Steampunk stiil ja kuidas saada oma kodu välimus

Steampunk Style and How to Get the Look in Your Home

Steampunk stiil on ainulaadne alamžanr, mis on segu viktoriaanlikust stiilist, tööstusdisainist ja ulmekirjandusest. Kombineerides nii ajaloolist kui ka moodsat-futuristlikku esteetikat, on steampunk stiilis erinevaid värve, tekstuure ja kujundeid, et saada oma välimus.

Steampunk Style and How to Get the Look in Your Home

Steampunk stiilis levinud elemendid on nahk, samet, messing, puit ja raud. Steampunki entusiastid segavad neid materjale käsitöödisainidesse, mis meenutavad vintage moodi ja retrofuturistlikku tehnoloogiat.

Nad ühendavad need stiilid kaunistusega, mis näitab keerulist mehaanilist viimistlust. Selle stiili arenedes sunnib see nii entusiaste kui ka amatööre looma disainilahendusi, kus tulevik ja minevik sulanduvad kokku, et luua vapustav stiil.

Steampunk stiili arendamine

Ehkki aurupunki stiili juured ulatuvad 19. sajandisse, töötas termini “steampunk” välja kirjanik KW Jeter 1987. aastal. Ta kasutas seda terminit auru jõul töötava ulmemaailma kirjeldamiseks, kus silmapaistvad kellamehhanismid. Steampunki kujutav kunst ja mood hakkasid kujunema 1990. aastatel, kui kunstnikud ja disainerid hakkasid oma töödes kasutama aurupunki funktsioone. Nende hulka kuulusid viktoriaanlik mood, futuristlikud motiivid ja tööstuslikud masinaosad.

Steampunk stiili välimus on kombinatsioon viktoriaanlikest stiilidest, nagu gooti ja tööstusdisain. Aurupunki välimus areneb ja muutub, kuna entusiasm stiili vastu aina laieneb. Näete steampunki mõjusid sisekujundusele, televisioonile, videomängudele ja muusikale. Aurupungi stiili väljakasvu on praktiseeritud kõikjal maailmas, eriti Jaapani kultuuris, kus Jaapani anime ja steampunki vahel on tihe seos. Kuigi aurupunk jääb oma keskmeks stiiliks, mis tähistab Victoriannat ja aurujõulist tehnoloogiat, on see dünaamiline, kujutlusvõimeline stiil, mis areneb edasi, kui uued entusiastid selle omaks võtavad.

Steampunk stiilis sisekujunduselemendid

Steampunk stiilis sisekujundus on ainulaadne kombinatsioon viktoriaanlikust elegantsist, maalähedasest tööstuslikust stiilist ja fantaasiarikastest futuristlikest elementidest. Entusiastid ühendavad need elemendid kokku, et luua visuaalselt ainulaadseid ja tekstureeritud ruume. Siin on mõned steampunk stiili põhikomponendid, mida saate kasutada oma kodus ainulaadse ilme loomiseks.

Viktoriaanlik stiil

Victorian Style - steamp punk design

Steampunki juured on viktoriaanliku ajastu stiilis, mistõttu on steampunki välimuse rakendamisel kasulik tugineda viktoriaanliku sisekujunduse värvidele, tekstuuridele ja stiilile.

Victoria-aegne sisekujundus oli tuntud rikkalike värvide, dekoratiivsete detailide ja mustrite ning luksuslike materjalide kasutamise poolest. Victoria ajastul silmapaistvalt kasutatud värvid olid rubiinpunane, Burgundia, tumeroheline, tumesinine ja pruun.

Viktoriaanlik mööbel valmistati tumedast puidust ja oli tugevalt kaunistatud ümarate padjastiilidega. Viktoriaanlased olid tuntud oma dekoratiivsete tapeetide ja põrandaplaatide väljapaneku poolest, mis võistlesid raskete eesriiete ja ehitud pildiseadetega. Need ja muud dekoratiivsed elemendid, nagu vitraažaknad ja reljeefsed laeplaadid, mis annavad steampunk-ruumide kujundusele värvi ja tekstuuri.

Tööstuslik esteetika

Exposed bricks steampunk decor

Viktoriaanlik ja tööstuslik ajastu eksisteerisid samaaegselt, seega pole nende ajastute ühendamine ebatavaline. Steampunk stiilis ainulaadne on see, et see näitab tööstusajastu seadmeid ja tehnoloogiat siseruumides. Aurupunki interjöörides kuvatakse avalikult tööstuslikke materjale, nagu messing, vask, telliskivi ja ilmastikuga puit, et tõsta esile arhitektuurilisi elemente ja kaunistusi. Tööstuslikud mehhanismid, nagu torud, hammasrattad ja needid, on steampunk stiilis veel üks populaarne funktsioon. Steampunki disainerid kasutavad neid esemeid ja materjale mööblis, inventaris ja dekoratiivelementides.

Vintage ja antiikmööbel

Leather armchair masculine room

Steampunk stiilis kasutatakse paljusid stiiliperioode, mistõttu on kasulik otsida mööblit ja sisustust vintage- ja antiigipoodidest. Otsige luksuslike kangaste ja katetega, nagu samet ja nahk, pehmet ja mugavat mööblit. Enamik steampunk-stiilis sobivaid tükke on kulunud ja kulunud.

Kellamehhanismi tarvikud

Gear looks wall clocks1

Kellad on steampunki stiili lahutamatud osad, seda nii ajas rändamise kui ka tööstuslike mehhanismide tõttu. Kasutage suuri ja ehitud seinakellasid, taskukellasid ja muid ajamõõtmisseadmeid, et luua fookuspunkte ja dekoratiivseid elemente seintele ning kaunistusi raamaturiiulitele ja riiulitele.

Valgustus

Atique-style lamps

Valgustus on steampunki disainis ülioluline kihilise tausta loomiseks ja ebatavaliste aurupunki valgustite kuvamiseks. Steampunk valgustites on sageli Edisoni stiilis pirnid, avatud juhtmestik ja tööstuslikele masinatele omane torustik. Atiik-stiilis lambid ja valgustid on muud võimalused steampunk-valgustuse kujundamiseks.

Reisikaunistus

Tuftead leather sofa old map wall decor

Steampunk stiili seostatakse nii aurujõul reisimisega kui ka ajas reisimisega. Reisitarvikud, nagu gloobused, kaardid, kohvrid ja kohvrid, aga ka navigeerimisriistad, nagu kompassid ja sekstandid, lisavad teie aurupunki disainile seiklusliku kihi. Saate eksponeerida nende esemeid seintel või raamatukapi ja riiuli sisekujunduse osana.

Vanaaegsed raamatud ja tarvikud

Old books diplay system

Sirvige vintage- ja antiigipoode, et leida kaunistusi, mida oma aurupunk-kujunduses kuvada. Otsige selliseid esemeid nagu raamatud, vanad pildid, masinad, trofeed, pudelid, kujud, lukud ja võtmed, peeglid, kirjutusmasinad, küünlajalad, vanaaegsed lehvikud ja muu vanaaegne sisustus. Need esemed on kasulikud laua- ja riiulitarvikutena, et anda teie steampunk-kujundusele rohkem iseloomu.

Steampunki näpunäited koduruumide jaoks

Steampunk stiilis kodu loomine on põnev stiilisamm. Saate valida, kas minna oma steampunk-stiiliga "kõik sisse" või lisada lihtsalt mõned elemendid, mis annavad teie kodule aurupunki hõngu.

Steampunk köögid

steampunk kitchen decor

Oma utilitaarse olemuse tõttu on köök ideaalne koht mõne steampunk-stiili funktsiooni rakendamiseks. Vahetage oma sahtli ja kapi nupud ja tõmbed millegi tööstuslikuma vastu. Otsige tööstuslikke võimalusi steampunk materjalidest, nagu messing, vask või raud. Näidake Edisoni pirnide ja torustiku korpusega valgustit. Paigaldage mõned avatud riiulid, et kuvada mõned hästi valitud vintage-dekooritükid. Asendage mõned väikesed köögiseadmed, näiteks kohvimasin või röster, retrostiilis masinaga.

Steampunk elutoad

Furniture your way mixed sofa Steampunk Living Rooms

Elutoad sobivad ideaalselt luksuslike materjalide ja unikaalse sisustuse optimeerimiseks, mis on seotud steampunk-disainiga. Alustage rikkaliku värvipaletiga, sealhulgas mõned valikud, nagu rikkalik punane, pruun, baklažaan, süsi, sügavsinine ja metsaroheline.

Kasutage neid värve polstri, seinakatete, värvide ja kardinate jaoks. Segage diivanite ja toolide jaoks nahast ja sametist vanaaegseid mööblitükke ning ühendage need tööstuslike kohvi- ja abilaudadega. Valige oma pea- ja töövalgustuse tarvikute jaoks tööstuslik ja vanaaegne valgustus. Esitage vanaaegset kujundust kohvilaudadel, abilaudadel, riiulitel ja raamaturiiulitel.

Steampunk magamistoad

Hang Lightbulbs

Magamistoas steampunk-stiili rakendamiseks alustage ruumi peamisest fookuspunktist, voodist. Valige voodiraam, mis näeb välja viktoriaanlik, näiteks rauast või messingist voodi. Või kaaluge tööstuslikku või nahast peatsit. Kasutage rikkaliku värviga voodipesu luksuslikest materjalidest, nagu samet. Riputage seinale steampunk-ekraanid, nagu kaardid, kellad või tööstuslikud mehhanismid. Valige vanaaegne või tööstuslik valgustus, et rõhutada voodi mõlemat külge.

Steampunk vannitoad

Consider A Copper Sink

Alustage steampunk stiili juurutamist vannitoas, paigaldades valamu ja valgustusseadmete jaoks tööstuslikus stiilis seadmed. Valige vintage peegel, millel on kas kaunistatud vintage või maalähedane tööstuslik stiil. Värvige seinad rikkaliku värviga või valige nende värvide heledam versioon, kui teie vannituba on väike või sellel pole aknaid. Looge tualeti taga seinale fookuspunkt vanaaegsete piltide või tööstusdisaini väljapanekuks.

Steampunki söögituba

Steampunk Dining Room

Valige oma söögilauale tööstuslikus stiilis variant, millel on raud ja puit, või vintage ese, millel on kaunistatud jalad ja rikkalikult värviline puitviimistlus. Täiendage lauda kaunistatud kangaga kaetud vintage-stiilis söögitoolide või tööstuslike detailidega toolidega. Riputage Edisoni pirnide ja katmata torudega laua kohale valgusti või valige ehitud vanaaegne lühter. Täiustage oma steampunk stiili, kasutades vintage klaasnõusid ja sööginõusid. Näidake vanaaegseid esemeid puhvetkappidel ja õhtusöökide kesksete esemetena.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook