Kuidas elutoa toole õigesti valida ja kasutada

How To Properly Choose And Use The Living Room Chairs

Elutoa sisustamisel on üheks suurimaks ja olulisemaks väljakutseks otsustada, millist istmetüüpi kasutada. Kas osta diivan, suur sektsioon, kaks diivanit, diivan ja kaks tooli või hunnik tugitoole? Võib-olla sobiksid ka mõned tumbad ja pufid kenasti. Valikus on palju võimalikke mööblipaigutusi. Toolid on keerulised, sest nendega on natuke raske töötada. Lisaks, kuna valida on nii paljude erinevate disainide ja stiilide vahel, pole õige välimuse leidmine kunagi lihtne.

How To Properly Choose And Use The Living Room Chairs

Valige oma elutoa toolid ülejäänud ruumi jaoks valitud stiili järgi. Kaasaegses elutoas võivad stiilsed toolid nagu Eden või Mag lisada sisekujundusele skulptuuri. Nende disainid on lihtsad, kuid ka pisut pilkupüüdvad tänu ootamatutele vormidele. Sõltuvalt sellest, kuidas ülejäänud tuba on sisustatud, võivad need toolid sulanduda või silma paista.

Gervasoni1882 collections for ghost seating

Oluline on, et toolid ja diivan oleksid mugavad. Nii et sellised kollektsioonid nagu Ghost on suurepärased võimalused. Nad on riietatud luksuslikku kangast ning näevad välja ja tunduvad väga hubased ja mugavad. Valige brokaatkangas silmapaistva välimuse saamiseks või lihtsam valge linane versioon puhta ja värske välimuse saamiseks.

ungarohome purple comfortable armchair with ottoman

Sellised tugitoolid nagu see Ungaro Home kollektsioonist sobivad suurepäraselt hubastesse lugemisnurkadesse. Toolide kuju võimaldab mitut mugavat istumisasendit, eriti kui need on ühendatud sobiva tüüri või tumbaga. Mugavuse suurendamiseks lisage rohkem aktsentpatju.

Jo and Jill small armchairs

Sellised disainilahendused nagu Jill võivad teha imelisi aktsenttoole elutoa sisekujunduseks, mis näevad ja tunduvad kutsuvad. Tegelikult on disain piisavalt mitmekülgne ja lihtne, et näha ilus välja ka muudes seadetes, näiteks magamistoas või kodukontoris.

Patchwork Jacquard Armchair

Elutoa tool võib olla selle ruumi värviallikas. Tegelikult võivad toolid üldiselt seda rolli täita mitmel stiilsel viisil. Võimalusi on palju. Üks võimalus on valida selle konkreetse ruumi jaoks üks või mitu valitud aktsentvärviga aktsenttooli. Teine idee on kaaluda selliseid tükke nagu Joya tugitool, mis lisavad ruumile rohkem kui värvi.

Low comfortable Ondarretacontract

Ruumi kaunistades proovige mööbel paigutada nii, et optimeerida näost näkku vestlust. Näiteks asetage diivan ja toolid üksteise ette ja kohvilaud nende vahele. See kehtib ka siis, kui kasutate ainult toole, millel pole pildil diivanit ega sektsiooni. Ondaretta pakub teile sel juhul mõnda ainulaadset disainivalikut.

Bai pastel armchair

Üks nende stiilsemaid tükke on Bai tool, mis on saadaval erinevates mudelites ja värvides, sealhulgas ka pööratava alusega versioon. Pöördtoolid elutuppa on praktiline valik, kuigi sageli kipuvad need välja nägema vabamad kui teised mudelid. Need sobivad pingevabasse ja kaasaegsesse ruumi ning neid saab sageli kasutada ka lauatoolidena.

Corner armchair and lighting

Oluline on säilitada mugav vahemaa tooli ja teiste ruumis olevate mööbliesemete vahel. Kohvilaua ja diivani või tooli vaheline kaugus peaks olema kuskil 14–18”.

Beautiful designed chairs for living room

Kahe tooli või tooli ja diivani vaheline kaugus ei tohiks olla suurem kui 10 jalga, kuid mitte vähem kui 3 jalga. Nii saate olla kindel, et loote mugava istekoha, mis sobib ideaalselt vestluseks, jättes kõigile privaatsuse.

Gold frame armchair

Ruumi jagamiseks saate kasutada mööblit. Muidugi on ruumijagajad alati valikuvõimaluseks, kuid toolid ja diivanid võivad olla suurepärane alternatiiv. Seina asendajana on võimalik kasutada ka ruumijagajat, kui soovite, et elutoa toolid saaksid taga mingisuguse tausta ja tunneksid end mugavamalt.

Green armchair design for living room

Elutoa toolid võivad olla ruumi fookuspunktid. Seda rolli saavad täita ka kohvilaud, kamin ja palju muid funktsioone. Kui soovite, et tool eristuks, kaaluge tooli, millel on huvitav värv, mis on kontrastiks ülejäänud kujundusega, huvitav kuju või kaaluge selle paigutamist nurka või muudest istekohtadest veidi eemale.

Low armchairs with a stainless steel frame

Elutoas istumiskohtade korraldamisel veenduge, et asetaksite kõik istmed nii, et jalad oleksid täielikult vaibale või täiesti maha. Vältige võnkuvaid toole ega silmahaigete tekitamist. Seda tuleks enne vaiba mõõtmete valimist arvestada.

Deep grey velvet chairs

Veenduge, et jätate kohvilaua ja toolide vahele piisavalt ruumi, et teie ega teie külalised ei tunneks end ebamugavalt. Samuti pöörake tähelepanu kohvilaua ja toolide või diivani suuruse suhtele. Vältige suuri kontraste ja tagage ühtne ja harmooniline sisustus kõikjal.

Brown leather armchairs

Elutoa toolid on suurepärane alternatiiv, kui toas ei ole piisavalt ruumi diivani jaoks või kui soovite lihtsalt anda ruumile õhulisemat ja avatumat tunnet. Samuti on toolid paremad kui diivanid või sektsioonid, kui soovite pakkuda igale inimesele natuke intiimsust.

sumptuous armchair for living

Veel üks detail, mida oma elutoas mööbli paigutamisel arvestada, on külglaua ja toolide vaheline kaugus. Põhimõtteliselt peavad toolid olema lauale piisavalt lähedal, et ilma pingutuseta joogi maha panna ja kartmata, et kukud selle kogemata ümber.

simple grey pattern armchair

Toolide ja abilaudade vahel on kena suhe. Paljudel juhtudel täiendavad nad üksteist mitmel viisil. Näiteks toolil ja abilaual võivad olla üksteist täiendavad värvid või kujundid. Kumbki neist võib olla ruumi aktsent või isegi fookuspunkt.

White base armchair design

Toolid ja sektsioonid on ka praktilisemad kui diivanid selles mõttes, et need võimaldavad mitut istekonfiguratsiooni ning neid saab mitmel erineval viisil ümber paigutada ja ümber paigutada. Seda tüüpi paindlikkust eelistatakse teatud juhtudel, eriti kui teil on avatud põrandaplaan või paindlik paigutus.

Comfortable velvet grey armchair

Ühendage istekoha paigutus ala vaibaga. Kuid ärge unustage seda, mida me varem mainisime, et asetada toolid vaibale nii, et kõik jalad oleksid või üldse mitte. See kehtib ka diivanite, sektsioonide ja laudade kohta. See on viis ühtse, organiseeritud ja sümmeetrilise välimuse säilitamiseks.

Grey large chairs for living room

Veenduge, et jätate ruumis vähemalt kolm jalga kõndimisruumi. Soovite, et saaksite liikuda ilma mööbliga kokku puutumata või vältida lampide, toolide, abilaudade ja muude asjade ümberlükkamist. Samuti peaksite proovima luua umbes 10–36 tolli pikkune kõnnitee.

High chair for living room in brown leather

Elutoa sisustamisel ja korraldamisel tuleb arvestada ka palju muid detaile. Seintel oleva kunstiteose kõrgus on üks neist. Tavaliselt tuleks kunstiteos asetada silmade kõrgusele, mis tähendab umbes 57 tolli põrandast. Võtke siiski aega, et kaaluda, kuidas ruumi kasutatakse. Kui kõik istuvad alati, saate kunstiteost veidi alla tuua.

Grey velvet low chairs

Samuti on palju kaunistusvigu, mida peaksite vältima. Näiteks proovige hoida sissepääs vaba. See tähendab, et tuleb vältida ebamugavust tekitava mööbli paigutamist sellesse piirkonda. Ärge asetage toole sissepääsule liiga lähedale ega ebamugava nurga alla.

Green chairs that wrapp you for living

Kõigist võimalikest istmepaigutustest, mis hõlmavad diivanit ja aktsenttooli, on kolm populaarseimat. Ümar paigutus loob intiimse õhkkonna. Sel juhul on diivan ja toolid vastamisi ja toolid on pööratud veidi sissepoole. Seda tüüpi paigutus inspireerib vestlust ja tundub väga kutsuv.

Luxury white tufted leather and armchair for living room

Teine populaarne valik on ruudukujuline paigutus, kus diivan ja toolid on üksteisega täisnurga all. Klassikaline versioon sisaldab diivanit ja kahte tooli ning on võimalikud variatsioonid, kasutades rohkem toole, mis ka külgi hõivavad. Keskel on kohvilaud.

High back chairs with a large seat

L-kujulise paigutusega istekohad asuvad ruumi kahel küljel. See on hubane ja juhuslik planeering, mida saab luua nii diivaniga kui ka ilma. Võimalik lisada täiendavaid mööblitükke. Näiteks külglaud võib hõivata ruumi diivani küljel, samal ajal kui teisel pool on tool. Kohvilaud ei ole kohustuslik, kuigi seob asjad kenasti kokku.

Brown leather armchairs for living room with a steel base

Vältige kogu mööbli surumist vastu toa seinu. Tõmmake toolid ja diivan seinast vähemalt 12 tolli kaugusele, et tagada pingevabam ja vähem ametlik õhkkond. Seda disainiideed saab kohandada nii väikeste kui ka avarate elutubade jaoks.

Egg style rattan chair for living

Elutoa või mõne muu ruumi abilauda valides pöörake tähelepanu selle kõrgusele. See ei tohiks olla kõrgem kui tooli käekõrgus ja mitte madalam kui istme kõrgus. Parim on valida nende tükkide hulgast, mõõta see ja seejärel välja mõelda, milline oleks selle jaoks parim üksteist täiendav tükk. Külglaua ideaalne kõrgus on 3” lühem kui tooli käsivars.

White textile pattern chairs for living

Samuti on oluline kõrvallaua kuju ja värv. Näiteks ümara ülaosaga abilaud võiks olla hea valik elutuppa, kus on ümarate istmete ja seljatugedega toolid. Nii tõstab ümmargune ülaosa esile muud sarnased omadused olemasoleval mööblil.

sumptuous tufted armchairs

Kasutage suure ruumi jagamiseks toole. Seda on lihtsam teha selliste tugevate tugitoolidega nagu need. Avatud põrandaplaani korral saate paigutada kaks neist kõrvuti, et luua barjäär istmete ja külgneva söögikoha vahel. Seda saab teha ka diivaniga.

Perfect reading armchair design for living room

Asetage mööbel diagonaalselt, et muuta väike tuba avaramaks. Muidugi ei kehti see kõige kohta ruumis, kuid toa nurka diagonaalselt asetatud tool võib tõesti midagi muuta, isegi kui arvate, et see pole just kõige tõhusam viis selle konkreetse ruumi kasutamiseks.

Floor pouf for extra seating

Kui arvate, et tugitoolid on teie väikese ruumi jaoks liiga mahukad ja vastupidavad või soovite luua vaba ja lõõgastava õhkkonna, kaaluge selle asemel puffide kasutamist. Samuti võivad kott-toolid olla väga värske alternatiiv. Ka neid saab kasutada koos kohvilaua või külglauaga.

Living room black framed chairs

Olge teleri elutuppa paigutamisel ettevaatlik. Kõrgus, millele see asetatakse, on eriti oluline. Teler tuleks asetada 30 tolli ruumi madalaimast istmekõrgusest kõrgemale. Seega pidage seda detaili meeles, kui ostate toole või kui teil on juba istekoha paigutus ja soovite leida teleri jaoks parima koha.

Mid century style with gold accents

Samuti peaksite jälgima ruumi valgustust. Te ei soovi, et laualambid kergesti ümber kukuks või põrandalambid ebamugava nurga alt valgust heidaks. Võtke aega, et proovida ruumis iga istekohta ja välja selgitada, kas valgustus on piisav ja kenasti paigutatud kogu ruumis või mitte.

Large and comfortable leather armchair

Üks suurimaid väljakutseid elutuppa toolide või istekohtade valimisel on leida õige tasakaal välimuse ja mugavuse vahel. Ilmselgelt soovitakse, et mööbel oleks mugav ja täidaks seda funktsiooni, milleks see on mõeldud. Samal ajal peaks see kontekstis hea välja nägema.

Colorful chairs for living room

Proportsioonid on samuti olulised. Väike aktsenttool näeks ruumis kohmakas välja isegi siis, kui sellel on tõeliselt stiilne disain või ilus värv. Mõelge igale detailile seoses kõige muuga ruumis. See on seotud värvide, mõõtmete, kujundite, materjalide ja kõige muuga, mis on seotud nende kujundusega.

Blue pattern armchair

Elutubades eelistatakse mõnikord lamamistoole, sest need on väga mugavad. Kuid mitte kõik paigutused ja stiilid ei mahu piisavalt lamamistooli. Enne ostu sooritamist peate läbi mõtlema kõik üksikasjad. Mõelge, kuhu tool asetatakse ja kuidas see paikneb kõrvallaua, kohvilaua, diivani ja kõige muu suhtes.

Armchair daybed in leather for living room

Lamamistoolid on tavaliselt hea valik lugemisnurkade jaoks. Samamoodi võivad mugavaks ja hubaseks lugemisnurgaks olla huvitavad valikud kott-toolid, armastustoolid ja põrandapadjad.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook