusega kõvendatud polüuretaan või alumiiniumoksiid, suurendavad põranda vastupidavust kriimustustele ja plekkidele. Samuti vähendab see igapäevast kulumist. Konsistents: Eelviimistletud põrandad läbivad kontrollitud tehase viimistlusprotsessi, et tagada ühtlane välimus. Need pakuvad ühtlast värvi, sära ja viimistlust kogu põranda ulatuses. Vähendatud lõhna ja lenduvate orgaaniliste ühendite heitkogused: kohapealne viimistlus eraldab ebameeldivat lõhna ja lenduvaid orgaanilisi ühendeid (LOÜ), mis rikub teie kodu õhukvaliteeti. Puitpõrandate viimistlemine kontrollitud tehasekeskkonnas toob kaasa madalama LOÜ taseme. Vahetu kasutamine: pole vaja oodata viimistluse kõvenemist, mis võimaldab kiiret hõivatust ja vähendab seisakuid.

Miinused:

Piiratud kohandamine: eelviimistletud lehtpuidust põrandad pakuvad piiratud kohandamisvabadust võrreldes kohapealse viimistlemisega. Teil on vähem paindlikkust konkreetse värvi või viimistluse saavutamiseks. Vähem parandatavus: Mõlkide ja kriimustuste parandamine eelviimistletud puitpõrandatel on keerulisem kui lõpetamata põrandatel. Võimalik, et peate välja vahetama terved lauad või põrandaosad, muutes selle kulukaks ja aeganõudvaks. Nähtavad õmblused/kaldnurgad: paigaldamine hõlmab täpi ja soone süsteemide kasutamist, mille tulemuseks on nähtavad õmblused laudade vahel. Suurtel avatud aladel on õmblused paremini märgatavad. Kõrgemad kulud: eelviimistletud lehtpuidust põrandate esialgne maksumus on kõrgem kui viimistlemata põrandate oma. Kõrgemale hinnale aitavad kaasa tehaseviimistluse lisakulu ja mugavus.

Millal valida eelviimistletud lehtpuidust põrandakate

On stsenaariume, kus eelviimistletud lehtpuidust põrandakate on parem kui kohapealne viimistlus.

Ajapiirangud: eelviimistletud lehtpuidust põrandakate sobib kõige paremini tiheda ajakava jaoks. See säästab ooteaega, kuna ei vaja kohapeal viimistlemist. Minimaalne häire: eelviimistletud põrandate paigaldamine ei nõua ajutist ümberpaigutamist. Protsess eraldab ka vähem tolmu, lõhnu ja suitsu, mistõttu on see ideaalne allergilistele majaomanikele. Garantiid: Tootjad pakuvad sageli garantiid eelviimistletud lehtpuidust põrandatele. See annab koduomanikele meelerahu ja kindluse toote vastupidavuse kohta. Piiratud kohandamine: lehtpuidust põrandakatete piiratud kohandamine muudab protsessi arusaadavamaks. Kohapealse viimistluse korral peate valima saadaolevate peitsi- ja viimistlusvalikute vahel.

Eelviimistletud lehtpuidust põrandakate vs

Töödeldud lehtpuit, laboris loodud puit, koosneb puidukihtidest, mis on ühendatud kuumuse ja rõhu all. Selle pealiskihis on naturaalne lehtpuidust spoon, samas kui põhikihid on vineerist või kõrgtihedast puitkiudplaadist (HDF).

Eelviimistletud puit läbib enne paigaldamist tehase pinnatöötluse. Erinevalt töödeldud lehtpuidust koosneb see ühest kihist täispuidust üle plangu.

Nõuetekohase hoolduse korral pakub tahke eelviimistletud lehtpuit suuremat vastupidavust ja pikaealisust. Kuid see on niiskuse ja temperatuurimuutuste suhtes tundlikum, põhjustades paisumist ja kokkutõmbumist.

Töödeldud lehtpuul on suurem stabiilsus ja vastupidavus. Selle kihiline konstruktsioon vähendab kõverdumist ja tassimist, mis sobib ideaalselt kõrge õhuniiskuse või madalama kvaliteediga seadete jaoks.

Eelviimistletud lehtpuu viimistlus

Viimistletud lehtpuidust põrandakate pakub laia valikut viimistlusmaterjale, et suurendada puidu välimust ja vastupidavust. Siin on populaarsed eelviimistletud lehtpuidust viimistlusmaterjalid:

1. Polüuretaan

Polüuretaanviimistlus pakub läbipaistvat, läikivat või poolläikivat kaitsekihti, mis võimendab puidu ilu. Neid viimistlusi on erineva läikega, alates kõrgläikelisest kuni satiinini.

2. Alumiiniumoksiid

Alumiiniumoksiidi viimistlusmaterjalid sisaldavad puidu ülemises kihis väikseid alumiiniumoksiidi osakesi. Seda tüüpi viimistlusel on erakordne vastupidavus kriimustuste ja mõlkide vastu. See on ideaalne valik tiheda liiklusega piirkondadesse.

3. Õlipõhised viimistlused

Õlipõhised viimistlused lisavad lehtpuidust põrandatele rikkalikku ja loomulikku esteetikat. Need tungivad läbi puidu, rõhutades selle pindu ja värvi, pakkudes samal ajal kaitsekihti. Regulaarne hooldus, näiteks perioodiline õli või vaha pealekandmine, säilitab põranda optimaalse välimuse.

4. Veepõhised viimistlused

Veepõhised viimistlused on populaarsed madala VOC (lenduvate orgaaniliste ühendite) sisalduse ja kiire kuivamisaja tõttu. Need annavad läbipaistva kaitsekihi, mis suurendab puidu loomulikku värvi ilma selle välimust muutmata. Veepõhiseid viimistlusi on saadaval erineva läikega, alates matist kuni kõrgläikega.

5. UV-kõvastuv viimistlus

UV-kiirgusega kõvendatud viimistlusmaterjalid kantakse eelnevalt viimistletud lehtpuidust põrandatele ja kuivatatakse ultraviolettvalgusega. See protsess tagab suurepärase vastupidavuse, kiire kuivamisaja ja minimaalse VOC heitkoguse.

Peamised kaalutlused enne viimistletud lehtpuupõrandate valimist

Esteetika ja disaini paindlikkus

Viimistletud lehtpuidust põrandakate pakub erinevaid värve, viimistlusi ja tekstuure. See on valmistatud kontrollitud tehasekeskkonnas, et saavutada ühtlane välimus.

Viimistlemata lehtpuupõrandate valimine võimaldab teil luua isikupärase ja eristuva välimuse. Kohapealne viimistlus võimaldab paremini kontrollida puidu peitsivärvi, läiketaset ja välimust.

Viimistlemata lehtpuidust põrandakate pakub erinevalt oma analoogist suuremat disaini paindlikkust. Viimistlusprotsessi saab kohandada vastavalt konkreetsetele eelistustele.

Paigaldamise mugavus

Viimistletud lehtpuidust põrandakatete paigaldamine on lihtsam, kuna see saabub lihvitult ja tihendatult. Tehase viimistlus säästab aega, vähendab segadust ja kõrvaldab viimistlusprotseduuridega kaasnevad lõhnad. Selle tulemuseks on kiire paigaldamine, mis võimaldab ruumi kohe ära kasutada.

Viimistlemata lehtpuidust põrandakate nõuab kohapealset viimistlemist. Pärast paigaldamist tuleb lehtpuit läbida lihvimise, peitsimise ja laudade viimistlemise. See keerukas ja aeganõudev protsess vabastab suitsu ja tolmu. Viimistlused kuivavad mitu päeva.

Remondi mugavus

Viimistletud lehtpuidust põrandakate pakub remondil suuremat mugavust. Kahjustatud sektsioone saab asendada või parandada, ilma et see mõjutaks kogu põrandat.

Eelviimistletud lehtpuidul on vastupidavam viimistlus, mis suurendab selle vastupidavust kriimustustele, plekkidele ja kulumisele. Väiksemaid kriimustusi või kulumist saate parandada poleerimise ja uue pealislakiga.

Viimistlemata lehtpuidust põrandakatete parandamine võib olla töömahukam ja aeganõudvam. Kuna viimistlusprotsess toimub kohapeal, võib remont hõlmata kahjustatud ala lihvimist ja viimistlemist.

Täpse värvi ja viimistluse sobitamine remondi ajal võib olla keeruline. See võib isegi nõuda kogu ruumi viimistlemist, et säilitada ühtlane välimus.

Kulude võrdlus lõpetamata lehtpuuga

Eelviimistletud lehtpuit on tehase töötlemise tõttu kallim kui viimistlemata lehtpuit. Eelviimistletud lehtpuit ei nõua aga kohapealseid viimistluskulusid.

Paigaldamisel, sealhulgas lihvimisel ja viimistlemisel, on oluline arvestada aja ja töökuluga. Need pikendavad projekti ajakava ja maksumust. Eelviimistletud lehtpuit on koheseks paigaldamiseks valmis, säästes nii aega kui ka tööjõudu.

Viimistlemata lehtpuit vajab täiendavaid viimistlusmaterjale, nagu peitsid, tihendid ja viimistlusvahendid. Eeltöödeldud lehtpuidu puhul pole need vajalikud.

Ühilduvus aluspõrandaga

Aluspõranda tüüp määrab sobiva puitpõranda tüübi. Üldiselt sobivad nii eelviimistletud kui ka viimistlemata puitpõrandad erinevate aluspõrandatüüpidega. Ühilduvus sõltub paigaldusviisist ja aluspõranda seisukorrast.

Tagada vineerist aluspõranda struktuurne tugevus, tasasus ja niiskusvabad tingimused. Betoonist aluspõrandate puhul valige niiskustõkkega eelviimistletud lehtpuit. Viimistletud ja viimistlemata lehtpuit sobivad paigaldamiseks olemasolevale lehtpuidust aluspõrandale.

Olemasoleva aluspõranda seisukorra hindamine on ülioluline. See peaks olema tasane, struktuurselt usaldusväärne ja niiskusprobleemideta. Kui paigaldate üle talade, peab põrandakate olema vähemalt 18 mm paksune.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook