Kuidas luua kodus hubane talvepuhkus

How to Create a Cozy Winter Retreat at Home

Külmade ilmade lähenedes pole paremat aega muuta oma kodu mõnusaks talviseks puhkepaigaks, mis toidab teie keha ja hinge.

Talvise puhkuse jaoks ruumi loomine võimaldab teil veeta aega rahulikumalt, olenemata sellest, kas soovite veeta rohkem mõtisklevat isiklikku aega või luua tervitatava ruumi perekondlikeks koosviibimisteks.

Mugavatest istumiskohtadest kuni värskete talvelõhnadeni – siseruumides talvekuudeks kodu ettevalmistamine võimaldab teil külmad kuud mugavalt ja rõõmuga vastu võtta.

Ideid oma kodus talvepuhkuse loomiseks

Mõned ettepanekud oma kodu talveks hubaseks muutmiseks on pigem pikaajalised projektid kui lühiajalised eesmärgid. Valige sel aastal elluviimiseks lihtsad lühiajalised ideed. Planeerige pikaajalised projektid edaspidiseks lõpuleviimiseks.

Soe valgustus

How to Create a Cozy Winter Retreat at HomeBK sisekujundus

Talvepäevad on põhjapoolkeral lühikesed. Kunstlik valgustus on talvel vajalik, et nautida oma kodu igal kellaajal. Asendage kõik karmid sisevalgustid soojade tuledega. Soojad tuled ei ole mitte ainult kutsuvamad, vaid tunduvad ka vähem eredad ja seega vähem stimuleerivad teie aju. Soojad tuled võimaldavad teil lõõgastuda, seega on need kodu loomisel hädavajalikud, talvisel puhkusel.

Asetage soojad valgustusvõimalused (nt laua- ja põrandalambid, tuled ja küünlad) piirkondadesse, kus veedate aega ja kus inimesed kogunevad. Kaaluge dimmeri lülitite paigaldamist üla-, välis- ja dekoratiivvalgustitele, et paremini juhtida kõigi siseruumides tehtavate tegevuste valgusvõimsust.

Mugavad tekstiilid

Cozy fur textile

Iga ilm võib olla nauditav, kui teil on soojad katted. Koduruumide mugavaks muutmine hõlmab ruumide varustamist tekkidega, mida saab hetkega välja tõmmata. Kasutage hõlpsaks juurdepääsuks korve või tekiredeleid. Hubaste tekstiilidega kihistamine tähendab ka mööbli kaunistamist plüüspatjadega ja toa kihistamist plüüsist vaipadega. Valige kangad nagu vill, kunstkarusnahk, samet ja fliis, et pakkuda ka mõnusat, kuid samas käegakatsutavat kogemust.

Kamin või puupliit

Fireplace mantel wreath and decor for christmas

Kaminad või puupliidid pakuvad käegakatsutavat soojust, mis muudab need ideaalseks fookuspunktiks kogunemis- või lõõgastumisruumides. Enne tulekahjuhooaja algust veenduge, et teie korstnal või ahjutorus ei oleks prahti. Tooge küttepuid ja virna, et see jääks kuiv ja puhas. Kasutage kaminaid ja puupliite täiel määral, kasutades neid kogu hooaja vältel.

Kui sul ei ole kaminat või puupliiti, saad sarnase välimuse saavutada elektrikamina või puuküttega ahjuga. Samamoodi saate ruumi küttekehaga hõlpsalt soojendada. Ainuüksi see muudab ruumi kutsuvamaks ja mugavamaks.

Kuumade jookide jaam

Hot Beverage StationDura kõrgeim kabinet

Kuumade jookide jaam õunasiidri, kuuma kakao, tee või kohvi valmistamiseks ei pea olema üksikasjalik. See nõuab lihtsalt planeerimist, hoolikat varustamist ja määratud ruumi. Varustage jaama elektriline kuumaveeboiler, kohvimasin, kuumade joogisegude pakid, lusikad ja kruusid. Lisage väikesed suupisted, siirupid jookide kohandamiseks ning vahukommid ja piparmündipulgad kuuma kakao kaunistamiseks, kui soovite tõesti ennast ja oma külalisi hellitada.

Talvine sisustus

Window frame decorated for christmas

Lisage oma talvistele puhkealadele talviseid kaunistusi, nagu lumehelbed, pärjad ja igihaljad oksad. Kuigi puhkuseteemaline talvine sisustus on populaarne, püsivad üldisemad talvevalikud kogu hooaja. Talvekaunistused võivad ulatuda teie kodu igasse piirkonda. Tooge välja oma talveteemalised nõud, köögikruusid ja flanelllinad, et voodid soojad hoida.

Kaaluge tõelise või tehistalvehaljastuse lisamist trepikodadesse, laudadesse, akende kohale ja mantlite äärde. Kasutage küpressist, seedripuust, kuusest või männist valmistatud vanikuid või pärgi. Sellised liigid nagu seeder, mänd ja küpress kestavad kõige kauem ja kuivavad hästi.

Mängude korvid ning filmide ja muusika loend

Baskets of Games and List of Movies and MusicTimothy Godbold, Ltd

Varuge oma talviseks puhkuseks korvid asjadega, mida teie pere saab koos nautida. Tooge välja mängud ja mõistatused, mis on nostalgilised või hooajalised. Asetage need kogunemisalade lähedusse, et saaksite kõik koos valida lõbusa tegevuse. Koostage nimekiri filmidest ja muusikast, mis kõigile meeldivad, ja hoidke seda kuskil kättesaadavas kohas. Nii on pere lemmikud ja hooajalised valikud teie jaoks esikohal, kui on surve valida kõigile meeldiv variant.

Soojendage oma interjööri värvipaletti

Warm Up Your Interior Color PalatteJohn Lewis ja partnerid

Kaaluge mõne sooja värvi lisamist oma siseruumide värviskeemi, et muuta see kutsuvamaks. Mõned populaarsed võimalused oma värvipaleti soojendamiseks on põletatud sienna, ooker, šokolaadised pruunid ja terrakota. Teise võimalusena valige rahustavad toonid, mis on tumedamad ja jahedamad, näiteks sügavhall ja sinine. Kasutage neid värve muudetavate esemete puhul, nagu näiteks padjad, tekid ja seinakunstid. Võite minna ka sammu kaugemale ja värvida ruumi või aktsendiseina nendes soojades hooajalistes toonides.

Talvised lõhnad

Winter Scents

Soojad talvelõhnad saab meelte rõõmustamiseks kogu kodus kihiti kanda. Üks lihtsamaid viise hooajalõhnade oma koju kaasamiseks on kasutada lõhnaküünlaid või difuusoreid. Otsige hooajalise atmosfääri loomiseks selliseid lõhnu nagu mänd, seeder, kaneel, vanill, vürtsikas õun, piparmünt, nelk ja apelsin.

Kaaluge popurrii keetmist pliidil ja pühadeaegset küpsetamist, et luua loomulikumaid viise oma kodule lõhnade lisamiseks. Kui sees on eksponeeritud looduslikud igihaljastest pärjad ja pärjad, eraldavad need meeldivat lõhna.

Kaasake mugav mööbel

Comfortable seating for Winter

See idee võib tunduda ilmne, kuid seda tasub mainida, sest mööbel võib ruumi muuta või lõhkuda. Ostke toa fookuspunktide jaoks kvaliteetseid esemeid, nagu diivan, külgtoolid või voodi. See on pikaajaline projekt, mida te tõenäoliselt aastaga ei lõpeta. Selle asemel plaanige neid esemeid järk-järgult osta, et muuta oma kodu kutsuvamaks.

Otsige mööblit, mis on toetav, kuid samas piisavalt pehme ja pehme, et kutsuda tundide kaupa lösutama. Samuti veenduge, et teil oleks piisavalt istekohti kõigile, kes teie kodu külastavad. Põrandapadjad, ottomanid ja pufid on suurepärased investeeringud kiireks istumiskohaks, mida saab hõlpsasti ära panna, kui neid ei kasutata.

Looge hubane väliruum

Create a Cozy Outdoor SpacePavestone Brick Paving Inc

Investeerige elementidesse, mis võimaldavad teil nautida väliruumi kogu talve jooksul. Kamin on üks lihtsamaid ja tõhusamaid viise välisruumi soojendamiseks. See lisand annab käegakatsutava soojuse ja hubase sära jahedatel talveöödel.

Lao korvid tekkide ja talveilmade riietega, nagu mütsid ja kindad, et neile pääseksid ligi inimesed, kes taluvad vähe külma. Lisage istumiskohad pehmete patjade ja patjadega, et inimesed saaksid end hõlpsalt ukerdada.

Oma kodu talvitumine

Winterizing Your HomeJenkinsi kohandatud kodud

Talvised retriidid on kõige mõnusamad, kui need on soojad. Hoolitsege majapidamistööde eest, mis hoiavad teie kodus mugava temperatuuri. Mõned neist ülesannetest on laeventilaatorite suuna muutmine, uste ja akende ilmastiku eemaldamise kontrollimine ja/või asendamine, küttesüsteemi kontrollimine ja õhufiltrite vahetamine kõige tõhusama töö tagamiseks ning termostaadi reguleerimine, et võidelda väljas jahedama temperatuuriga.

Lugemis- ja puhkenurk

Reading nook

Kõige tõhusamad talvised puhkealad on kohandatavad nende kasutajate vajadustega. Enamik inimesi soovib kohta, kus suhelda oma sõprade ja perega, ning kohta, kus lõõgastuda. Tehke alaline või ajutine lõõgastus- või lugemisnurk. Kasutage kasutamata ruumi, näiteks treppide all või eemal asuvat nurka. Varustage nurgake mugavate istumiskohtade, pleedi, pehmete patjade, lambi, abilaua ning raamatute või ajakirjadega.

Lisage isiklikke puudutusi

Add Personal TouchesDžuudist sisekujundus

Tooge isiklikud mälestusesemed, esemed ja fotod piirkonda, kus soovite, et inimesed koguneksid ja lõõgastuksid. Raamitud fotod, käsitsi valmistatud käsitöö ja perekonna pärandvarad võivad anda ruumile tähenduse, tuletades inimestele meelde nende ajalugu ja pärandit. Need tekitavad ka vestlusi ja mälestusi, pannes inimesed tundma end üksteisega rohkem seotuna.

Võtke omaks Hygge mõtteviis

Adopt a Hygge Mindsetphillistaaž

Need soovitused talvise puhkuse loomiseks on ebaefektiivsed, kui teil pole hügieenilist mõtteviisi. "Hygge" on taanikeelne mõiste, mis tähendab "heaolu". Kuigi hügge-dekoori, näiteks hubaseid kujundusi, loodusest inspireeritud elemente ja mugavat mööblit, on ruumi mõnus lisada, on hygge vaim palju enamat.

Ehtne hygge mõtteviis hindab lihtsust, ühtekuuluvust ja võimet lahti saada igapäevaelu pingetest. Samuti on see hetkes täielikult kohal. Seega, kui olete oma talvepuhkuse loomiseks töö ära teinud, ei saa te selle kõiki eeliseid kasutada enne, kui peatute, lõõgastute ja naudite seda.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook