Mis on Shiplap?

What Is Shiplap?

Shiplap on seinapaneelide tüüp, mida eristavad kõrvuti asetatud horisontaalsed puitplaadid. Igal shiplapi laual on mõlemal pikal küljel sälk, mis sobib teiste shiplapi plankudega. Kui lauad on kokku pandud, tekivad kattuvad vuugid nende vahele soone ehk raba.

What Is Shiplap?

Kuigi shiplap-paneelidel on pikk ajalugu, on selle populaarsus viimasel ajal märkimisväärselt kasvanud. Shiplap-paneelid on populaarne lambilaud, mida võib leida traditsioonilistest talumajadest, rannikuäärsetest ja isegi kaasaegsetest kujundustest. See on suurepärane võimalus kõigile, kes soovivad muuta oma kodu mugavaks ja kutsuvaks puhkepaigaks, et lisada oma ruumidele tekstuuri, soojust ja autentsust. Shiplapi puitpaneelid on ajatu disainivalik, mida saab kasutada fookuspunktina või ruumi üldise esteetika parandamiseks.

Shiplapi paneelide lühiajalugu

Shiplapi puitpaneelides on plangud paigutatud horisontaalselt nii funktsionaalsetel kui dekoratiivsetel põhjustel. Seda voodri stiili kasutati algselt laevade ehitamisel, nagu nimigi viitab. Varajase shiplapi paneelide horisontaalsetel laudadel oli sisse sälgutatud soon, nii et need kattusid veidi kõrvaloleva plaadiga. See tekitas veekindla tihendi.

Shiplap seinapaneelid hakkasid hoonetesse ilmuma XVIII sajandil. Shiplap oli karmi kliimaga suvilates populaarne funktsioon, kuna see hoidis neid soojas ja kuivas. Shiplapi seinapaneelid ei olnud nendes tagasihoidlikes kodudes disainifunktsiooniks; see oli funktsionaalne vajadus. Majaomanikud värvisid ja katsid shiplapi, et see näeks välja nagu kipsseinad.

Shiplap-liistud on 2010. aastatel populaarsust kogunud tänu kodurenoveerijatele Chip ja Joanna Gaines. See vormimisstiil on populaarne tervete ruumide katmiseks maast laeni ning ka aktsentjoonte loomiseks.

Shiplapi rakendused

Shiplap on mitmekülgne seinapaneelide stiil, mida saab kasutada erinevates kodu- ja äritingimustes, et saavutada erinevaid funktsionaalseid ja esteetilisi eesmärke.

Seinad: Shiplapi kasutatakse kõige sagedamini seinakattena. Saate muuta shiplapi seinte välimust, kattes fookuspunktina kogu seina, osa seinast või üksiku seina. Laed: Shiplapi saab kasutada lagede dekoratiivelemendina. Mõned inimesed rakendavad shiplapi laele üksi või koos seinashiplapiga. Sissepääsud: Shiplap loob mudaruumides ja sissepääsudes dramaatilise mulje, mis annab tooni ülejäänud majale. Vannitoad: Shiplapi kasutamine vannitubades annab kerge, õhulise ja pingevaba esteetika. Shiplap lambiplaat on ka kauakestev seinakate, mis kaitseb kipsplaati niiskuse eest. Köögid: Shiplap köögis muudab ruumi hubaseks ja tervitatavaks. Shiplapi saab kasutada seintele huvi lisamiseks, õhupuhastite katmiseks või köögisaarte ümbritsemiseks. Shiplap on populaarne ka köögi backsplashina. Magamistoad: Aktsentseinad ja voodipeatsid on magamistubades kaks levinumat kasutust. Kaminaümbrus: kaminat ümbritsevat ala saab raamida laevapaneeliga, et luua ruumi visuaalselt atraktiivne fookuspunkt. Välimus: mõned ehitajad kasutavad Shiplapi kodude välisküljel, kuid see on vähem populaarne kui seestpoolt. Sõltuvalt sellest, kuidas ehitajad seda kasutavad, võib välimine shiplap luua traditsioonilise, maalähedase või kaasaegse esteetika. Välispind on tavaliselt survega töödeldud ja valmistatud kahjuri- ja mädanikukindlast puidust, näiteks seedripuust. Sisseehitatud mööbel: Shiplapi liist saab lisada sisseehitatud mööblisse, nagu raamatukapid, riiulid, kapid või aknaistmed. Äripinnad: Shiplap ei tohiks piirduda eluruumide kasutamisega. Ärihoonetes kasutatav Shiplap võib anda neile juhuslikuma ja pingevabama õhkkonna.

Shiplapi stiilid

Inimesed on hakanud katsetama uusi võimalusi shiplapi kasutamiseks, kuna tehnika populaarsus on kasvanud. Siin on mõned levinud shiplapi stiilide näited.

Traditsiooniline Shiplap: see stiil koosneb laudadest, mis on horisontaalselt ühendatud ja nende vahel on väike vahe. Selles stiilis lauad on ühtlase laiuse ja paksusega, luues puhta ja struktureeritud välimuse. Taaskasutatud või ilmastikutingimustega Shiplap: selles shiplap stiilis kasutatud puit on päästetud muudest puitkonstruktsioonidest, nagu küünid, kuurid ja tehased, seega on see ebakorrapärane ja kahjustatud. Selle shiplapi iseloomu ja patina tulemuseks on vananenud ja maalähedane välimus. Värvitud Shiplap: Shiplapi saab värvida mis tahes värviga, mis võimaldab teil seda sobitada mis tahes ruumi sisekujunduse või kujunduse teemaga. Kuigi valge või kreemjas on ranniku- ja talustiilide puhul tavalised värvid, saate selle värvida mis tahes värviga, mis sobib teie stiiliga. Shiplapi värvimine juhib tähelepanu paneeli tekstuurile ja detailidele. Peitsitud Shiplap: Shiplapi peitsimine toob esile puidu tera ja tekstuuri. Shiplapi värvimine annab sellele ka sooja ja orgaanilise välimuse. Erinevate värviliste peitside pealekandmine võimaldab teil luua omapäraseid puiduvärve. Vertikaalne Shiplap: Traditsiooniline Shiplap töötab horisontaalselt, kuid ruumi välimuse parandamiseks võite laduda ka vertikaalselt. See stiil annab ruumile ka moodsama välimuse. Kahetooniline Shiplap: selle stiili puhul saate plaatidele rakendada erinevaid viimistlusi ja asetada need visuaalse kontrasti loomiseks kõrvuti. Topeltlai Shiplap: Kitsaste laudade asemel kasutab topeltlaius Shiplap tavapärasest laiemaid tahvleid. Ehitajad kasutavad seda stiili mõnikord eraldi või koos traditsioonilise shiplapiga. Beadboard Shiplap: Beadboard shiplapi eristab dekoratiivne rant iga plaadi vahel, mis lisab tekstuurilist ja visuaalset huvi. Poolseinaline Shiplap: erinevalt traditsioonilisest shiplapist, mis katab kogu seina, katab see stiil ainult seina alumist osa.

Shiplapi materjalid

Shiplapi paneelid on traditsiooniliselt valmistatud puidust, kuid nüüd on see saadaval erinevatest materjalidest, et luua unikaalne välimus ja sobida erinevate eelarvetega.

Puidust Shiplap: Traditsioonilise shiplapi loomiseks kasutatakse puitplaate, tavaliselt männi või seedripuid. Erinevaid kujundusstiile saab saavutada värvides, peitsides või jättes puidust shiplap lauad loomulikuks. Vineeri Shiplap: Vineeri shiplap on odav alternatiiv täispuidust shiplapile. Vineeri saab värvida või peitsida, kuid heledad plekid näitavad kihilist serva. MDF Shiplap: MDF shiplap on konstrueeritud puidutoode. See on odavam kui looduslik puit. MDF puitkiudplaat on sageli krunditud, mistõttu sobib see värvimiseks. Seda ei saa peitsida ega pooleli jätta. Vinüül Shiplap: Vinüül Shiplap on valmistatud vastupidavast plastikust. See materjal on kasulik kõrge niiskuse ja liiklusega kohtades, nagu vannituba ja köök, kuna see on vastupidav, veekindel ja kergesti puhastatav. Vinüül shiplap on saadaval erinevates stiilides ja värvides. Metal Shiplap: Metallist shiplapit kasutatakse tavaliselt kaasaegsete või tööstuslike hoonete välisvooderduse jaoks. Populaarsed shiplapi metallmaterjalid on alumiinium ja teras.

Wood Shiplapi ostmise ja paigaldamise kulud

Shiplap maksab umbes sama palju kui muud tüüpi lambiplaadid, kuid see on kallim kui kipsplaadi paigaldamine. Shiplapi hinnad varieeruvad sõltuvalt puiduliigist, ruumi mõõtmetest, plaadi suurusest, kohalikest tööjõukuludest ja viimistlusest. Shiplapi plaatide hind jääb vahemikku 2,50–7 dollarit ruutjalga kohta. Odavaim shiplap on valmistatud lehtpuust ja kõige kallim seedripuust. See tähendab, et 200-ruutmeetrise ruumi puhul on maksumus vahemikus 500–1700 dollarit, kui paigaldate shiplapi ise.

Paigalduskulud peaaegu kahekordistavad shiplapi maksumust. Paigaldus maksab 2–7 dollarit ruutjala kohta. See hind sõltub sageli teie asukohast, projekti piirkonnast ja keerukusest ning puusepa kogemusest. Kui soovite laevandust suurel alal või mitmes ruumis, mitte ainult ühes, võite saada madalama hinna.

Shiplapi inspiratsioon

Shiplapi populaarsuse üheks põhjuseks on selle mitmekülgsus. Disainerid kasutavad seda mitmesuguste disainistiilide ja ruumikujunduste täiendamiseks.

Rustikaalne köök Shiplap

Rustic Kitchen Shiplap

Selle rustikaalse Denveri köögi traditsiooniline horisontaalne laevandus annab ruumile pingevaba ja mugava tunde.

Vertikaalne Shiplap

Vertical Shiplap Kitchen Backsplash

Studio McGee kasutab sellesse kööki moodsa ilme loomiseks vertikaalset shiplapi. See shiplapi stiil tõmbab pilku ka ülespoole, jättes mulje, et laed on kõrgemad kui nad on.

Taastatud Shiplap

Reclaimed Shiplap

Selle taaskasutatud shiplapi aktsentseina ebaühtlane värv ja tekstuur lisavad magamistoale tekstuuriga, kuid samas tööstusliku ilme.

Lai Shiplap

Wide Shiplap

Laiad shiplap lauad katavad selle vannitoa seinu ja lagesid, rõhutades mugavat mereäärset ilmet.

Väline Shiplap

Exterior shiplap

Cedar shiplap vooder lisab sellele kodule meeldiva tekstuurivariandi, lisades soojust ja rafineeritust.

Kas Shiplapi paneelid on endiselt stiilis?

Shiplapi paneelid on ajalooline stiil, mis ei kao kunagi kasutusest, kuid nagu iga stiili populaarsus langeb ja voolab. Kui Joanna Gaines 2013. aastal oma kaasaegses talumaja stiilis renoveerimistöödes selle ajaloolise stiili uuesti kasutusele võttis, kasvas shiplapi populaarsus hüppeliselt.

Shiplap on tänapäeval endiselt populaarne, kuigi selle populaarsus on viimastel aastatel langenud. Paljud inimesed hindavad alati shiplapi ajatut ja mitmekülgset välimust. On ainulaadseid piirkondlikke erinevusi, mis muudavad selle eri piirkondades kogu riigis eristatavaks, ja isiklikud erinevused maitse järgi.

Shiplap, nagu kõik muud tüüpi paneelid, areneb aja jooksul edasi. Lõppkokkuvõttes on olulisem investeerida stiilidesse, mida armastate, kui praegusesse trendi. Trendid tulevad ja lähevad, kuid teile meeldivad stiilid pakuvad teile aastast aastasse rõõmu.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook