Kuidas valida trepi jaoks parim vaip

How to Pick the Best Carpet for Stairs

Parima trepivaiba valimisel on mõned kaalutlused. Garantii, plekikindlus, materjalid ja paksus varieeruvad olenevalt vaibamargist. Parimad treppide vaibad erinevad ka hinna ja vastupidavuse poolest.

How to Pick the Best Carpet for Stairs

Miks paigaldada vaip trepile?

Vaiba paigaldamisel trepile on oma eelised. Siin on peamised põhjused, miks trepile vaip paigaldada.

Ohutus: Trepivaibad hoiavad lapsi, lemmikloomi ja vanemaid täiskasvanuid libisemise ja kukkumise eest. Need tagavad parema haarde trepist üles ja alla kõndides. Nõrkade liigestega majaomanikud saavad kukkumise tõttu pehmenduse. Esteetika: Enamik trepivaipu on saadaval stiilide ja mustritega, mis sobivad erinevate sisekujundustega. Need kaunistavad teie kodu ja muudavad selle elegantseks. Parem isolatsioon: talvel hoiavad trepivaibad soojust kinni ja soojendavad teie kodu. Samuti pakuvad need paremat polsterdust ja tunnevad end jala all mugavalt.

Mida otsida trepivaibast

Trepivaiba ostmisel tasub arvestada mõne näpunäidetega. Kuigi vastupidavus ja garantiid on olulised, sõltub õige trepivaip teie eelarvest ja vajadustest.

Vaiba materjal

Vaibamaterjale on erinevat tüüpi. Vaiba materjal määrab selle üldise pikaealisuse. Nailon on kõige vastupidavam materjal, samas kui villavaibad on parim looduslik valik.

Enamik majaomanikke valib nailonvaibad, kuna need on odavamad ja hallitusekindlad. Muud tüüpi vaibad, mida soovite kaaluda, on polüester, triexta ja olefiin. Igal vaibamaterjalil on oma plussid ja miinused.

Plekikindlus

Kui teie läheduses on lapsi või lemmikloomi, on kõige parem valida kõige plekikindlam trepivaip. Nailon on kõige määrdumiskindlam vaibamaterjal. See ei lase leketel vaibakiududest läbi pääseda. Võib-olla soovite valida ka tumedama värvi. Tumedamad vaibad sobivad ideaalselt treppidesse, kuna tiheda liiklusega alad hoiavad kinni mustuse ja prahi.

Vaibahunnik

Trepivaibad on erinevat tüüpi vaibahunnikutes. Levinumad on silmusvaiad ja lõigatud vaiad. Silmusvaipadel on lõngad, mis ei ole paljastatud, mistõttu need kestavad kauem. Sel põhjusel sobivad need ideaalselt tiheda liiklusega kohtadesse, näiteks treppidesse.

Vaiba tihedus

Tihedus viitab sellele, kui lähedal on kiudude kiud vaiba põhjas. Kiudude koguarv määrab ka üldise tiheduse. Suurema tihedusega vaibad toimivad surve all paremini. Vaiba tihedusega 5000 või rohkem peaks piisama piirkondades, kus käivad tihedalt läbi.

Garantiid

Tasub võrrelda erinevate trepivaipade kaubamärkide garantiitingimusi. Vaipade garantii peaks tagama kvaliteedi, välimuse ja tekstuuri säilimise. Kõrgekvaliteediliste trepivaipade tootjad võivad pakkuda piiratud eluaegset garantiid.

See peaks hõlmama ka selliseid probleeme nagu ebatavaline kulumine ja määrdumiskindlus. Mõned kaubamärgid ei pruugi katta treppidele paigaldatud vaipu. Kontrollige, kas garantii jääb kehtima ka pärast vaiba paigaldamist tiheda liiklusega kohta.

Parimad treppide vaibabrändid

1. Anderson Tuftex

Anderson Tuftexi trepivaipadel on usaldusväärne garantii. Bränd müüb ka lemmikloomakindlaid vaipu. Sellel on vastupidavad vaibad erinevates hinnapunktides. Nailonkiust vaibad on tihedalt kootud, et taluda suurt jalaliiklust.

Tuftex kasutab 6,6 nailoni, mis sobib kõikidele treppide tüüpidele. Valikus on palju kujundusstiile ja värve. Saate valida neutraalsete värvide hulgast, mis sobivad kõigi sisekujundustega.

Anderson Tuftexi vaibad on tuntud ka oma soojustakistuse poolest. Nad hoiavad siseruumide sooja õhku palju kauem. Selle kaubamärgi vaibad taluvad lemmikloomade karvu ja on pleekimiskindlad.

2. Mohawk põrandakate

Mohawki vaip SmartStrand sobib ideaalselt treppideks. Mohawk väidab, et tema vaibad kestavad kolm korda kauem kui teiste kaubamärkide nailonist. SmartStrand vaipu on lihtne puhastada, need on lõhnakindlad ja neil on sisseehitatud plekikaitse.

Need sobivad ka lemmikloomadega majaomanikele. Vaiba kiud on valmistatud maisisuhkrust, muutes need keskkonnasõbralikuks. SmartStrand on varustatud kogu lemmikloomakaitsega

Garantii tagab plekikindluse lekete eest. Sõltuvalt stiilist maksavad Mohawki vaibad 1,50–8,00 dollarit ruutjalga kohta. Nende kindel vastupidavus plekkidele muudab need treppide jaoks vääriliseks valikuks.

3. Newton

Newton kasutab oma põrandalahenduste müümiseks valitud sõltumatuid jaemüüjaid. Selle vaibad on madala VOC-sertifikaadiga ja valikus on üle 150 sordi. Neil on ka CRI Green Label Plus sertifikaat. Mõned vaibatüübid on lõigatud ja silmustega, silmustega, friisiga, kootud ja taftingvaibad.

Enamik Newtoni vaipu on valmistatud lahusvärviga polüestrist. Materjal on pleekimisele ja plekkidele vastupidav. Newtoni vaibad on saadaval konkurentsivõimeliste hindadega. Need maksavad 2,00–3,75 dollarit ruutjalga kohta.

Lahusvärviga polüestervaibad sobivad treppidele, kuna neil on tihe kiud. Kuigi bränd pakub odavaid vaipade valikuid, ei tee see kvaliteedis järeleandmisi.

4. Lähedusveskid

Proximity Mills müüb erinevaid vaipu ja vaibaplaate. Igas vaibakollektsioonis on umbes 5-10 erinevat stiili. Teie sisekujundusega sulanduvat trepivaipa on lihtne leida.

Nagu Newton, on kõik selle vaibad madala VOC sertifikaadiga. Vaipade vastupidavuse tagamiseks kasutab Proximity Mills 6,6 nailoni. Materjal tundub jala all pehme ja pärast pidevat kokkusurumist põrkab tagasi. Proximity Millsi vaibad on plekikindlad.

Saate valida kuhjaga, mustriga, silmustega, lõigatud ja silmustega, elamu- või kaubandusliku vaibatüübi. Bränd müüb ka lahusvärviga polüestervaipu, mis on pleekimiskindlamad. Proximity Millsi vaibad maksavad olenevalt jaemüüjast ja tüübist 3,00–8,00 dollarit ruutjala kohta.

Seinast seina vaibad vs trepijooksjad

Kui teil on lehtpuidust põrandad, aitab vaibajooks ruumi sisustada. Trepijookse on lihtsam paigaldada, samas kui seinast seina vaibad nõuavad professionaalset paigaldamist. Luksuslikud vaibajooksud on odavamad, kui teil on kitsas eelarve.

Need lisavad ka värvi ja ühtlustavad teie kodu sisekujundust. Seinast seina vaibad summutavad paremini müra ja loovad sooja ja hubase tunde. Need on saadaval ka paljudes kiududes, sealhulgas nailonist, villast, polüestrist ja polüpropüleenist.

Korduma kippuvad küsimused (KKK) KKK

Mis värvi vaip peidab mustuse kõige paremini?

Tumepruun on mustuse peitmiseks üks parimaid vaibavärve. See peidab mustuse ja pulbri paremini kui heledam pruun. Maatoonid on seda väärt, kui soovite tõrksamaid plekke ja mustust peites säravat värvi.

Milline vaiba tihedus on treppide jaoks parim?

Vaibast, mille minimaalne tihedus on 6 naela, peaks piisama. Samuti peaksite kaaluma maksimaalse paksusega 7,16 tolli vaiba paigaldamist.

Milline vaibahunnik sobib kõige paremini tiheda liiklusega piirkondadesse?

Madala hunnikuga vaibad sobivad ideaalselt tiheda liiklusega kohtadesse. Neid saab valmistada igat tüüpi kiududest. Sellel peaks olema suur tihedus, kui soovite mustuse ja prahi varjavat.

Suure liiklusega piirkondadesse sobiva trepivaiba valimine on turvaline. Saadaval on palju valikuid, mis pakuvad mugavuse ja vastupidavuse segu. Elamute trepivaibad on samuti erineva stiiliga, mistõttu on neid lihtne teie sisekujundusega täiendada.

Kui otsite suure tihedusega vaipa, valige villa asemel sünteetiline variant. Lisaks kontrollige, kas tootja määrab, kas vaip sobib kõige paremini tiheda liiklusega aladele.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook